Zespół cieśni nadgarstka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Beataa2702
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 27 mar 2014 21:22
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Beataa2702 »

Witam Wszystkich Forumowiczów, Tych znajomych jak i również nieznajomych, po dłuższej przerwie :)
Zespół cieśni nadgarstka, no cóż i mnie dopadł ten problem, z tym że ja odmówiłam operacji,bo tylko to miałam zaproponowane, więc zostałam poinformowana o konsekwencjach, np. takich jak zanik mięśni - dodam że jeszcze mam uszkodzony nerw łokciowy - nie będę ukrywać że te konsekwencje mnie przeraziły, może ktoś wie coś więcej na ten temat.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Beatko-jeżeli przeczytałaś to co w temacie to chyba nic nowego nikt nie doda-chyba że się mylę-rehabilitacja-rehabilitacją a zabieg i tak trzeba przeprowadzić-takie jest moje skromne zdanie-dolegliwość będzie postępować-mimo różnych ćwiczeń i zabiegów,Pozdrawiam-Nieustająco Cennego Zdrówka Życząc :kwiat: :kwiat:
Beataa2702
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 27 mar 2014 21:22
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Beataa2702 »

Dziękuję Andrzej za odpowiedź :) , tak, przeczytałam wszystko uważnie, i szczerze powiem nie mam już teraz zdania na ten temat, przez przypadek dowiedziałam się o tej chorobie, a dolegliwości i dyskomfort przypisałam sobie tak na uspokojenie sumienia, że ma to związek z :serce: - nie wspomnę o bólu , ale jest to i też bardzo uciążliwa choroba. Również Pozdrawiam i życzę zdrówka :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Atina »

Andrzej i inni mają rację,niestety bez zabiegu chyba ani rusz :roll:
Wizyta z NFZ specjalista kwiecień 2018 ,no cóż trzeba coś wymyślić :roll: i uzysakać skierowania na odpowiednie badania i działać...
Rehabilitacja jestem tóż po krio...lekka poprawa :roll: marna pociecha.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: smuga »

Beataa2702 pisze: 05 paź 2017 20:31
Zespół cieśni nadgarstka, no cóż i mnie dopadł ten problem, z tym że ja odmówiłam operacji,bo tylko to miałam zaproponowane, więc zostałam poinformowana o konsekwencjach,
Witaj Beatko :kwiat: Nie dziwię się że zaproponowano Ci zabieg (trudno nazwać to operacją , znieczulenie miejscowe wystarcza) ....bo tylko zabieg wydobycia tego nerwu z zaciśniętego kanału pozwala mu dalej prawidłowo funkcjonować. Przez zaniechanie uwolnienia go , nerw obumiera z czasem :( Też zwlekałam , ale ból , nie przespane noce i upośledzona chwytność dłoni nie dała wyboru .Tak jak pisze Andrzej , zabieg tylko po potwierdzeniu przez badanie EMG bo podobne dolegliwości dają również zmiany w kręgosłupie szyjnym i stany zapalne barku . Nie zwlekajmy ...po co cierpieć :kwiat:
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Gelek »

W 2002 miałem przeprowadzone dwa zabiegi (obydwie dłonie). Znieczulenie miejscowe, wcześniej taki rękaw zaciskowy (podobny jak do mierzenia ciśnienia), szybka sprawna akcja. Trwało to w sumie około godziny. Potem kolejne dwie przeleżałem na takiej salo pooperacyjnej i do domu.
Kilka miesięcy później druga dłoń.
Przed zabiegiem nie mogłem szklanki z herbatą utrzymać, ból i mrowienie, coś takiego jak by krew nie dopływała.
Oczywiście przed operacją miałem badanie EMG. Nie pamiętam ile ono dokładnie kosztowało, ale było drogie niemiłosiernie i musiałem zabulić z własnej kieszeni, jako że w Lublinie była tylko jedna prywatna firma co to robiła i nie miałem wyjścia.
Patrząc z perspektywy czasu jestem zadowolony, choć lekarz mówił, że być może zabieg będzie trzeba powtórzyć. Na szczęście nic takiego się nie stało.
sonika
Posty: 4
Na forum od: 30 sty 2018 19:36
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: sonika »

A co myślicie o autorskiej metodzie „BP” ? Widzę, że wiele osób chwali sobie takie leczenie.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Gelek »

A co to za metoda. Powiedz coś więcej jak możesz.
Student12345
Posty: 1
Na forum od: 24 lut 2018 13:17

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Student12345 »

[link]
Szanowni Państwo,
jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia. Zwracam się z prośbą
o wypełnienie poniższej ankiety, która dotyczy problemów funkcjonalnych osób z zespołem cieśni nadgarstka.
Dziękuje za poświęcony czas i zaangażowanie ;)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2018 19:14 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ataeb999
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 14 mar 2018 12:34
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: ataeb999 »

smuga pisze: 03 wrz 2017 22:38 Również radzę znależć dobrego chirurga i wykonać zabieg odbarczania . Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z mojego lekarza , bóle ustąpiły , sprawność dłoni pełna a i śladu prawie nie ma po cięciu ....majstersztyk :D Jako rekonwalescentka otrzymałam tylko parę laserów na bliznę po zdjęciu szwów dla lepszego gojenia :) Zero nawrotów bólu , pełen sukces.
Czy mogłabym prosić o dane tego chirurga od cieśni.
Pozdrawiam Beata
ODPOWIEDZ