łupież pstry

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
korek
Posty: 1
Na forum od: 23 paź 2010 21:23

łupież pstry

Post autor: korek »

Proszę o informację czy w sanatoriach jest leczone coś takiego jak łupież pstry? Te wszystkie maści jakoś mało pomagają lub są powroty zaraz po zakończeniu kuracji. Może ktoś leczył choroby skóry w sanatorium i ma jakieś informacje czy to też tam się leczy jakimiś okładami i jeśli tak, to czy pomaga to na dłużej. Proszę też o info które ewentualnie sanatorium jest dobre w leczeniu chorób skóry.
pozdrawiam
forumowicz

Re: łupież pstry

Post autor: forumowicz »

Z tego co wiem to może nie łupież ale na pewno łuszczyca. Leczą to chyba siarką i tu najlepsze sanatorium to chyba Busko Zdrój więc tam możesz się zorientować.
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: łupież pstry

Post autor: tenia53 »

Witam, również w Lądku Zdroju specjalizują się w leczeniu chorób skóry, nie tylko łuszczycy. W ub. roku byłam tam w sanatorium (na inne schorzenia) ale jak zdołałam się zorientować to ok.40% to były osoby z różnymi schorzeniami skóry,nawet bardzo poważnymi. Poczytaj sobie na stronie int. o Lądku lub popytaj telefonicznie.
Życzę powodzenia.
forumowicz

Re: łupież pstry

Post autor: forumowicz »

Od wielu lat mam taką fajną chorobę ;) :lol: :lol: egzema-uczulenie na kobalt.Onegdaj wysyłali mnie do Buska i byłam bardzo zadowolona,siarka pomagała i był względny spokój tak do roku.Ostatnio NFZ w dobrej wierze wysłał mnie do Lądka a na miejscu ...zonk :!: Pobyt w Wojskowym,było super ,zabiegi ok tylko że coś nie koniecznie pod moją chorobę.Jakoś podobno włodarze uzdrowisk Lądek Zdrój i Lądek-Długopole się niedogadują i w Wojskowym nie było zabiegów z wodami siarczkowo - siarkowodorowo - fluorkowymi, radanowymi,które bardzo pomagają na w/w schorzenie.Szkoda że tak ważne informacje nie docierają do NFZ na bieżąco bo wystarczyło miec zakwaterowanie w Lądek -Długopole i kuracja miała by większy sens.Niby to takie niewinne schorzenie a już kilka razy przy zaostrzeniu choroby wylądowałam w szpitalu.Tak więc nawiązując do tematu polecam tak z ręką na sercu-Busko :!: :!: :)
ODPOWIEDZ