Sztywność karku i nienaturalne skręty

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
stan51
Posty: 2
Na forum od: 18 sie 2020 08:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Sztywność karku i nienaturalne skręty

Post autor: stan51 »

Sytuacja wygląda tak, że odkąd pamiętam mam sztywność karku w miejscach publicznych. Przy czym w domu praktycznie tego nie mam. Nie mam też gdy przebywam z osobami z którymi żyję na co dzień. Natomiast w miejscach publicznych, gdy spotkam np kogoś znajomego, w sklepie, w sytuacjach w których trzeba podjąć jakąś interakcję pojawia się taka nieprzyjemna sztywność. Jest na tyle duża, że aż głowa tak jakby lekko do boku schodziła. Problemem staje się skręt głowy np w prawo. Problem maleje czy w zasadzie przestaje istnieć po dużym wysiłku fizycznym. Takim naprawdę dużym, że jestem mega zmęczony. Wówczas czuję się na luzie i szyja pracuje tak jak powinna, bez sztywności. Podobnie jest po alkoholu, czyli po wypiciu np 3 piw, również czyja jest rozluźniona i prauje tak jak powinna, Tak, jakby jakieś nerwy, jakiś ośrodek który za to opowiada, został "wyłączony" bądź upośledzony. To jest jakaś nerwica? Nerwica lękowa? Czy coś poważniejszego? W sumie gdyby to było coś poważniejszego, to cały czas by mi to doskierało, a doskwiera jedynie w sytuacja publicznych, gdy pojawia się jakiś stres z tym związany (nie wiem antropofobia)? Ktoś miał, ma tak?
Np teraz siedzę sobie przed komputerem i jestem na luzie, ale wiem, że gdybym wyszedł gdzieś do ludzi, to dopada mnie ta cholerna przypadłość sztywniejącego karku.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sztywność karku i nienaturalne skręty

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Może znajdzie się ktoś z podobnym problemem, ale to chyba nie jest najlepsze miejsce do szukania pomocy.
Ja bym poszedł do lekarza...
Pozdrawiam.
stan51
Posty: 2
Na forum od: 18 sie 2020 08:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sztywność karku i nienaturalne skręty

Post autor: stan51 »

Dzięki za poradę. Bardziej chodziło mi o to, czy ktoś już może przerabiał podobny problem? Miał podobne objawy?
ODPOWIEDZ