Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Zdesperowany
Posty: 4
Na forum od: 26 kwie 2018 16:04
Oddział NFZ: Mazowiecki

Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: Zdesperowany »

Witam wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Założyłem tutaj konto, gdyż jestem bardzo zdesperowany, aby znaleźć najlepsze sanatorium, które pomaga w zwalczaniu depresji, stanów lękowych oraz nerwicy. Moja narzeczona jest w tym stanie już od 2 lat. Raz jest lepiej raz gorzej ale ostatnio zmarł po ciężkiej chorobie nasz zwierzak z którym była mocno związana. Wydarzenie to cofnęło nas w leczeniu praktycznie do początku... Leki średnio pomagają a terapia nie przynosi zamierzonego skutku. Błagam Was doradzcie mi co mam robić, bo serce mi się kraje jak patrzę na mój Skarb jak cierpi a ja nic nie jestem w stanie zrobić i wymyślić. Nie zależy mi na tym, aby to było na NFZ. Zależy mi, aby było najlepsze, które polecacie i poprawi zdrowie psychiczne mojej wybranki. Tego posta pisze na 3 razy, bo mam ciągle łzy w oczach...

Ps. Jeżeli piszę ten post w złej rubryce to z góry przepraszam.

Pozdrawiam,
Zdesperowany
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: andrzej1955 »

Witam-to rzeczywiście Masz duży problem-w dziale-Rehabilitacja-w schorzeniach -Różne jest temat-Nerwice-może po przeczytaniu czegoś dowiesz się co mogło by Ci pomóc,Pozdrawiam i Zdrowia Życzę :!:
forumowicz

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: forumowicz »

Leczenie nerwic i depresji jest długotrwałe. Ja raczej bym proponował oddzial leczenia nerwic zaburzeń nerwicowych w którymś ze szpitali psych. Tam dobierają długość pobytu i leczenie. Sanatorium 3 czy nawet 4 tygodnie to mało co da. Aha i żeby nie było że to psychiatryk to powiem, że w zasadzie działąją te oddziały jak sanatorium. Do południa zajęcia, potem czas wolny gdzie możesz robić co chcesz, no oczywiście wracając o wskazanej porze. Nie są to oddziały zamknięte.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: Felice »

Są też tylko dzienne. Osobiście polecam ośrodek na Dolnej w Warszawie.Skontaktuj się z nimi i doradzą co trzeba i w jakiej kolejności się do problemu zabrać.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: basiat »

Czy konsultowaliście z innymi lekarzami dobór leków? To bardzo istotne. Bywają takie , które przynoszą więcej szkody niż pomocy. Jednemu ten sam lek pomaga, innemu szkodzi.
Trzymam kciuki i życzę dużo zdrowia i wytrwałości w leczeniu :kwiat:
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: henryk44 »

Witaj Zdesperowany! Dobre sanatorium o tym profilu to Moszna w opolskim i Ustron Zdroj w slaskim.Pozdrawiam!
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: jettp »

Może : NSTYTUT ZDROWIA CZŁOWIEKA

Szpital Leczenia Nerwic „Wysowa”

38-316 Wysowa Zdrój 95

Tel/fax. +48 18 353-23-36 do 38

e-mail: [email].pl
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrówka. :idea:
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: marjolus »

Sama byłam z podobnym problemem w aanatorium i r
Wiem że to za krótko nie pomaga. Poszukajcie szpitali. I odraszam odwiedziny. Mimo że chcesz jej pomóc twój widok może powodować powrót do rzeczywistości.
Gdy ja byłam w sanatorium i czułam się lepiej odwiedził mnie mąż i jak wyjechał....zaczęło się... było coraz gorzej
Zdesperowany
Posty: 4
Na forum od: 26 kwie 2018 16:04
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: Zdesperowany »

Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi. Bardziej polecacie zakład zamknięty czy otwarty?
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium na depresję, nerwicę i stany lękowe

Post autor: basiat »

Zdesperowany, to lekarz, który prowadzi Twój Skarb powinien Wam podpowiedzieć jaki rodzaj leczenia będzie najlepszy. Każdy , kto ma, lub miał do czynienia z podobnymi stanami może reagować inaczej.
Jednemu będzie bardziej służyć placówka zamknięta, innemu otwarta. Jeden będzie dochodził do równowagi w samotności, inny z pomocą osób najbliższych. Na to nie ma recepty.
Najważniejsze, to dobrać naprawdę dobrego lekarza psychiatrę i dobre leki.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ