Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: medi »

Nie tylko zioła są pomocne podczas chorób ,czasami wystarczy zmienić dietę by przynajmniej zmniejszyć objawy niektórych chorób .Wiele wiadomo o diecie dla diabetyków lub przy chorobach kardiologicznych ale na przykład przy dnie moczanowej co wolno czego nie wolno jeść :idea: :?:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: medi »

Niedoceniany przeze mnie arbuz na przykład znalazłam w necie ,że ma bardzo wiele zalet ,cytują " ma całą gamę przeciwutleniaczy, takich jak likopen, beta-karoten, luteinę, zeaksantynę i kryptoksantynę, które ochronią nasz organizm przed rozwojem chorób nowotworowych i opóźnią proces starzenia organizmu. Jest idealnym „wspomagaczem” przy chorobach nerek i infekcjach układu moczowego, ponieważ działa moczopędnie. Zawiera składniki, które wspomagają pracę układu krążenia, obniżają ciśnienie tętnicze i poziom trójglicerydów, a także pomagają wydalić z organizmu niebezpieczne związki kumulujące się w mięśniach podczas intensywnych ćwiczeń. Od dziś jem arbuzy są niskokaloryczne i świetnie gaszą pragnienie :D :D
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: agunia3 »

Oj pamiętam gdy jako 10 letnie dziecko leżałam w szpitalu chora na nerki i co dzień ktoś mi przynosił arbuza....po jakimś czasie już nie mogłam na niego patrzeć :lol: Przy chorobach nerek nie wskazany jest rabarbar i szczaw bo zawierają szczawiany, natomiast dobry jest sok jabłkowy - tyle pamiętam z tamtego miesięcznego pobytu.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: medi »

Ale mi narobiłaś smaku na sok jabłkowy :o
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: Asik »

Przy migrenach należy odstawić sery, orzechy, czekoladę i jej pochodne, kawę i alkohol, ponieważ zawierają substancje powodujące gwałtowne skurcze, a następnie szybkie rozszerzenie naczyń krwionośnych w korze mózgowej co wywołuje ból. Tak działa np. kofeina. Zawierają również tyrazynę czyli aminokwas (obecny przede wszystkim w serach pleśniowych, piwie i czerwonym winie). Z tyrazyny natomiast powstaje tyramina, która wprawdzie pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, ale w zbyt dużym stężeniu może być toksyczna.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: Suzen »

Chciałabym dodać,że w moim przypadku bóle głowy nasilają się ,jeśli używam perfum.Inne wonie nieprzyjemne np spalin,a nawet przyjemne aromaty potęgują te dolegliwości.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: Sloneczko »

Nie wolno pić piwa i wcinać od razu całej czekolady, gdy chce się schudnąć....nawet kijki nie pomogą ;) :o
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: medi »

Nie wolno się wściekać bo nerwy zajada się potem słodyczami Słoneczko :o :oops:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: Sloneczko »

medi pisze:Nie wolno się wściekać bo nerwy zajada się potem słodyczami Słoneczko :o :oops:
Powiedz to mojej mamie, moim chłopakom i mojej Lidzi :? :evil:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co wolno ,a czego nie wolno jeść

Post autor: medi »

Jak zdarzy się cud i uda mi się pojechać do Ciebie to powiem ,mogę nawet wykrzyczeć z Twojego balkonu :twisted: ;)
ODPOWIEDZ