Piski i szum w uszach!!!!

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: forumowicz »

Co z tym zrobić? :lol:
forumowicz

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: forumowicz »

Hm jeżeli nikt takich objawów nie ma to super .Ale jak by co ,to mogę coś podpowiedzieć z własnych przeżyć. ;) :lol:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: Narewka »

Bardzo chętnie dowiem się,czy są jakieś sposoby na tę dolegliwość.
Jeśli możesz polecić coś,co wyleczy bądż chociaż zmniejszy objawy,to będę wdzięczna. :)
forumowicz

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: forumowicz »

Witaj Narewko :) Ten problem ,zaczyna być kolejną choroba cywilizacyjną i jak w takich chorobach, przyczyn jest mnóstwo.Poczawszy od zmian patologicznych w budowie i funkcjonowaniu ucha ,przez neurologiczne schorzenia ,problemy z zebami ,nadcisnienie, az po stres ,tak przewlekły stres.Medycyna swiatowa pracuje nad metodami by taki objaw u pacjenta złagodzić ,(nawet pracuje sie obecnie nad urzadzeniem wszczepianym u pacjenta by odbijał jakies fale ..etc)niestety na razie nie ma skutecznego sposobu.
Jeśli taki objaw wystepuje ,to po pierwsze ,wizyta u laryngologa ,tomograf glowy ,lub rezonans ,wizyty u audiologa ,psychiatry :lol: :lol: tak tak ,wcale nie głupie)dot przewlekłego stresu itd.
Czyli mnóstwo wizyt ,badań.
Bardzo ważne ,a mianowicie ,czyszczenie osadu i kamienia nazębnego ,przy zastosowaniu ultra-dzwieków..Uszkodzenie w trakcie takiego zabiegu ,może być nieodwracalne :!:

Jak juz wszystkie ,badania i wszystkie wizyty u lekarzy zawiodą i nikt tej przyczyny nie zdiagnozuje,a leki nie pomogą ,trzeba nauczyc sie z tym problemem żyć.Ok 40 % Brytyjczyków ,ma szumy uszne ,to pokazuje skalę problemu.
Pozdrawiam cieplutko. :)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: Narewka »

Byłamu różnych lekarzy,i jak w czeskim filmie,nikt nic nie wie.Gdzieś na forum wyczytałam,że dobrze jest mieć zawsze włączone radio,dlatego w kuchni gra mi RFM Klasik/nie wiem,czy dobrze napisałam,/z łagodną muzyka i to rzeczywiście czasem pomaga.
Na Swięta lecę do Anglii,to będę czuła tam się dobrze wiedząc,że nie tylko mnie szumi. :) :)
marzenaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 kwie 2012 15:14
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: marzenaa »

Ponoć świecowanie uszu świeczkami hopi w gabinecie pod okiem wyszkolonej osoby przynosi ulgę. Pozdrawiam:)
forumowicz

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: forumowicz »

Witaj Marzenaa :) To było złe połączenie leków ,czyli tych na rozszerzenie tętnic mózgowych i leków od nadciśnienia.Juz jest po problemie :) ale o tświecowaniu słyszałam i trzeba bardzo uważać by słuchu całkiem nie stracić :lol:
marzenaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 01 kwie 2012 15:14
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: marzenaa »

Kruszynka to super, że problem został rozwiązany.W Pogorzelicy w Sandrze wykonują to świecowanie, także wszystko pod fachowym okiem:)
forumowicz

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: forumowicz »

Marzenko dziękuję ,tak to była przyczyna j/w ,wiesz świecowanie może byc wykonane fachowo,ale trzeba z tym zabiegiem bardzo uważać.To zabieg tak raczej na "chybił trafił" ,wszak nikt nie wie co jest w uchu ,nie robi przed tym tomografu,np.I można uszkodzić nieodwracalnie słuch .Pozdrawiam cieplutko w ten pochmurny dzień :) :kwiat:
Awatar użytkownika
halynka71
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 29 maja 2013 21:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piski i szum w uszach!!!!

Post autor: halynka71 »

Świecowanie uszu pomaga ,ale trzeba poddać się kilku zabiegom. P/wskazaniem do tego jest uszkodzenie błony bębenkowej.
Rzadko NIE pomaga ale doznania samego zabiegu relaksujące. Polecam :)
ODPOWIEDZ