fala uderzeniowa

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

fala uderzeniowa

Post autor: lubelanka64 »

Komu pomogła fala uderzeniowa na ostrogi i haluksy????? Mam propozycję takiego zabiegu, cena 75 zł. Sugeruję się 5 zabiegów.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: fala uderzeniowa

Post autor: Felice »

Lubelanko wielu pomogła bo to wyjątkowo dobry zabieg na te schorzenia jest. Tylko coś się strasznie cenią. Zazwyczaj to kwota 50 złotych jest🤔
barsta
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 08 lip 2019 20:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: fala uderzeniowa

Post autor: barsta »

Fala uderzeniowa, jak każdy zabieg czy lek, na jednego podziała na innego nie.
Z ostrogami męcze się od kilu miesiecy. Po 3 tygodniowych zabiegach: ultradzwieki, borowina i hydromasaż spokój przez 2 miesiące. Ból wrócił jakby ze wzmożona siłą. Zrobiłam rtg, na obu pietach ostroga górna i dolna, skierowanie do por. rechabilitacyjnej - termin listopad a póżniej kilka miesiecy oczekiwania na same zabiegi :O Zabiegi przepisane w por. rech. pewnie wykupie prywatnie.
I co tu robić do tego czasu? Próbuje sposobów domowych poleconych przez znajomych, okłady ze skóry wieprzowej na noc. Czy pomoże? Zobaczymy.
Jak boli i utrudnia życie, to człowiek próbuje nawet najdziwniejszych sposobów.
Może macie jakieś sprawdzone sposoby domowe, żeby sie pozbyć tego cholerstwa? :?

Pozdrawiam wszystkich, Barbara :)
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: fala uderzeniowa

Post autor: ewa060455 »

Witaj Basiu ,też zmagałam się z ostrogą piętowa .Brałam również zabiegi typu ultradźwięki ,krio ,polecano mi maść końską ! A pomógł mi laser! Nie pamiętam po ilu zabiegach mi pomogło ale miałam przepisane 8 ,a chyba po 5ciu poczułam ulgę.Terminy z funduszu były odległe , musiałam zapłacić ,ale pomogło! Minęło kilka lat i póki co twu ,twu ,żeby nie zapeszyć jest ok. pozdrawiam i życzę zdrówka ;) :) :kwiat:
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4912
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: fala uderzeniowa

Post autor: alutka 114 »

Ja na ostrogę piętową wybrałam 6 zabiegów fali uderzeniowej, dopiero po szóstym poczułam ulgę, w Tarnowie płaciłam za jeden zabieg 30 zł, od maja mam spokój, nie wiem tylko na jak długo ;)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

fala uderzeniowa contra laser

Post autor: jacky6 »

barsta pisze: 12 wrz 2019 12:35 Z ostrogami męcze się od kilu miesiecy.

Przeżyłem ostrogi już trzykroć.
Za pierwszym razem ( jakieś 40 lat wstecz ) pomogły ultradźwięki.
Dwa kolejne przypadki ( jakieś ostatnie 10 lat ) - to już zaistniał laser i zadziałał skutecznie.
Najlepiej laser punktowy.

Za każdym razem musiałem wskazywać lekarzowi co ma mi przepisać.
Przy pierwszym przypadku ówczesna lekarka zapisała mi kąpiele w soli - albo iwonickiej albo wielickiej.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
barsta
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 08 lip 2019 20:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: fala uderzeniowa

Post autor: barsta »

Na skierowaniu do por. rehabilitacyjnej, lekarz rodzinny zasugerował właśnie laser, od siebie poprosze o ultradzwieki.
Mam nadzieje, że nie trafi mi sie lekarz, który powie: "jak pani wie lepiej, to po co pani tu przyszła?!" Kiedyś taki urazony medyk mi sie trafił ;)
ODPOWIEDZ