Cukrzyca

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Zbigniewie ...Ufff, przeczytałam wszystko ... temat w zasadzie znany. Ale ja uczepię się tylko tematu "diety śródziemnomorskiej". Mam okazje bywać w Hiszpanii i żywić się u prawdziwych Hiszpanów. okolice Walencji.
PAELLA przygotowana na rancho zgodnie z tradycją jest zdrowa i pyszna. Ale wiele potraw ocieka jak dla mnie zbyt dużą ilościa oliwy z oliwek - fakt zdrowa ale już ilość i smak mi nie odpowiada. Duża różnorodnośc warzyw nie zawsze jest obecna w potrawach a na pewno mało na surowo. Większość pieczona grilowana smazona przetworzona zawsze z oliwą. Zupy do których wrzuca się usmażone wczesniej na oliwie ziemniaki jest dla mnie nie do przełknięcia.
Kromke chleba polewa się oliwą (żadne masło) pociera ząbkiem czosnku lub nakłada bruschettę - to na sniadanie. Wszechobecna oliwa - pewnie zdrowa skoro tak mówią ale dla mnie za dużo. Owoców morza nie jadam.
Bogutka
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Cukrzyca

Post autor: Zbigniew- I »

Bogutko :kwiat: , ja dzięki Bogu nie jestem słodki. Przy takiej diecie chyba bym nie przeżył. Ja nie zachowuję żadnej diety i dziwię się, jak mogła przetrwać ludzkość bez dietetyków. W obecnych czasach coraz więcej ma do powiedzenia medycyna na poziomie komórki. Ja na miejscu słodkich, oczyszczał bym organizm z wszelkiej chemii i dbał o przepuszczalność błon komórkowych. Z mojego doświadczenia zauważyłem jedno. Koledze, który jest słodki, a jednocześnie sztywny (ZZSK), w październiku 2014 poleciłem aby brał tak jak ja na ZZSK organiczną siarkę (MSM) i duże dawki buforowanej witaminy C. Od tamtej pory żyje bez bólu i poprawiła mu się ruchomość stawów obwodowych i kręgosłupa szyjnego. Mógł już pójść do pracy. Jakież było nasze zdziwienie, gdy po wizycie u swojej pani diabetolog i po badaniach, p.doktor powiedziała, że nie widzi potrzeby podawania leków i zaleciła samokontrolę. To było zaskoczenie, ale później dowiedziałem się jak działa siarka na błony komórkowe, zwiększa ich przepuszczalność i powoduje lepszą tolerancję dla insuliny. Ale jak to u nas, co działa to u nas tego nie ma. Nie znajdziesz suplementów diety z siarką, jednych z najpopularniejszych na zachodzie. Trzeba brać suplementy diety dla psów. Biorę je, działają, a jeszcze nie szczekam.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Podaj Zbigniewie jakies nazwy suplementów z siarką dostępnych na zachodzie? Jestem ciekawa co to.
Pozdrawiam z cukrem i na diecie.
Bogutka
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Cukrzyca

Post autor: Zbigniew- I »

Bogutko :kwiat: , już podawałem. Wpisz w allegro : MSM. Ale wcześniej przeczytaj na kilkunastu adresach o działaniu MSM, nie opieraj się tylko na mojej opinii. Wygugluj : MSM działanie.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Moje wyniki cukrowe poprawiły sie bez zwiększenia dawki leku, co aplikował lekarz.
Obsesyjnie wręcz zaczęłam zwracac uwage na to co jem, jak jem (internet przekopany w poszukiwaniu wiedzy) choć dotychczas tez wydawało mi się, że nie jest najgorzej.
Staram się jadac regularnie (to ważne).
Wróciłam na rowerek stacjonarny codziennie 40 minut.
I kilka jeszcze zmian drobnych. Cos zadziałała i oby tak zostało jak najdłuzej.
Pozdrawiam
Bogutka
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Cukrzyca

Post autor: Suzen »

Światowy Dzień Zdrowia
2016 - Pokonaj cukrzycę!

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodów
Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2016 r.
Organizując wydarzenia związane ze Światowym Dniem Zdrowia 2016, WHO pragnie:
. doprowadzić do zwiększenia wiedzy o rosnącym rozpowszechnieniu cukrzycy, ogromnym obciążeniu tą chorobą i jej poważnych następstwach, zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach;
. spowodować podjęcie konkretnych, skutecznych i ekonomicznych działań w walce z chorobą, które będą obejmować zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę;
. ogłosić pierwszy światowy raport o cukrzycy opisujący obciążenie chorobą i jej skutki oraz wzywający do wzmocnienia systemów ochrony zdrowia w celu zapewnienia lepszego nadzoru i profilaktyki cukrzycy oraz skuteczniejszego leczenia chorych.
Więcej info
http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.ph ... ar=&back=/
forumowicz

Re: Cukrzyca

Post autor: forumowicz »

Nalezy pamiętać że osoby leczące cukrzycę i nadciśnienie tętnicze lekami od tych chorób obniżają znacznie stezenie magnezu i potasu.Dlatego trzeba go uzupełniać w przeciwnym przypadku mamy bóle mięśni ,w tym barku . :o
:kwiat:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

A u mnie kruszynko problem odwrotny ... leki na nadcisnienie potas mi podwyzszaja. To klopot bo dieta z duza iloscia warzyw to tez potas. Czasami mam go niebezpiecznie ponad norme. Pomidory banany nie dla mnie.
Bogutka
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Cukrzyca

Post autor: Zbigniew- I »

Hej, słodziaki kochane :kwiat: :kwiat: :kwiat: , czy Wy zażywacie coś takiegojak kwas alfa-liponowy i cynamon?
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2243
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Cynamon kiedys tam sobie jadłam regularnie ale mi się znudziło - w zasadzie nie lubie go.
Jadę do Dusznik i szukam informacji o tamtejszych wodach leczniczych - na co dokładnie one pomagają?
Bogutka
ODPOWIEDZ