Gdzie do sanatorium z Łodzi

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
amatysia
Posty: 1
Na forum od: 06 lut 2018 11:20
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Gdzie do sanatorium z Łodzi

Post autor: amatysia »

Witam,
Staram się o sanatorium dla dzieci (3 i 2 lata).
Czy ktoś się orientuje gdzie wysyłają z łódzkiego NFZ na schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych?
Córka(3l) ma nawracające problemy z górnymi drogami oddechowymi, syn(2l) z dolnymi i jest pod stałą opieką pulmonologa.
Czy naprawdę czeka się 12 miesięcy i czy jest możliwy wyjazd ze zwrotów w przypadku sanatorium dla dzieci?
Bogdanka
Posty: 2
Na forum od: 22 lut 2018 10:18
Staż sanatoryjny: 1

Re: Gdzie do sanatorium z Łodzi

Post autor: Bogdanka »

Ja jestem z lubelskiego. Byłam z dziećmi w ubiegłym roku w Rymanowie Zdroju. I bylo super pod każdym względem. Dzieci płakały jak odjeżdżalismy. Muszę Cie zmartwić samatorium należy się od 3 lat. Ja bylam tak zdesperowana, bo moje młodsze dziecko strasznie chorowało, że pani w funduszu pozwoliła mi złożyć wniosek miesiąc przed 3-mi urodzinami. Do wniosku dołączyłam pismo, że proszę o taki sam termin i miejscowość dla obojga. Co nie do końca było potrzebne, bo moje dzieci miały tem sam typ leczenia ( sanatorium pod opieką dorosłych) i rodzeństwa się nie dzieli zwłaszcza, że wnioski zostały złożone razem. Na termin nie czekam po 2 tygodniach przyszła decyzja z terminem i miejscem wyjazdu.
ODPOWIEDZ