ANEMIA-głęboka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

ANEMIA-głęboka

Post autor: adamadi »

Poszukuje wszelkich informacji na ten temat,ale proszę tylko o informacje z własnego
doświadczenia lub znanych przypadków
. Nie szukam informacji z internetu
Konkretnie chodzi mi o znane wam przyczyny znaczącego braku żelaza w organizmie :(
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: medi »

Prykro mi że od razu zaczynam od najgorszego .ale u mojej mamy to był rak jelita grubego
forumowicz

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: forumowicz »

Wniosek jeszcze inny nie zawsze rak jelita objawia się anemią.Przpadek ...rak jelita anemia nie występowała. :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: medi »

U mamy to był duży nieoperacyjny rak .prócz anemii było także wysokie OB
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: Bunia »

u mnie problem w przewodzie pokarmowym i wątroba, po badaniach i dobraniu diety lepiej , ale 3 rok na żelazie w tabletkach , tylko teraz zmniejszyli dawkę, -anemia jako choroba współistniejąca przy chorobie zwyrodnieniowej stawów.
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: tanganika »

Krzywa wchłania Fe prawidłowa, organizm jednak kiepsko przyswajał żelazo pomimo dawek leku Ferrum Lek. Zupełnie przypadkiem okazało się, że przyczyną były zmiany hormonalne w organizmie. Po zastosowaniu HTZ nie jest idealnie, ale znacznie, znacznie lepiej :) . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: lawenda »

Czy ktoś ma doświadczenie w leczeniu anemii za pomocą soku z buraka i pokrzywy. Chodzi mi o ilość, jaką można dziennie wypić.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: Felice »

Lawenda sokiem z buraków nie wyleczysz anemii.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: lawenda »

Felice, nie wiem, czy wyleczę, czy nie....ale spróbować muszę.
Po lekach które biorę bardzo źle się czuję, a efekty i tak marne. Moja anemia jest w stopniu umiarkowanym. Podpięłam się pod ten wątek żeby nie zakładać nowego.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ANEMIA-głęboka

Post autor: Felice »

A przyczyny tejże znasz? Czy to z powodu niedoboru żelaza,czy może gdzieś krew ucieka.Trzeba zrobić szereg badań i dopiero podjąć leczenie.Mnie hematolog pod której opieka jestem najpierw wykluczyła wszystkie możliwości "ucieczki'.Przeszłam szereg badań (miedzy innymi poziom ferytyny TIBC i zaczęłam przyjmować lek nowej generacji (wszystkich wcześniejszych czyli Hemoferu,Ferro gradumet ,Tardyferon nie akceptował mój organizm).
Jestem właśnie po zrobionych badaniach,jutro będę znała wynik to zobaczę czy ten obecny daje skutek.
Pamiętać tez trzeba że żelazo wchłania się z witamina C.Żelazo wiąże się w nieprzyswajalne związki gdy spożywa się go w towarzystwie otrębów pszennych,kawy,herbaty,czekolady,mleka,sera np.
Kwas buraczany zalecany jest nie z powodu zawartości żelaza tylko witaminy C,która pomoże je wchłonąć.
Jedz wątróbkę,żółtka jaja,czerwone mięso...Zresztą znajdziesz jadłospisy bogate w przyswajalne żelazo hemowe bez problemu.
ODPOWIEDZ