Zespół cieśni nadgarstka

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Czy ktoś z forumowiczów mógłby napisać coś na temat zabiegu przy tym schorzeniu :?:
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

:( nikt nic nie pisze a ja mam stracha :roll: :roll: i nic nie wiem jak to się odbywa :?: :?:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: agunia3 »

Smuga mój kolega przez to przechodził ale nie pamiętam czy i jaki miał zabieg, wiem że dosyć długo dochodził do formy. Jak mi się uda czegoś więcej dowiedzieć to dam znać.
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Napisz Agunia .Mam EMG na 19.Nie mam pojęcia jak ja będę funkcjonować gdy będzie niezbędny zabieg :( Jak długo trwa rehabilitacja :?:
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Witaj Smuga :) ktoś w sanatorium wczoraj o tym mówił miał ten zabieg dzisiaj dopytam kto to bo teraz nie pamietam i wsio Ci dzisiaj napiszę :) :kwiat: Trzymaj się cieplutko pozdrawiam serdecznie miłego dnia .
Ps nie martw się to nic" tragicznego " :) :kwiat:

jeszcze coś czy na pewno musisz miec ten zabieg>?
pytam dlatego że ja miałam podobny problem ale ból był spowodowany nieodpowiednim trzymaniem ręki (nagrastka konkretnie) przy pisaniu na komputerze.Dłoń nie byla oparta swobodnie na biurku .Okazało się ,że to żadna ciesnia nadgarstka.
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Witaj Kruszynko :kwiat: Chirurg na ostatniej wizycie sugerował że raczej nie zbędne będzie wykonanie tego zabiegu .Tu nałożyło się kilka czynników więc nie jest to li tylko nie prawidłowe trzymanie nadgarstka.Zresztą ja często korzystam z ortezy.Mam już lekką wiedzę w tym temacie .Dziękuję z tego miejsca za już przesłane informacje .Mnie najbardziej interesuje jak długo po zabiegu jest się ograniczonym ruchowo .Pozdrawiam serdecznie :D :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Smużko to jest nacięcie które trwa ok godziny ,ręka jest w znieczuleniu .Rękę trzeba oszczedzać bardzo ok 6 tygodni.
Niektórzy maja jakieś tam nawroty po latach (ktoś miał ponownie to nacięcie)Ale nie w każdym przypadku.Nie mówiły koleżanki o jakieś specjalnej rehabilitacji .A jeśli to w warunkach domowych.Pytaj jeszcze ja będę pytała dalej jak by co ok?Biegam na zabieg ;) :lol:
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Dzięki Kruszynko :D . Właśnie to mnie najbardziej interesowało ,te ograniczenia .Jednak wyłączenie dłoni nawet na krótki okres to jest jakaś uciążliwość :lol: :lol: Życzę również pozytywnej rehabilitacji i miłego dalszego pobytu na kuracji :D
forumowicz

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: forumowicz »

Dziękuję rehabilitacja i ta reszta przebiega całkiem ;) calkiem :lol: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zespół cieśni nadgarstka

Post autor: Felice »

Smuga,ja jestem po zabiegu likwidacji cieśni prawej ręki.
Nie leżałam w szpitalu,zabieg robiony w znieczuleniu miejscowym,szew mam tak na 3/3,5 cm.Trwało to wszystko w sumie około godziny z zakładaniem gipsu i zaraz wróciłam do domu.Gips około tygodnia,opatrunki zmieniane codziennie.Potem orteza,ale nie cały czas,mogłam ją zdejmować jak nie robiłam za wiele.Potem zdjęcie szwów.Rehabilitacji żadnej nie miałam.Nie bolało,czułam tylko mrowienie tego mięśnia pod kciukiem.Dwa tygodnie po zabiegu wyjechałam z młodym na wczasy na Mazury,pozwolono mi.
ODPOWIEDZ