wysoki cholesterol

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

wysoki cholesterol

Post autor: lubelanka64 »

Proszę o domowe i skuteczne sposoby na obniżenie złego cholesterolu. Źle toleruję piguły na obniżenie cholesterolu, chcę spróbować innych metod. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: wysoki cholesterol

Post autor: jan19557 »

Powodem wysokiego cholesterolu jest mnóstwo przyczyn ale z tego co mi powiedział lekarz to najważniejszy jest stres i odpowiednie żywienie, jednym słowem totalne olewanie wszystkiego i życie na luzie. Zmieniłem pracę na spokojniejszą, troszkę diety , jedzenie z ograniczeniami ale z tym najlepiej do diabetologa. W/g mnie stres jest najważniejszy. Żadne piguły nie pomogą, mam kolegę który też bierze piguły ale potrafi zjeść dużo i tłusto i efekt jest mizerny jego leczenia . to pozostawiam do własnej oceny. Powodzenia.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: wysoki cholesterol

Post autor: Ania52 »

5 posiłków dziennie,unikać smażonego,nie podjadać. Systematycznie ćwiczyć i ruszać się,ruszać.Jeździć na rowerze,spacerować z kijkami, pływać...itp.Unikać stresu.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wysoki cholesterol

Post autor: lubelanka64 »

...unikać stresu....jak to zrobić???? Dieta, rower, kijki stosuję, dzisiaj dodatkowo kupiłam sobie suplement z wyciągu z czerwonego ryżu. Mam nadzieję, że pomoże. Pozostały jeszcze zioła np. ostropest na czyszczenie wątroby a cholesterol ma ścisły związek z pracą wątroby. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: wysoki cholesterol

Post autor: jan19557 »

Pisałem ci. Olewaj wszystko i niczym się nie przejmuj. ;)
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wysoki cholesterol

Post autor: lubelanka64 »

ha,ha,ha....dobra rada....dobrymi radami piekło jest wybrukowane. Jan zazdroszczę Ci luzackiego podejścia do życia, je próbowałam, próby nie udane. pozdrawiam dobrego dnia.
koralik
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 14 kwie 2018 02:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: wysoki cholesterol

Post autor: koralik »

Ja co jakis czas kupuje suplement diety Lipiforma forte; przez 3 miesiace brania cholesterol spadl z 241 do 198; trzeba sprobowac; chyba nie da sie życ bezstresowo; :D
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wysoki cholesterol

Post autor: lubelanka64 »

Koralik ja też zaczęłam przyjmować ten suplement /poradziła mi kardiolog/, ponadto wyczytałam, że systematycznie stosowany ostropest oczyszcza wątrobę /źródło cholesterolu/. Po 1-2 miesiącach zrobię badania i zobaczę czy kuracja pomaga. Pozdrawiam
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: wysoki cholesterol

Post autor: Tojka »

koralik pisze: 18 kwie 2018 20:59 przez 3 miesiace brania cholesterol spadl z 241 do 198;
aaaaaaa 241 to wysoki cholesterol ;)
dla mnie byłby całkiem znośny
ja mam 378 i jak zjedzie (po tabletach i ostropescie) do 300 -310 to razem z moja p. dr skaczemyz radości ;)
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: wysoki cholesterol

Post autor: jania »

Dzisiaj też poskakałam sobie z radości,ale zaraz usiadłam jak zobaczyłam wynik badania cholesterolu :evil: Od stycznia ani drgnął;było 306 jest 306 :!:
Zero alkoholu,regularne posiłki,mało tłuszczy,dużo ruchu i co?
Prawdę mówiąc uzyskałam dobre wyniki z badania kwasu moczowego /spadek z 6 na 4/i OB spadek z 41na 14/ :D
Może trzeba wrócić do statyn?a na pewno do ostropestu bo stresu raczej się nie pozbędę :roll:
ODPOWIEDZ