Leki refundowane

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Leki refundowane

Post autor: jk111974 »

Witaj,moja mama bierze prolie. U niej wskazaniem jest wiek powyzej 60 lat,miala zlamanie kosci udowej i nie moze brac doustnych bo miala krwawienie z przewodu. I to sa jedne ze wskazan do otrzymania refundowanej wersji. Lekarz specjalista nie mial obiekcji przed wypisaniem rp ze znizka,sam zaproponowal ten lek. Pozdrawiam
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Leki refundowane

Post autor: kmz44 »

Ja spełniam wszystkie pozostałe warunki oprocz złamania i widocznie lekarzowi to nie wytarcza
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Leki refundowane

Post autor: jk111974 »

Moja mama po zlamaniu kosci udowej nie dostala proli. Dostala ja refundowana dopiero po krwawieniu z przewodu. Ale lekarze roznie do tego podchodza ,sa tacy ktorzy starszym osoba nie zalecaja nic poza vit.d3. Sama zastanawiam sie nad sensem proli ale poczekam az mam zrobi densytometrie i jesli nie bedzie poprawy to odstawie jej
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Leki refundowane

Post autor: kmz44 »

Witam .A jak długo mama brała inne leki że aż dostała krwawienia z przewodu pokarmowego i jak długo już bierze Prolie. Ja krwawienia nie mam ale mam zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, przepuklinę przeponową i refluks, biorę lek o nazwie Osagrand po którym czuję się bardzo żle . Czytałam w internecie że Prolia nie powoduje takich objawów. Biorę też wit.B3 i wapno z witB3+K2. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Leki refundowane

Post autor: jk111974 »

przeszlo dwadziescia lat temu moja mama miala jodowanie tarczycy a pozniej sterydy we wlewkach i osteoporoza to jest efekt po tym leczeniu. Tabl.brala dobrych kilka a moze i kilkanascie lat. Niestety one uszkadzaja blone sluzowa. Do tego doszlo migotanie przedsionkow do ktorego moja mama nie przyznala nam sie. A migotanie to niestety zakrzepy sie robia i miala lekki udar po ktorym na szczescie nie ma sladu ale musi brac pradaxe p/zakrzepowa. A jak p/zakrzepowy lek to przy podraznionej sluzowce moze byc problem i doszlo do krwawienia z zoladka. Teraz bierze leki oslonowe na zoladek co tez nie jest dobre bo pogarszaja trawienie. To takie bledne kolo. Po tym wszystkim mama dostala prolie. Sa lekarze ktorzy uwazaja ze w pewnym wieku nie ma sensu brac tabl.czy zastrzykow na osteoporoze bo to i tak nic nie da. My zobaczymy po densytometri za ktorys miesiac
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Leki refundowane

Post autor: kmz44 »

Czyli nie robiła kontrolnej densytometri i nie wiadomo czy leki pomagają czy nie. Bo mnie interesuje czy wogóle warto brać te leki oprócz wapna i wit B3 czy jest nadzieja że choroba zatrzyma się. Ja dopiero biorę lek 3 miesiące i bardzo żle się czuję, bolą mnie mięśnie i stawy nie mam siły i ciągle bym spała. Wcześniej brałam przez rok antybiotyki na boreliozę i po tym leczeniu dostałam osteoporozy w kręgosłupie bo w biodrze mam tylko ostopenię. Osagrand biorę raz w miesiącu a Prolię bierze się co pół roku. Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Leki refundowane

Post autor: jk111974 »

Powiwm ci ze po tylu latach lykania tabl na oateoporoze to szalu nie ma. Teraz zmienilysmy leczenia,mama lyka wiecej vit d3 i dolozylan jej k2 aby byl transport wapnia do kosci. Jestem ciekawa co wyjdzie z densytometri. A jesli zle sie czujesz po lekach powiedz o tym lekarzowi,niech zmieni jesli mozna lub ewentualnie odstawi,nie mozna sie az tak meczyc,oacjent nie moze az tak zle sie czuc bo to nie o to chodzi. Pozdrawiam
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Leki refundowane

Post autor: kmz44 »

Czy Twoja mama robila poziom witB we krwi bo to jest bardzo ważne żeby ustalić dawkę witB. Mi po rocznej kuracji antybiotykami poziom wit.spadł do stanu krytycznego i lekarz zalecił dawkę 6000 jednostek, teraz biorę 3000 jednostek. 20 kwietnia mam wyznaczoną wizytę w poradni osteoporozy to zobaczę co mi zalecą.Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
jk111974
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 619
Na forum od: 03 wrz 2014 20:49
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Leki refundowane

Post autor: jk111974 »

Moja mama robi sobie prywatnie poziom vitD3 bo lekarz ktory prowadzi u niej osteoporoze kaze badac tylko poziom wapnia. A wysoki poziom wapna to za malo.ono musi jeszcze wbudowac sie w kosci a do tego potrzebna jest vit D3 i vitK2. Wiem od zaprzyjaznionej lekarki ze osoby walczace z osteoporoza musza miec przynajmniej!!! dwukrotnie wyzszy od min.normy. Ja jako aptekarka troche jej modyfikuje to leczenie nie mowiac o tym lekarzowi bo on tylko wapno i wapno
kmz44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 213
Na forum od: 11 mar 2017 20:09
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Leki refundowane

Post autor: kmz44 »

Mi lekarz przypisał Calsin osteo 2000 2x dziennie i APO D3 forte 1x . Ubytek kości mam 3,3 nie wiem czy to dużo, wiem tylko że poniżej 2,5 to już osteoporoza.
ODPOWIEDZ