Ubytek słuchu a TONOSIL

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Ubytek słuchu a TONOSIL

Post autor: zebra »

Witam. Chciałam zapytać, czy ktoś używał kropli do uszu TONOSIL na poprawę słuchu, przy sporym ubytku. Mam na myśli niedosłuch, kiedy laryngolodzy tylko proponują aparat. Czy to jest skuteczne, czy tylko naciąganie na kasę? Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ubytek słuchu a TONOSIL

Post autor: Dzia_dek »

Zebra, myślę, że sama sobie odpowiedziałaś na zadane pytanie. Czyli naciąganie na kasę.
Nigdy nie używałem tych kropli, ale leczenie niedosłuchu, bez względu na jego przyczynę,
kroplami, ma się tak do skuteczności jak porada, żeby osoba, której coś amputowano
nacierała to miejsce np. (miejsce na dowolną interpretację czym nacierała) i wierzyła,
że "ucięta" część ciała odrośnie. Ja wiem, że tonący to i brzydkiej ;) się chwyta, nadzieja
umiera ostatnia i inne takie tam powiedzenia, ale jeśli fachowcy w tej dziedzinie, a za takiego
uważam laryngologa stwierdzą, że tylko aparat, to tego bym się trzymał; no jeszcze ewentualnie
jedna konsultacja z innym lekarzem na potwierdzenie. To jest moja, co pragnę podkreślić, opinia
na zadane pytania, ktoś inny może jednak uważać zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Ubytek słuchu a TONOSIL

Post autor: jan19557 »

Popieram w całej rozciągłości Dzia_dka w tym temacie . Mam spory niedosłuch i szumy uszne. Ja od lat noszę słuchawki i używam inne kropelki o innym działaniu a mianowicie akustone. One po prostu rozpuszczają woskowinę co powoduje poprawę słyszenie ale na pewno nie leczą niedosłuchu. To zadanie należy do słuchawek i przy jednostronnym ubytku wskazane jest używanie słuchawki również na drugie ucho aby poprawić efekt słyszenia i nie powodować zbytniego przeciążania drugiego ucha.
ODPOWIEDZ