Śląskie, terminy

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Nataliaaa
Posty: 1
Na forum od: 11 maja 2022 09:48
Oddział NFZ: Śląski

Śląskie, terminy

Post autor: Nataliaaa »

Dzień dobry. Jestem tu nowa, więc nie bardzo ogarniam sprawy sanatoryjne. Chciałam się dowiedzieć ile czeka się na przydział do sanatorium dla dziecka, z infolinii NFZ dowiedziałam się że od 3 do 6 miesięcy, ale to jest termin na rozpatrzenie wniosku, a od rozpatrzenia do momentu wyjazdu? Nie wiemy za bardzo jak zorganizować urlop. Dziecko ma stwierdzona astmę, chcielibyśmy żeby jechało nad morze, można jakoś wybrać region ?
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Śląskie, terminy

Post autor: Bibi2 »

Witaj Natalio,
przykro mi , że nikt nie odpowiada Ci ale wyjazdy uzdrowiskowe dzieci nie maja tutaj wielkiego powodzenia.
Mogę jedynie poradzić abyś dokładnie przejrzała stronę śląskiego NFZ-tu w zakładce leczenie sanatoryjne .
Z tego co wiem to dzieci krótko czekają , możesz zadzwonić do nich i wypytać dokładnie , będziesz miała info z pierwszej ręki .
W ciągu miesiąca mają obowiązek rozpatrzyć wniosek , a później czas oczekiwania .

Może ktoś z większą wiedzą jeszcze Ci coś napisze
pozdrawiam :)
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1863
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Śląskie, terminy

Post autor: ZAGUBIONY »

Bibi no masz rację tu wyjazd dzieci to jak szukanie ziarenka maku na pustyni chyba tylko na info NFZ poinformują o terminach , tu raczej ciężko z takimi informacjami .
Marek999
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 28 lis 2023 11:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Śląskie, terminy

Post autor: Marek999 »

Hej, Czas oczekiwania od rozpatrzenia wniosku do momentu wyjazdu może się różnić, ale zazwyczaj wynosi kilka miesięcy. Dobrze jest regularnie kontaktować się z NFZ, aby śledzić postępy w procesie. Jeśli chodzi o wybór regionu, to często można podać preferencje, ale ostateczna decyzja zależy od dostępności miejsc i decyzji NFZ. Sugeruję skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym, który może pomóc w wybraniu sanatorium nad morzem odpowiedniego dla potrzeb dziecka.
ODPOWIEDZ