Zespół cieśni nadgarstka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: smuga »

Czy mogłabym prosić o dane tego chirurga od cieśni.
Pozdrawiam Beata
[/quote]

Napisałam na prywatną pocztę :kwiat: :kwiat:
sonika
Posty: 4
Na forum od: 30 sty 2018 19:36
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: sonika »

Gelek pisze: 30 sty 2018 22:46 A co to za metoda. Powiedz coś więcej jak możesz.
Bez operacji można pozbyć się problemu. W Wieliczce w Centrum Rehabilitacji ją stosują i faktycznie działa. Mojej siostrze pomogli. Lekarz mówił, że tylko operacja, a tu się okazało, że jednak nie.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: hipek »

Witam.

Czy ktoś z szanownych forumpowiczów posiada może wiedzę na temat skuteczności rehabilitacji zespołu cieśni nadgarstka.
Za informacje z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: smuga »

Jakieś parę lat temu dopadły mnie dolegliwości jak się okazało po badaniu związane z cieśnią nadgarstka. Żadna rehabilitacja nie ma racji bytu gdy nerw jest zaciśnięty w kanale i jedynie zabieg odbarczania pomaga wrócić do pełnej sprawności . Przeszłam ten zabieg i mam w pełni sprawną dłoń bez żadnych sensacji bólowych .Temat ten był już szeroko omawiany na forum search.php?keywords=zesp%C3%B3%C5%82+ci ... d%5B0%5D=6
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Mazrena »

Witam
Ja miałam oszczykiwanie w końcu zabieg i niestety nie pomogło , nadal ręce drętwieją :roll:
Prawdopodobnie u mnie tkwi w kręgosłupie szyjnym :(
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: andrzej1955 »

Witam,sporo wypowiedzi na temat cieśni macie w Schorzeniach Różnych ,Pozdrawiam :)
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: hipek »

Witaj Andrzej 1955.

Przeczytałem polecane przez ciebie wypowiedzi, lecz na ok. 100 wpisów tylko 2 dotyczyły interesującego mnie tematu:
-rehabilitacja nową metodą BP -nie wiem na czym to polega
-podobno w centrum rehabilitacji w Wieliczce skutecznie leczą przedmiotową przypadłość.
Oba te wpisy są z drugiej ręki i nie wiem na ile są wiarygodne.
Jestem po badaniach EMG, gdzie stwierdzono zespół cieśni nadgarstka i po wizycie u lekarza rodzinnego z powyższymi wynikami dostałem skierowanie na rehabilitację i nie wiem czy to coś pomoże.

Pozdrawiam
Hipek
Gość

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Gość »

Hipku wszystko zależy na jakim etapie jesteś...rehabitacja bp to bardziej rehabilitacja zachowawcza, w moim przypadku jedyną opcją dla obydwu rąk jest operacja. I chcę to zrobić bo każda z nocy to pobudka co chwilę z uwagi na ból i drętwienie sięgające powyżej łokcia, trudno jeździć na rowerze i czytać leżąc, kubki rano lecą z ręki. Neurolog długo twierdził, że to kręgosłup szyjny ale rezonans i wyniki EMG dają obraz sytuacji. Mogą być ostrzykiwania sterydami ale jeżeli choroba jest zaawansowana pozostaje operacja.
U mnie to efekt takiej a nie innej pracy...i przez pracę na okres próbny muszę poczekać z zabiegiem. 😔
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: hipek »

Witaj Majka.
Po przeanalizowaniu wszystkich wpisów dochodzę do wniosku, ze rehabilitacja nie załatwi problemu i trzeba się przygotowywać na zabieg.
Życzę żeby ci się unormowały problemy w pracy i żebyś mogła usunąć wszystkie dolegliwości związane z zespołem cieśni.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Hipek.
Gość

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Gość »

Hipku. Dziękuję 🌷
ODPOWIEDZ