skaczący cukier

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

skaczący cukier

Post autor: lubelanka64 »

Przyplątała się do mnie cukrzyca, krzywa cukrowa powyżej 220. Na razie biorę tabletki na unormowanie poziomu cukru. Niepokoją mnie skaczące wartości np. wieczorem przed spaniem 124 a rano na czczo 144 lub 153, po posiłku i spacerze 91. Od czego to może zależeć, co mi poradzicie oprócz wizyty u lekarza. Pozdrawiam i zdrowia życzę
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: skaczący cukier

Post autor: lawenda »

Lubelanko dieta, dieta i jeszcze raz dieta. No i oczywiście ruch. Mam przykład z własnego podwórka. Mój mąż był już na insulinie. W tej chwili nie bierze już insuliny ani żadnych tabletek na cukrzycę. Poświęcił jednak mnóstwo czasu na ''przestudiowanie'' fachowej literatury, ''przekopał'' internet w poszukiwaniu wskazówek dotyczących odpowiedniej diety. Testował po jakich produktach wzrasta mu cukier, a po jakich nie. Dodatkowo dwa-trzy razy w roku oczyszcza wątrobę. Lekarze podpowiadają i dają wskazówki co i jak, ale całą robotę musimy wykonać sami. Trzeba dużo siły,determinacji i silnej woli. Mąż był i jest oczywiście cały czas pod kontrolą diabetologa, który stwierdził, że jeśli wszyscy cukrzycy byliby tak zdyscyplinowani to oni nie mieliby co robić.
Pozdrawiam i dużo wytrwałości w dążeniu do zdrowia życzę. :kwiat:
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: skaczący cukier

Post autor: Slodziaczek »

Lubelanka
Zmierz sobie cukier w nocy. Może Ci spadać w nocy. W takim przypadku w nocy bardzo mały posiłek. Dużo nauki i sprawdzania po czym cukier rośnie - a to zależy od organizmu. Cukrzyca T2 jest do opanowania - tak jak napisała Lawenda a wynika, że właśnie z taką się zmagasz. Bardzo ważne jest regularne odżywianie się - można powiedzieć że z zegarkiem w ręku ;)
No i dieta cukrzyka - żp :lol: :D :mrgreen:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ