Pulsoksymetr

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Pulsoksymetr

Post autor: Zosia »

Użytkuję go od kilku dni. Nie był tani , raczej chyba w średniej cenie - 199,99 niemiecki , firmy Beurer ale dokładny i jak na razie jestem zadowolona. Myślę, że można taki polecić :)
sanatorek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 02 lis 2020 17:30

Re: Pulsoksymetr

Post autor: sanatorek »

Ja z kolei mam jakiś tańszy, za około 50 zł. Nie trzyma się palca i co chwilę gubi puls. Szybciej go sobie sam przeliczę :lol:
Niestety natlenienia już sobie nie sprawdzę, więc jestem zdany na niego.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pulsoksymetr

Post autor: zbigniew165 »

Witam
ponieważ mój test przed wyjazdem do sanatorium okazał się pozytywny dostałem kurierem pusyksometr, który jest obligatoryjnie wysyłany osobom z Covid-19, którzy maja ukończony 55 rok życia.
Łączy się on w trakcie pomiaru z aplikacją Pulsocare i pomiar trwa 1 minutę. Wynik pomiaru też skacze, ale aplikacja wylicza średnią i zapisuje. Badanie jest wymuszane SMS z e-opieki domowej i trzeba wysyłać badanie saturacji, tętna, temperatury, ilości oddechów w ciągu jednej minuty i odchaczyć w tabelce objawy choroby.
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Pulsoksymetr

Post autor: mariolaa »

Zbyszku tak jak mi radziłeś mierzyłam saturację uwzględniając wszystkie wskazówki ale w końcu swój pulsoksymetr jednak oddałam w aptece, nie był odpowiedni mimo, że był to produkt medyczny z certyfikatem. To już mój trzeci nietrafiony zakup. Musze rozejrzeć się pewno za pulsoksymetrem z wyższej półki ;).
Zosiu jak dalej sprawuje się Twój pulsoksymetr? Zaglądałam już na stronę RTV EURO AGD i rozważam kupno właśnie takiego.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Pulsoksymetr

Post autor: jan19557 »

Ja kupiłem na allegro za 17 zł. z przesyłką i nie mam zastrzeżeń do działania. Nie wiem w czym rzecz ale moja siostra farmaceutka kazała drugiej siostrze robić pomiar na kciuku a ja wyczytałem że należy robić pomiar na dowolnym palcu z wyjątkiem kciuka bo na nim jest twarda skóra i pomiar będzie błędny. Poza tym problem będą miały kobiety bo przy pomiarze paznokcie muszą być czyste tzn. bez lakieru bo ten bardzo zaburza pomiar szczególnie lakiery w odcieniu czerwieni ze względu na zasadę działania polegającą na pomiarze czerwonych płytek.

Mój wygląda tak jak na reklamie NS.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Pulsoksymetr

Post autor: Mazrena »

Mam z alliexpres i działa bez zarzutów. :P
Proponuje też zakup w sklepie medycznym :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pulsoksymetr

Post autor: sztani »

pulsoksymetr dostarczony przez Pocztę Polską (rządowy)BDB .Mierzy dokładnie Różnica między kupionym prywatnie a otrzymanym to 2 procenty ,sporo Ktoś zarobił pieniądze.Saturacja bardzo ważna pomoże wykryć bez objawowe zapalenie płuc (między innymi) w moim przypadku to bardzo ważne. Udawało się przez rok ,Maska ,dystans, dezynfekcja . jak ma dopaść to dopadnie.Dzięki Bogu przebieg w miarę łagodny (kaszel i lekkie zmęczenie. )na wirus nie ma reguł .Dużo zdrówka wszystkim życzę :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pulsoksymetr

Post autor: sztani »

Co prawda minęło od Twojego postu Darku kilka miesięcy ale pulsoksymetry dostają chorzy . Nie jest to najniższa półka (przynajmniej cenowa). mierzy dobrze . jeden kosztuje około 200 zlotych drugi ponad 300 złotych trzeciego nie sprawdzałem .Czyli troszkę się zmieniło. choć od wprowadzenia monitoringu upłynęło trochę czasu system działa i nawet upomina się o pomiary :) :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pulsoksymetr

Post autor: dani888 »

Sztani , wyczytałam z Twojego postu o pulsoksymetrach , że przechodzisz COVID :( .
Z całego serca Ci życzę abyś wyszedł z tego choróbska bez szwanku i to jak najszybciej :serce: .
Mam w domu już dwa pulsoksymetry , jeden kupiłam prywatnie a drugi w aptece i powiem , że jest nieduża różnica w pomiarach saturacji (POChP) , jakieś 2-3% saturacji . Nie wiem , któremu wierzyć , pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pulsoksymetr

Post autor: Dzia_dek »

Ponoć z tego choróbska nikt nie wychodzi bez szwanku. :( Mniejszy lub większy, ale zawsze jest.
Sztani, zdrówka Ci życzę i muszę przyznać, że sporo racji jest w tym co napisałeś o pulsoksymetrach.
Też otrzymałem ten sprzęt w ramach Domowej Opieki Medycznej, ale podarowałem sobie Instalację
aplikacji Pulso Care. Stwierdziłem, że przy tak niewielkich objawach choroby sam będę monitorował
swoje cenne zdrówko. Sprzęt dostałem sprawny, pomiary dokonywane szybko i myślę, że precyzyjnie.
Na około 30 pomiarów saturacja na poziomie 96 do 99 % bez większych wahań, więc uważam, że dobrze.
Sprzęt w zakupie od 200 do 240 zł więc myślę, że cenowo jest to już co najmniej półka średnia.
Dzisiaj go zwracałem. Uważajcie przy zwrotach. Jest różnica (ponoć dość często się to zdarza) pomiędzy
nadawcą "nadrukowanym" na kopercie zwrotnej, a nadawcą w systemie, po wczytaniu kodu paskowego.
Dani, a ten pulsoksymetr z apteki nie był kupiony prywatnie? Piszesz, że nie wiesz, któremu wierzyć?
Problem jest w tym, że masz dwa. "Wyrzuć" (przestań używać) jeden i nie będziesz miała powyższego dylematu.
Sprawdziłbym je tylko z jeszcze jednym "wiarygodnym" urządzeniem, a wtedy wybór, który zostawić będzie prosty.
ODPOWIEDZ