KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: andrzej1955 »

Witam, ciekaw jestem czy ktoś stosuje lub czytał na ten temat, odkryta 100lat temu substancja białkowa występująca w naszym organizmie, niestety z wiekiem jej ubywa co powoduje zmiany w organizmie - zainteresowanych odsyłam do poszukania i poczytania- nie chciałbym tu nikogo wprowadzać w błąd stosując swoją interpretację, Pozdrawiam i Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: jacky6 »


Wrzuciłeś ciekawy temat.
Trochę pogooglałem sobie.
Jakie odczucie ?
Kolejny suplement diety.

Przy okazji pytanie - ile suplementów spożywacie dziennie ?

Pytanie jakie - będzie na drugim etapie.

:mrgreen: :ugeek:

Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4190
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: Kleinehexe »

Jeśli chodzi o mnie, to obecnie nic nie suplementuję. Generalnie nie jestem za suplementacją, chyba że mam stwierdzony jakiś niedobór, ale wtedy też staram się w miarę możliwości uzupełniać witaminy i mikroelementy poprzez właściwą dietę. Wyjątkiem jest vit. D, którą wraz z vit. K2MK7 suplememtuję w okresie jesienno-zimowym.

Drugi etap chyba też zaliczyłam. :D
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4190
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: Kleinehexe »

Teraz poczytałam o karnozynie, wcześniej przyznam o niej nie słyszałam, i muszę przyznać, że zaciekawił mnie ten suplement, zwłaszcza,  że jest dostępny w czystej postaci (proszek zawierającyw 100% L-karnozynę bez dodatków), a z tego co pisze przyjazny-dietetyk, dieta nie koniecznie pozwoli nam na osiągnięcie stężenia karnozyny na należytym poziomie.
Ciekawa jestem czy napisze ktoś, kto ma w tym temacie doświadczenie.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: Bibi2 »

Ciekawe rzeczy piszecie , a brokuł w lodówce ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14301
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: ANDY12345 »

Jak widać po cenach jest to na pewno specyfik który uratuje mam życie :roll: , i piszę to z przekąsem, bo ciągle jest coś nowego odkrywane. Jeżeli ponad 100 lat temu zostało odkryte, to dlaczego dopiero teraz się na nowo odkrywa? I tak jest bardzo często z suplementami, bo nawet nikt z rządzących nie zadaje sobie trudu aby były one pod nadzorem farmaceutycznym. Kto sprawdza co się naprawdę znajduje w suplementach ?... producent ? ulotka ? :lol:
Jeżeli zabezpiecza tak jak piszą, że przed zwiększoną niestabilnością chromosomów co powoduje zmiany zwyrodnieniowe lub nowotwory złośliwe to co robią telomery ?
Moim zdaniem szukajmy w pożywieniu witamin i związków potrzebnych do zdrowego funkcjonowania organizmu, niż szprycowanie się chemią, która w dużej mierze nie jest przyswajalna przez nasz organizm.
Maci czasami potrzebę zjedzenia czegoś ? to organizm domaga się pewnych związków, które w tym pożywieniu się znajdują, a przecież organizm nie uczył się chemii , to skąd wie ? Wiele rzeczy do niedawna nie jadałem, wręcz miałem lekki wstręt do nich, a teraz bez problemu je zjadam :P .... wiem wiem, starzeję się i mi się smaki zmieniają ;) :lol:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4190
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: Kleinehexe »

Zgadzam się z Tobą Andy w całej rozciągłości. A jeśli chodzi o zdolność naszego organizmu do odczuwania tego co mu potrzeba, to jest jeden istotny aspekt. Jest ona zaburzana przez śmieciowe jedzenie, a w zasadzie przez substancje w nich zawarte: polepszacze, wzmacniacze itp,  no i oczywiście przez cukier, od którego osobiście jestem uzależniona i walczę z tym uzależnieniem  z za małym dla mnie efektem. Jak wskazują wyniki badań na szczurach, cukier jest silniej uzależniający niż amfetamina. Powinny być stworzone grupy anonimowych cukroholików, chętnie bym skorzystała. :D
Ale wracając do tematu, to czasen są takie związki organiczne, które jest trudno w odpowiedniej ilości absorbować z pożywienia. Przykładem jest wspomniana już  prze ze mnie vit. D, o której ostatnio jest głośno, więc nie ma co tu pisać. Dlatego też zainteresowałam się tematem zapodanym przez Andrzeja, bo przecież nigdy nie wiemy, co nowego nauka w danym momencie odkryje. Ale  z tego co doczytałem, to karnozyna jest jeszcze słabo przebadana, a szkoda zwłaszcza w związku z aspektem autyzmu. Pożyjemy zobaczymy, moim zdaniem warto śledzić ten temat.
forumowicz

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: forumowicz »

Zgadzam się całkowicie z wpisem Andy,należy jeść na co ma się ochotę, a najlepiej wszystko co dobre i zdrowe ale z umiarem. Są różne teorie,niektórzy uważają że należy jeść to co np rośnie w danym kraju.
Awatar użytkownika
Esterka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 324
Na forum od: 13 gru 2019 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: Esterka »

Jacku żadnych suplementów nie dozuję swojemu organizmowi.
Jem wszystko dokonując selekcji produktów na te ,które są chociaż trochę eko a pochodzą od ludzi u których proces ten mogę obserwować .Ale wszystkiego nie da się zdobyć z takich produkcji ,więc trzeba jeść to co jest niestety .
Jak do tej pory wyniki krwi na wszystkie możliwe kierunki są ok :o
A cała reszta no cóż bez bezpośredniego wpływu na nią niestety .
Gość

Re: KARNOZYNA-Eliksir Młodości

Post autor: Gość »

Kleinehexe, Andy , Max zgadzamy się z Wami.
Z uwagi na obecne problemy uczę się co mi wolno a co nie. Witaminę D biorę od miesiąca bo mam totalny niedobór.
Co i rusz pojawiają się nowe suplementy jak to mówił jeden doktor, mój pierwszy szef o homeopatii ( sprowadzając fiolki za kupę kasy") nie pomoże ale i nie zaszkodzi... grunt to wiara w rezultat.😁
Biorę też jeden z reklamowanych środków z biotyną (56 zł 30 tabl,) no cóż spektakularnych różnic nie widzę... ale fakt kupię coś od czasu do czasu skuszona reklamą...jak środek na porost rzęs 😁 Kto wie.. po przeczytaniu kilku artykułów pomimo ceny z kosmosu pewnie zakupię, spożyję i dam znać jak samopoczucie . Pani wczoraj chciała mi wcisnąć kolagen w shotach... jedyne 7, 5 sztuka, jeden na dzień rezultaty po dwóch miesiącach...suplementów jest na pęczki i nikt tego dokładnie nie sprawdza.
Żyjcie zdrowo jak się da... najgorszym dla mnie jest permanentny stres on daje naszemu organizmowi mega destrukcyjnego kopa.
Pozdrawiam 🍀
ODPOWIEDZ