Pulsoksymetr

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Pulsoksymetr

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,następne urządzenie zapowiadane do wprowadzenia ponoć do powszechnego obiegu monitorujące podstawowe czynności życiowe i przyspieszenie reakcji pomocy lekarskiej w momencie zagrożenia-czy wejdzie do powszechnego użycia , kiedy i za ile .Pozdrawiam :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pulsoksymetr

Post autor: zbigniew165 »

Andrzej ja już używam pulsoksymetru od dwóch lat, ale teraz częściej sprawdzam saturację krwi, a to z powodu pandemii.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pulsoksymetr

Post autor: Sloneczko »

Zdrowsza jestem bez tych zbędnych dla mnie urządzeń :roll:
Wystarczy, że przy moim podwyższonym ciśnieniu krwi "podłączę" się od czasu do czasu
do mojego ciśnieniomierza ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pulsoksymetr

Post autor: Felice »

Słoneczko dla Ciebie zbędnych, innym mogą uratować życie. Dla mnie ciśnieniomierz jest tylko gadżetem.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pulsoksymetr

Post autor: darek »

andrzej1955 pisze: 27 lis 2020 17:22 Witam ,następne urządzenie zapowiadane do wprowadzenia ponoć do powszechnego obiegu monitorujące podstawowe czynności życiowe i przyspieszenie reakcji pomocy lekarskiej w momencie zagrożenia-czy wejdzie do powszechnego użycia , kiedy i za ile .Pozdrawiam :)
Jako potencjalny beneficjent ,który wg zapowiadanych informacji kwalifikował się do ....
Pozwoliłem sobie na zakup .

Dla mnie kolejnego Gadżetu
Tak był to zakup pod wpływem impulsu wg Sugestii Synowej Lekarki .

Co chwilę pojawia się kolejny Komunikat ,że ............
Pulsoksymetry otrzyma kolejna grupa wybrańców ,aby monitorować stan jednak już podczas rozmów w Klinikach Kardiologii Pumonologi czy innych to NIKT NIC NIE WIE.

Fakt wczoraj Media ogłosiły że w/w urządzenia otrzymają Osoby ZAGROZONE ,ktore będa przesyłać dane do swych lekarzy .
Jednak dzis podczas tele porady z Profesorem z Kliniki Kardiologii we Wrocławiu ten zadał mi Proste pytanie
Skąd mają się pojawić w/w urządzenia skoro w kasie brak Kasy
Czy urządzenia będą Autoryzowane - bo te tzw Orginały sa po za zasięgiem a na rynku dostępne są Gadżeciki .

Zesztą użytkując urządzenie widzę skrajności 10 pomiarów w Normie 98 do 96 a kolejnych 2-3 pomiary na poziomie 70 raz 40
Duzo sie Mówi że gdy saturacja spadnie to powinniśmy wzywać Pogotowie ale Ono i tak wykona Pomiar swoim urządzeniem i wtedy może okazać się że mamy zabawkę za 100 czy 150 złotych

Podobnie jest z Tlenem w zeszłym roku 1 litr tlenu w Aptekach kosztował od 10 do 15 złotych dzis Cena za tą samą Butelkę to nawet i 40 zeta
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pulsoksymetr

Post autor: dani888 »

Witajcie .
Kupiłam i ja pulsoksymetr ale nie w aptece tylko prywatnie . Powiem Wam , że moje pomiary saturacji przeważnie wynoszą 96 albo 95 % . Czasem 97 lub 94 . Dokładności jakoś nie dostrzegam w tym , poza tym zapłaciłam tylko 60 zł , podróba chińska pewnie... Muszę sprawdzić bo prawdziwy , medyczny na pewno kosztowałby o wiele więcej . Pytałam w aptece ale nie uświadczysz , niestety .
Pozdrawiam i zdrówka życzę :serce: .
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Pulsoksymetr

Post autor: mariolaa »

Też dwa razy podchodziłam do kupna pulsoksymetru i to w aptece, pierwszy nie pokazywał wcale wyniku, po jego oddaniu dostałam następny ale wyniki pokazywał tak bardzo zróżnicowane - od 65% do 100%, oddałam go również. Dodam, że kosztował 100 zł. Chciałabym kupić ale żeby był wiarygodny wynik a nie tylko psychicznie obciążał, że coś u mnie nie tak z saturacją. Do tej pory robiłam częściej gazometrię, ale teraz w okresie pandemii ograniczam wyjścia do laboratorium. Podobno mają się pokazać innej produkcji pod koniec grudnia, zobaczymy.
Życzę wszystkim dużo zdrowia i co złe niech omija. Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pulsoksymetr

Post autor: zbigniew165 »

Ja mam pulsoksymetr firmy Hans Dinslage GmbH Germany i nigdy mi nie pokazał wartości powyżej 98%SpO2.
Moje wyniki to 93-96, najczęściej jest to liczba 94% saturacji, ale to chyba ze względu na astmę.
Muszę to skonsultować ze swoją panią dr. pulmonolog, co w chwili obecnej jest raczej trudno, bo już trzy wizyty w tej poradni mi odwołano z powodu pandemii.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pulsoksymetr

Post autor: dani888 »

Tak , astma czy POCHP mają wpływ na saturację i wskaźnik zawsze będzie niższy niż u osoby zdrowej oraz młodszej . Przy zaostrzeniu choroby w ogóle jest poniżej normy . Zauważyłam tylko , że po wzięciu wziewu leku saturacja poprawia się a tym samym lżej oddycha się . W listopadzie byłam u swojej doktor pulmonolog w innej sprawie , przy okazji sugerowała mi aby na razie nie robić spirometrii . Chodziło o to , że mimo , że urządzenie jest odkażane to różni ludzie (chorzy) dmuchają i lepiej nie ryzykować .
O dobry , firmowy pulsoksymetr będę co jakiś czas pytać w aptekach , może pojawią się ?
Dziś mierzyłam i pokazało mi 96 , 95 % SpO2 .
Pozdrawiam Was i zdrówka kochani :serce: :) .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Pulsoksymetr

Post autor: Zosia »

Ja zamówiłam przez internet na RTV EURO AGD jaki chciałam i właśnie dostałam informacje , że paczka przekazana firmie kurierskiej. W aptekach nie mają specjalnie wyboru bo w hurtowniach sprzętu jest niewiele. W mojej obecnie jest tylko 1 rodzaj.
ODPOWIEDZ