Osoba niewidoma w sanatorium

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Witam.Zwracam się do forumowiczów z prośbą o polecenie dobrego sanatorium dla osoby niewidomej ze schorzeniami kardiologicznymi.Mam załatwiony w NFZ pobyt ambulatoryjny ale sanatorium muszę sobie znaleźć sam.Jadę jako opiekun z ojcem,zabiegi będą opłacone z Funduszu pobyt pełnopłatny.Ważna odległość do 250-300 km,by podróż nie była zbyt męcząca,teren raczej płaski,wiadomo problemy z poruszaniem.,windy i podobne udogodnienia.Planujemy wyjazd styczeń-luty(ograniczenia urlopowe)Startuję z okolic Bielska woj.śląskie.Dobrze by było aby baza zabiegowa i wyżywienie było na miejscu.Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: Selene »

Norb 8-) ja mogę Tobie polecić Polanicę Zdrój Wielką Pieniawę. Masz wszytko w budynku nadto Polanica jest w miarę płaska, duży park z alejkami spacerowymi zatem bez większego problemu sobie poradzicie :D
A trochę dalej to Inowrocław i ośrodki "Przy Tężni" lub "Solanki" lub "Energetyk" a tego uzdrowiska za sprawą naszej koleżanki Rachel :kwiat: już zachwalać nie będę. :D

Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Witam.Bardzo dziękuję Selene za odpowiedź.Brałem pod uwagę Polanicę ,wysłałem nawet zapytania do ośrodka,,,,to dopiero dwa dni,jeszcze brak odpowiedzi,czekam.Myślałem o Nałęczowie,może coś wiesz w tej materii :?: Inowrocław odpada zimą za daleko. :kwiat:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: Selene »

Ależ mi się Twój awatar podoba :lol: Najperw foh teraz... oh :lol: Ale do rzeczy :mrgreen:
W Nałęczowie i owszem byłam ale w SPA Termy Pałacowe i Pawilon Angielski :D ale naj pewniej nasz kolega Violet :serce: w tej materii coś powien doradzić bo był w sierpniu :D

Pozdrawiam serdecznie :)
forumowicz

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Mam czas,termin raczej z tych nie obleganych.Myślę że jak skończą się te nieszczęsne wybory więcej ludków zerknie w inne tematy i coś doradzą.Żabka nie mogła mieć focha,bo rodziła złe skojarzenia a ja raczej nie należę do prowokatorów,lubię spokój :| Miłego :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: violet58 »

Ja niestety niewiele mogę doradzić. Byłem co prawda w Nałęczowie, ale na prewencji rentowej gdzie panaceum na schorzenie kardiologiczne był ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Ćwiczenia na atlasie, bieżni, stepperze oraz pedałowanie na rowerku stacjonarnym i gimnastyka zbiorowa to wszystko co mogło zaoferować sanatorium ZNP dla kuracjuszy z ZUS. Sądzę, że z racji wieku i współistniejących schorzeń taka terapia nie bardzo wchodzi w grę. Ponoć Nałęczów ma specyficzny klimat wpływający na obniżenie ciśnienia i zmniejszanie dolegliwości chorób serca, ja nie zauważyłem większej różnicy. Z racji położenia na sporym wzniesieniu skłonny jestem odradzić pobyt w sanatoriach: ZNP i Ciche wąwozy - w zimowych miesiącach strome podejście może sprawiać problem nawet osobom pełnosprawnym. Co do innych, nie mam rozeznania - może KSIĄŻĘ JÓZEF, SZPITAL KARDIOLOGICZNY, FORTUNAT, PAWILON ANGIELSKI, JESIENNA REZYDENCJA, STARE ŁAZIENKI, ROLNIK czy KOLEJOWY. Musisz porównać oferty i zadecydować, albo czekać może ktoś się odezwie.
Ale moje doświadczenia z uzyskaniem wiadomości o Nałęczowie nie napawają optymizmem :lol: :lol: :lol:
Podrawiam
forumowicz

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Wielki dzięki violet58 :) Ja i tak szperam i szukam,miałem sygnał o Busku,płasko.Pojadę jeszcze do lekarza dowiedzieć się coś o tej siarce czy nie będzie przeciw wskazań ..jeszcze raz wielkie dzięki :)
forumowicz

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Ups,,,,,ciężko z info,,,,a tylu ludków bywa tu i tam i przecież orientuje się w warunkach panującymi w tych miejscach.Czekam jeszcze na odzew,pomóżcie :)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: Selene »

Norb 8-) Busko to całkiem dobre rozwiązanie pod warunkiem, że nie będzie lekarskich przeciwwskazań. Teren płaski, duży park z mnóstwem alejek a i Ty przy okazji możesz wymoczyć się w... siarce :lol: A i jest kilka dobrych ośrodków :D

Pozdrawiam :)
Ja-ga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 220
Na forum od: 20 wrz 2013 19:12
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Osoba niewidoma w sanatorium

Post autor: Ja-ga »

:) Witaj. W Busku byłam w Nidzie, gdzie bardzo mi się podoba pod każdym względem. Szalenie miły personel na czele z prezesem. Obok jest Szpital uzdrowiskowy Krystyna i tam odwiedzałam znajomą ze schorzeniem kardiologicznym. Widziałam osoby leżące, ale nie tylko. Może jakiś bywalec tego sanatorium się odezwie?
W Nałęczowie popytaj w sanatorium rolniczym. ( nie znam nazwy) podobno bardzo dobre.Życzę pomyślnych poszukiwań. :kwiat:
ODPOWIEDZ