Powikłania chorobowe po Covidzie

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,niestety po przejściu i to czasami z lekkimi objawami tego PASKUDZTWA później przychodzi czas kiedy organizm odczuwa jego skutki, pojawiają się pierwsze Ośrodki rehabilitacyjne- pierwszy bodajże w Głuchołazach do ich leczenia ,ciekaw jestem czy ktoś z forumowiczów po przebyciu miał czy ma jakieś powikłania- tu znowu motywacja do szczepień-Pozdrawiam i Dużo Cennego Zdrowia Życzę :kwiat: :serce: :kwiat:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2021 07:52 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono tytuł (lit.)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Powikłania Chorobowe po Covidzie

Post autor: Dzia_dek »

Jestem pewnie jednym z wielu tzw. "ozdrowieńców", przynajmniej taką mam "łatkę" po testach.
Zakażenie, mimo że dość mocno się pilnowałem, potwierdzono u mnie na początku marca br.
Czas choroby i zarazem izolacji przebyłem praktycznie bez większych oznak tego zakażenia.
U mnie objawiały się na początku lekkim bólem głowy i delikatnym drapaniem w gardle, a co za
tym idzie również kaszlem. Po trzech dniach wszystko ustąpiło i na tym był koniec, no może za
wyjątkiem zwiększonego zapotrzebowania na sen. Korzystałem z badań wykonywanych samemu
za pomocą pulsoksymetru; jego odczyty to saturacja na poziomie 96 - 99% i puls w okolicach
70 uderzeń/min. nie wywoływały u mnie żadnych obaw.W tym czasie nie brałem żadnych leków;
zwiększyłem dawkę witamin w postaci wszelakiej maści dostępnych owoców, warzyw oraz kiszonek.
Wczoraj minął miesiąc jak zakończyłem swoją izolację, po której normalnie powróciłem do pracy.
W międzyczasie dwie wizyty ( zaplanowane dużo wcześniej, niezwiązane z covidem) u specjalistów.
Pulmonolog po obejrzeniu zdjęcia RTG stwierdziła nieznaczne, covidove zmiany na płucach, nie widząc
jednak potrzeby dalszych kontroli w poradni. Kardiolog po wywiadzie i badaniach też nie potwierdził
jakiś zmian wymagających dodatkowych wizyt. Czyli można przyjąć, że wszystko jest ok. Zauważyłem,
że trochę szybciej się męczę przy większym wysiłku. Myślałem, że to "zastój pozimowy", ale ponoć jest
to klinicznie potwierdzony objaw po przejściu zakażenia i ma "ustąpić" (hmmm) w czasie 6 do 12 miesięcy.
Motywacja do szczepienia w moim przypadku nie jest potrzebna. Skorzystam z niego tak szybko, jak tylko
będzie to możliwe czyli po 90 dniach od dodatniego wyniku testu. Tyle czasu trwa kwarantanna ozdrowieńca.
Nie myślę o wyjeździe na specjalny turnus rehabilitacyjny związany z przejściem zakażenia. Jestem przekonany,
że letni pobyt nad morzem i wielokilometrowe spacery w pełni uwolnią mnie od tych niewielkich dolegliwości.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Powikłania Chorobowe po Covidzie

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania Zbyszku za podzielenie się doświadczeniami-Największy pozytyw to to że sama choroba i jej skutki są w miarę łagodne ,Pozdrawiam i Tradycyjnie Dużo Zdrowia Życzę :)
Gość

Re: Powikłania Chorobowe po Covidzie

Post autor: Gość »

Nie wiem na ile moja opinia się przyda bo pisałam o tym na innych wątkach.
Sam przebieg choroby (X.2021) z podwyższoną temperaturą kaszlem i niestety uporczywym migrenowym bólem głowy. Przy pracy po 10 godzin dziennie stresie i braku odpoczynku niestety ten objaw został na kolejne tygodnie . Do dzisiaj łapię się na braku słów w momencie kiedy coś mówię, napadowe migreny zdarzają się na szczęście coraz rzadziej. Mam problemy z koncetrancją i zapamiętywaniu co przy moim stanowisku pracy jest dosyć dużym problemem (ciągły przeplyw różnorodnych informacji i pernamentny stres).
Rezonans bez zmian w obszarze mózgu, RTG płuc w porządku.
Niestety nadal szybko się męczę, mam większe zapotrzebowanie na sen - nie jest to wynik zimy bo nigdy się tak nie czułam.
Co do szczepienia - po rozmowie z kolegą , który pracuje jako chemik w jednej z firm "szczepionkowych" mam wiele wątpliwości. Również co do działania szczepionki po kolejnej mutacji wirusa a taka będzie. Tym niemniej po przemyślanej decyzji zapewne się zaszczepię jak doczekam kolejki.
Na teraz przed pobytem w szpitalu zaszczepię drugą dawką mamę i będę pozytywnej myśli - prawda jest taka,że nauczyliśmy się powoli żyć z wirusem, galopującymi danymi odnośnie zachorowań i zgonu - i każdy marzy o normalności - tej, która nie wydawała się taka wyjątkowa jeszcze rok temu.
Zatem takiej normalności i stabilności zawodowej dla pracujących wszystkim życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: andrzej1955 »

Wejść do tematu sporo ale wpisów mało-może to i dobrze bo świadczy to o tym że tylko niewielu ludków chorowało-Dzięki Majka za wpis ,miejmy nadzieję że te pozostałości po chorobie ustąpią z biegiem czasu ,Pozdrawiam Serdecznie i Nieustająco Zdrowia Życzę :kwiat: :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: Dzia_dek »

Andrzeju myślę, że mała ilość wpisów ma zupełnie inne podłoże niż sądzisz. Bardziej związane ogólnie
z naszą mentalnością, niż z ilością osób zakażonych. Poza tym nie wszystkie osoby lubią się uzewnętrzniać.
W związku z covidem napisze jeszcze kilka zdań, a raczej będzie to forma apelu do wszystkich, aby nie
lekceważyć nawet najmniejszych oznak lub podejrzeń zakażenia wirusem. W takim przypadku starać się
wszelkimi sposobami, aby jak najszybciej wykonać test. Piszę to na podstawie własnego doświadczenia,
gdzie "zły los wyrwał z życia" 45 letnią osobę z mojej dalszej rodziny. Wystarczyło mu, od pojawienia się
pierwszych objawów, zaledwie osiem dni.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: andrzej1955 »

Dlatego założyłem ten temat Zbyszku bo takie właśnie wydawałoby się drobne i bagatelne objawy doprowadzają do poważnych konsekwencji i aby pojawiały się te wpisy i spostrzeżenia w jednym temacie ,zresztą Majka zaznaczyła że już pisała w innym temacie-forum jest tak rozległe i z taką ilością tematów że mogą one zniknąć ,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: jania »

prawda była jak zwykle u mnie ukryta,doległiwosci pojawiały się wcześniej,ale ze to niby ja?a skad!Przy pierwszym tąpnięciu jeszcze wierzgałam,jeszcze wierzyłam w moc ziół ,nalewek,naturalnych metod-ale przecież to jest szcztuczny twór,bezwzględny,mający swój cel.Chylę czoło,przed współczesną mwedycyna,mam do niej zaufanie.Wtrakcie leczenia:trochę depresji,beznadzieii,zmienia się swiadomość,skutki pozostają,zniszczone płuca w róznym %
?matowa szyba obraz kostki brukowej.Tak wygladają moje płuca.Powinna być udzielona profesjonałna pomoc po Covidzie i to jak najszybciej.Czemu jesteśmy
winni?na pewno?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: jacky6 »


U mnie i połowicy - cuzamen do kupy - śladów nie widać.
U dwóch synów - odmiennie ...
Starszy - cowidowy jeszcze jesienny już wylazł z choróbska.
Młodszy - z trzeciej fali - po cowidowym zapaleniu płuc - wchodzi na pięterko - schodek po schodku.
...
Mało wieści od Darka - jak tam w jego familii zażyto świrusa ...
...
W kosza u Darka drzewiej grali ( w kosza ) a mój wnuk szwenda się po Czeladzi ...

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Powikłania chorobowe po Covidzie

Post autor: andrzej1955 »

Czyżby miało to znaczyć że młodsi gorzej znoszą skutki przebytej choroby ,czy to ta inna mutacja ,Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami ,Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ