osteoporoza

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

osteoporoza

Post autor: forumowicz »

jak sobie oprócz diety pomóc przy ostrej osteoporozie :?:
forumowicz

Re: osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Witaj Fan :) Czynniki zwiększające zachorowalnośc ,oraz zmniejszajace skutecznośc leczenia to min:
naduzywanie alkoholu
palenie papierosów
nieodpowiednia dieta
za mała ilość ruchu
brak w organiżmie w odpowiednim połączeniu witamin takich jak:Wit D,K,C,oraz WitC+E
brak kolagenu
Ruch to przede wszystkim ,odpowiednio dobrane cwiczenia ,a więc pod nadzorem najlepiej rehabilitanta,z dziedziny leczenia tej choroby.
natomiast tak w warunkach domowych to:cwiczenia rozciagajace
pływanie
jazda rowerem ,po równych powierzchniach
spacery ,po równych powierzchniach
lekkie wiosłowanie
Ważny dla organizmu jest,magnez,mangan,cynk ziele orzecha włoskiego.
Oczywiscie dobór witamin i prawidlowe połaczenie ,leży w gestii lekarza ,by nie szkodziły sobie nawzajem.
W tej trudnej jednak chorobie trzeba bardzo uważac by nie dochodziło do złamań kości!!
Niestety nie gory jako wypoczynek ,tylko płaski teren ;) i bardzo dużo słońca .Czyli Fan ,leżańsko na plaży np w Kolobrzegu , ;) :) na
piaseczku w słoneczku :lol: :lol: z piękna laseczką :?

Info podałam w skrocie na podstawie wywiadu z osobą dotkniętą tym choróbskiem :(

I dużo uśmiechu :lol: :lol:
forumowicz

Re: osteoporoza

Post autor: forumowicz »

czy Ty jesteś pewna że nie jesteś ...lekarzem,no nie to tylko żart ;) :) wielkie dzięki.W sumie wszystko to stosuję,ale dopadła wada organizmu tz.zła przyswajalność wapnia i witamin z grupy B .Widzę jesteś skarbnicą wiedzy :)
forumowicz

Re: osteoporoza

Post autor: forumowicz »

Fan ,nie jestem lekarzem :!: :) Nieprzyswajalnośc wapnia wada organizmu?? hm
"Najważniejsze dla metabolizmu kostnego ma:kolagen,wapń,Wit D,przyjmowane jednoczesnie w odpowiednich proporcjach.
Im wiecej jest mineralizowanego kolagenu w kościach ,tym kośc jest twardsza,wytrzymalsza i silniejsza.
Bardziej skuteczne niż podawanie samego wapnia ,który zostanie wydalony z organizmu w przypadku braku kolagenu kostnego/wapń nie zwiazany z kolagenem nie ma wiekszego użytku/ ,jest podawanie koleganowego hydrolizatu,który dzięki osteogennym peptydom
stymuluje tworzenie się kolagenu kostnego .
Czyli kombinacja wapnia i kolagenowego hydrolizatu....""
Czyli zmiana lekarza ;) na bardziej swiatłego.
Info pochodzi z materiału dot osteoporozy.
Jestes mi winien szampana :lol:
forumowicz

Re: osteoporoza

Post autor: forumowicz »

kolagenowego ;)
forumowicz

Re: osteoporoza

Post autor: forumowicz »

e,bo ja tak piszę chaotycznie ale rady super ,zasłużyłaś ..... :oops: :)
forumowicz

Re: osteoporoza

Post autor: forumowicz »

No tak....... :lol: dziekuję :lol:
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: osteoporoza

Post autor: kmz44 »

Czy znacie kogoś komu osteoporoza po leczeniu zmniejszyła się lub zatrzymała, bo ja biorę leki żle po nich się czuję i nie wiem czy mogę mieć nadzieję że mi się polepszy. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!!
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: osteoporoza

Post autor: zebra »

Witam, Od kilku lat leczę się na tarczycę, obecnie w fazie niedoczynności. Mam też stwierdzoną osteoporozę. Przyjmuję Calperos 1000 jedną kapsułkę dziennie , 2 kropelki Dewikap (wit D3) a oprócz tego raz na pół roku szczepionkę Prolia -60. Lek jest częściowo refundowany ale dość drogi . Osteoporoza jak na razie nie postępuje. Rok temu miałam badanie kości i jest dobrze. Szczepionek przyjęłam już 4. Pozdrawiam i życzę pomyślności w leczeniu. :kwiat: :serce:
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: osteoporoza

Post autor: kmz44 »

Cześć zebra piszesz że dostałaś Prolię refundowaną , jak to Ci się udało czy miałaś złamanie, bo mi lekarz dał bez refundacji. Powiedział że nie mam złamania więc refundacja mi się nie należy. Ja brałam raz w miesiącu Acidum ibandronicum i po tej tabletce bardzo żle się czułam więc poprosiłam o Prolię. Ponadto biorę Calsin osteo 2000 i APO D3. Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ