Osteofity

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Osteofity

Post autor: forumowicz »

Zadnych neochirurgów iwcia chyba ,że już nic mi nie pomoże ,to może :(
forumowicz

Re: Osteofity

Post autor: forumowicz »

O to co wujek :lol: Google wyjaśnił mi o osteofitach:
..."Narośla kostne tzw dzioby kostne,na trzonach kręgów .Jedna z postaci zwyrodnieniowych np kregosłupa.Usytuowane przewaznie na bocznych powierzchniach kregów.
W wyniku starzenia się ,elastyczne struktury powoli tracą sprężystość ,centralna ich część się zapada,podczas gdy zewnetrzny pierscień ulega uwypukleniu .
W odpowiedzi na ten nacisk sąsiednia kość zaczyna przerastać tworząc wyrośla tzw osteofity.
Objawy: bóle w oklolicy lędżwiowej promieniujace aż do kolana,a niekiedy nawet powodują osłabienie mięśni na skutek podrażnienia lub ucisku korzeni nerwowych,czy rdzenia kręgowego.
Bóle głowy,okolicy potylicznej ,szyi ,barku /barków/ często promieniujące aż do łokcia.Osłabienie siły mięśni rąk -a nawet niedowłady w wyniku ucisku na rdzeń kregowy.
Leczenie zachowawcze : Podawanie niesterydowych leków przeciwzapalnych np pochodnych aspiryny czy ibuprofenu.
Cwiczenia z użyciem bloczków ,podwieszek lub w wodzie ,masaże, ćwiczenie mięsni brzucha ,pośladków i oklic przykregosłupowych./Tutaj bym coś poradziła ,ale admin da mi bana :lol: .
Odnosnie operacji: Usuniecie osteofitów przez spiłowanie jest ostatecznym rozwiązaniem ,w rzeczywistości ten rodzaj operacji może pogorszyć stan ,a w niektórych przypadkach wyrośla są zlokalizowane w takich miejscach ,że jest to niemożliwe...."
Czyli podsumowując ćwiczyć ,mięśnie wszystkie :) w wiadomy sposób :lol: ;) i będzie ok :)
Ela
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 30 wrz 2012 09:56

Re: Osteofity

Post autor: Ela »

ważna jest też profilaktyka, dbanie i prawidłową postawę, siedzenie, ćwiczenie mięśni tułowia i unikanie nadmiernych obciążeń
Ela
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 30 wrz 2012 09:56

Re: Osteofity

Post autor: Ela »

O :!: :!: To mi sie podoba co napisałaś :D Ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Może być w wodzie :lol:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osteofity

Post autor: iwcia »

Kruszynko :D dzieki za szczegółowy opis :) .tak więc- ćwiczenia i gimnastyka!!! Tylko to może nas uratować :D
forumowicz

Re: Osteofity

Post autor: forumowicz »

Iwcia i tak jak pisze Ela w wodzie w wodzie ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Osteofity

Post autor: violet58 »

A ja moje drogie panie zacytuje, parafrazując nieodżałowanego Bławatka

"Chcę Wam dać panowie,panie
receptę na osteofity i na odchudzanie:

Zamiast ziółek, kropeleczek,
strzelcie szybki numereczek!
Przy nim ćwiczysz mięśnie brzucha,
krew napływa do serducha,
płuca chłoną tlen jak miechy,
ile przy tym jest uciechy!
A nie wspomnę, że pośladki
u panienki, czy mężatki,
są jak pupa niemowlęcia,
albo jak policzki księcia!
Biedni, nędzni, czy bogaci,
w gatkach, gaciach, czy bez gaci,
niechaj, jęczą, posapują,
pocą się, ale pompują!
Bo od kiedy świat istnieje,
Masajowie, czy Pigmeje,
wiedzą, że numerek z rana,
to jest cymes proszę pana!
Byłem rano też poczęty!
Ojciec mój był wypoczęty,
po przespanej całej nocy
jestem pięknym jej owocem!!
Więc od jutra już rodacy,
w wodzie, w lesie, w domu, w pracy,
nago, w różu, w czerni, bieli,
każdy niech numerek strzeli!!!"

Nie znam nic lepszego i przyjemniejszego na ćwiczenie mięśni brzucha ,pośladków i okolic przykręgosłupowych. :lol: :lol: :lol:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osteofity

Post autor: iwcia »

Violet :D . Zgadzam sie, to najprzyjemniejsze ćwiczenia jakie mozna sobie wyobrazić :D
Ela
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 30 wrz 2012 09:56

Re: Osteofity

Post autor: Ela »

No i widzisz Kruszynka :?: Tak się martwiłaś ,a krzakoterapia według wszystkich jest najlepsza :D Jak masz inne schorzenia,to pisz,a my Ci pomożemy :lol:
forumowicz

Re: Osteofity

Post autor: forumowicz »

Elu jestes jak by to powiedzieć :lol: zajefajna ,ok ok pomyśle co mnie dzisiaj boli :oops:
ODPOWIEDZ