Aparaty słuchowe.

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Aparaty słuchowe.

Post autor: zebra »

Witam. Chciałam spytać jakie macie doświadczenia z firmami sprzedającymi aparaty słuchowe. Czy np firma [] jest godna zaufania? Wiadomo , ze aparat dostosowuje się do stopnia niedosłuchu. Ceny kształtują się od 2000 wzwyż. Jakie marki aparatów są godne polecenia. ? Prawdopodobnie aparaty zauszne lepiej się sprawdzają i mają także niewielkie rozmiary. Ale jak to jest w praktyce , jak się nosi okulary na stałe.? Bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami , bo sklep , to wiadomo , może zachwalić różnie.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021 22:38 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwę firmy
forumowicz

Re: Aparaty słuchowe.

Post autor: forumowicz »

Witam :)
Jeżeli to ta sama firma z której korzystam to jest w porządku ,zresztą według mnie aż takiej różnicy w jakości i cenie nie ma .
Z tego co mi powiedziano ,to aparaty douszne sprawdzają się głównie u osób starszych ,gdzie słuch zanika stopniowo .
Ja takich mieć nie mogłem ,ponieważ poza niesłyszalnymi pewnymi dźwiękami ,największym problemem jest nie zrozumienie mowy . Głos do mnie dociera ,ale się rozmywa i nie zawsze rozumiem co ktoś mówi ,zwłaszcza w miejscach głośnych ,lub dużych salach .
Najlepiej sprawdzić swój słuch w kilku miejscach ,zrobić taki dokładny test na słuch .Myślę że w takich punktach pracują wykwalifikowani pracownicy i pomogą w doborze aparatu .
Aparaty są dotowane ,ale to też wiedzą i dają odpowiednie papiery do wypełnienia . To i tak jednak jest dość duży koszt ,ale jeśli jest taka potrzeba zapłacić warto .
Powodzenia :)
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Aparaty słuchowe.

Post autor: zebra »

Witam. Dziękuję za odpowiedz na mój post.Byłam już w [] i wstępnie rozmawiałam z paniami. Obsługa miła i rzeczowa. Mam ten sam problem. Rozumienie mowy.Mogę rozmawiać przez telefon, na jedno ucho, na drugie bardzo mało słyszę i właśnie na to drugie muszę się zdecydować na aparat. Narazie nie robiłam badania, odwiedzę jeszcze punkt Gers. Panie zaprezentowały mi cztery aparaty. Jeden wewnątrzuszny ,i dwa zauszne niewielkich rozmiarów. Zdecydowała bym się na jeden. Cena tego aparatu 3600 , po refundacji 2900. Jest to aparat cyfrowy. Refundację załatwiają oni. Baterie na mc opakowanie 12 zł. Ładowarka do takiego aparatu 650 zł. Pani mówiła jeszcze , ze jak chce się rozmawiać przez tel ,żeby nie bylo pisku , trzeba telefon przyłożyć nie do ucha , a do głowy nad uchem. Ktoś mówił , że są też piloty, sprawdzałam ceny, ale nie wiem czy do wszystkich typów. Jak będę następnym razem , to spytam, bo to by była super sprawa. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021 22:38 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwę firmy
ODPOWIEDZ