Ile czekaliśce na wyjazd?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Magda-88
Posty: 1
Na forum od: 21 maja 2011 13:57

Ile czekaliśce na wyjazd?

Post autor: Magda-88 »

Witam.
Dostałam tydz.temu pozytywnie rozpatrzoną opinię wyjazdu z dzieciaczkiem do sanatorium. Mamy 103 miejsce i zastanawiam się, czy ktoś orientuje się, na jakich zasadach to wszystko działa? Co ile i po ile osób odbywają się te turnusy? Gdzie przypuszczalnie mogę trafić z dzieckiem, jeśli ma kłopoty z dolnymi drogami oddechowymi?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
aneczka3132
Posty: 2
Na forum od: 09 cze 2011 22:20

Re: Ile czekaliśce na wyjazd?

Post autor: aneczka3132 »

witam ja skladalam w lutym wniosek i dostalam termin na kwiecien odwolalam sie i dostalam nowe na maj ...jak pozytywnie masz rozpatrzony wniosek to na stronie https://skierowania.nfz.gov.pl/ jak mi przyznami sanatorium to od razu napisali gdzie i kiedy, mozesz sprawdzic status skierowania musisz znac tylko numer skierowania.turnusy odbywaja sie co 21 dni.ty wyjezdzasz i na drugi dzien nowy turnus.Pokoju nie mozna zarezerwowac jak przyjedziesz dostajesz pokoj kto pierwszy ten lepszy.ja wlasnie wrocilam z Rabki, choc pisalam na skierowaniu ze chce do rabki dostalam RYmanow zdroj ale sie odwolalam uznali rezygnacje i dostalam rabke.w naszym sanatorium trafilo na jeden turnus 40 dzieci.
VIOLINA
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 15 paź 2009 01:18

Re: Ile czekaliśce na wyjazd?

Post autor: VIOLINA »

Witam. Moja córcia czyekała na sanatorium 3 miesiące. 3 tygodnie przed wyjazdem dostałam odpowiedź że jedziemy do Dąbek nad morze. Dziecko ma problemy z dolnymi drogami oddechowymi. Dużo dzieci jeździ do Rabki też na dolne drogi oddechowe. mówię o sanatorium dla dzieci do 7 roku pod opieką rodzica.Moja córcia 3 razy jeździła już do Dąbek i zawsze w to same miejsce.Dziecko dostaje przyznane sanatorium 1 w roku, chyba że jest bardzo chore wtedy nawet 2 razy w roku.pozdrawiam :D
DOROTA1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 07 sie 2011 19:16

Re: Ile czekaliśce na wyjazd?

Post autor: DOROTA1 »

witam,czytam i zastanawiam sie,na jakiej podstawie dzieci dostaja tak szybko wyjazd do sanatorium.dobrze ,ze taki jest paragraf,moze nam doroslym sie tez nalezy,tylko tego nie wiemy,jezeli moge prosic o odpowiedz ,z gory dzieki,podam adres [email].pl pozdrawiam
basi_k1
Posty: 2
Na forum od: 08 lis 2011 23:42

Re: Ile czekaliśce na wyjazd?

Post autor: basi_k1 »

witam...chciałam pochwalić sanatorium dla dzieci Sokolniki Las...jest to sanatorium dla dzieci z wadami postawy ,z problemami dróg oddechowych i tp...bez trudu można się tam dostac od lekarza dostałam skierowanie zadzwoniłam do uzdrowiska umówiłam się na nastepny turnus , dziecko pojechało w ciągu 2tygodni ,zero opłat,szkoła na miejscu....wiem też że szkoły organizują tam dzieciom uzdrowiska....jesli ktos jest zainteresowany mogę podac kontakt do tego ośrodka moj nr tel. 798965252 polecam:) :)
ODPOWIEDZ