Skrzywienie kregosłupa

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
janek123
Posty: 1
Na forum od: 10 lut 2012 14:14

Skrzywienie kregosłupa

Post autor: janek123 »

Witam, mam skrzywienie kręgosłupa jak myślicie w jakim sanatorium mogę uzyskać najlepszą pomoc w leczeniu,
obawiam się że skrzywienie to jest jako choroby genetyczne ponieważ mój ojciec też ma skrzywienie kręgosłupa :/
forumowicz

Re: Skrzywienie kregosłupa

Post autor: forumowicz »

Witaj ,jeśli chodzi o schorzenia które wymieniłeś to ,pomoże Ci kazde z sanatoriów ,które w bazie zabiegowej ma te zabiegi ,które kregosłup usprawniaja ,a mianowicie ,masaże podwodne,masaże suche ,gimnastyki /różne/ ,basen ,itp.
Na pewno taką super bazę ma Continental w Krynicy,Równica w Ustroniu Górskim ,Cieplice i inne.
Jest na tym forum gro swietnych podpowiedzi kuracjuszy ,którzy byli i korzystali z tych zabiegów.
Trzeba wnikliwie czytać i zaufać autorom tych podpowiedzi po prostu.
Pozdrawiam :)
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: Skrzywienie kregosłupa

Post autor: dzi »

Janku123 zadałeś pytanie, nie zareagowałeś na odpowiedź....
Lekarz, który Cię badał nie określił rodzaju dalszego leczenia ?
Deformacje w kręgosłupie nie zbyt często zależą od genetyki.
Zabiegi i gimnastyka musi być dobrana w zależności od schorzenia. "Na skrzywienie" dla konkretnego przypadku leczące, a z Ciebie mogą zrobić kalekę !
deborah
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 16 mar 2012 19:37
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Skrzywienie kregosłupa

Post autor: deborah »

janek123 pisze:Witam, mam skrzywienie kręgosłupa jak myślicie w jakim sanatorium mogę uzyskać najlepszą pomoc w leczeniu,
obawiam się że skrzywienie to jest jako choroby genetyczne ponieważ mój ojciec też ma skrzywienie kręgosłupa :/
Janku,sanatorium ,a raczej rehabilitacja nie poprawi kręgoslupa.Może jedynie usprawnic mięsnie,ale ci go nie wyprostuje. Tylko operacja.
ela66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 16 sty 2012 09:57

Re: Skrzywienie kregosłupa

Post autor: ela66 »

janek123.Witam janku a tak naprawdę to w sanatorium nie wyprostują ci kręgosłupa raczej stan sie może pogorszyc więc udaj się do specjalisty i zrobisz sobie rezonans magnetyczny,i to będzie dobra decyzja.życzę zdrowia.
ODPOWIEDZ