Szczawnica Adria

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Szczawnica Adria

Post autor: Narewka »

W Adrii pokoje były 2 osobowe, jedynki na samej górze.Na dole niewielka stołówka,a za budynkiem ławeczki ,placyk,gdzie pewnie dzieci będą mogły się bawić.Gdy ja byłam w Adrii,około 10 lat temu,to byli tam dorośli. Posiłki były na miejscu,ale wszystkie zabiegi obok,w dawnym Górniku.Wejście do budynku z jednej strony schody,a z drugiej nieco łagodniej,ale jak to w Szczawnicy,chyba zawsze pod górkę,za to wszędzie blisko..Tylko te schody,nawet w budynku takie wysokie,no cóż,to stary budynek.Ale Adria była w remoncie,więc pewnie jest lepiej.
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szczawnica Adria

Post autor: margot »

Mariz może napisz co wiesz :? to będzie łatwiej ;)
Domyślam się z jakim schorzeniem borykasz się a właściwie Twój dzieciak :D
jeśli to są drogi oddechowe ( spodziewam się sprecyzowania które ;) ) ale pomijam info z netu 8-) to idealnie trafiłaś :D i już możesz się cieszyć .
Mikroklimat Pienińskiego Parku jest jedynym w Polsce tak pozytywnie wpływającym na ten układ co potwierdzają badania dostępne w MZ :D
Wracając do rozkładu jazdy to jest zmienny ...w zależności od sezonu ...weź to pod uwagę :D
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu :D
mam nadzieję , że będziesz kolejną osobą którą Szczawnica zauroczy :kwiat:

Jeśli coś jeszcze chcesz wiedzieć o Szczawnicy to zapraszam :D
Karolina1991
Posty: 1
Na forum od: 11 mar 2019 23:10
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Szczawnica Adria

Post autor: Karolina1991 »

Adria :lol:
Byłam w tym roku i szczerze nie polecam! Dzieci alergiczne i z astma oskrzelową powinny mieć w pokoju czysto bez kurzu itp.. a pani sprzątająca w ciągu 30min zdążyła ogarnąć prawie całe piętro Jak się weszło do pokoju to czuć było jedynie płyn do podłogi a kurz jak był tak leżał dalej 😂 Napisaliśmy z rodzicami do pani kierownik taką prośbę aby pokoje były sprzątane dokładnie na potrzeby dzieci i było warto bo następnego dnia w pokoju błyszczało i kurzu nie było widać. Kierowniczka rewelacja często zaglądała i pytała czy wszystko jest w porządku itp.Jedyny mały problem był z panią sprzątaczka ponieważ obraziła się do tego stopnia że nawet nie odpowiadała dzień dobry Starsza kobieta a zakochanie jak dziecko to było żałosne . Stołówka była na dole panie wspaniałe bardzo mile. Zabiegi były w innym budynku personel rewelacja ! Co do lekarzy masakra powinni dawno już iść na emeryturę 😕
fmoll
Posty: 1
Na forum od: 28 gru 2019 15:29

Re: Szczawnica Adria

Post autor: fmoll »

Witam, chciałabym się podzielić wrażeniami z Solar Spa - Willa Adria. Byłam w tym roku w sierpniu. Koleżanki, jeżeli już tam się wybieracie to tylko w okresie letnim. W sezonie grzewczym nie ma sensu bo Szczawnica jest ogrzewana tylko węglem i drewnem w związku z czym smog... smog i smog. Jeżeli chodzi o Adrię to jest to taki zużyty PRL, najgorzej w łazienkach ale powiedzmy że jak nie macie wymagań to da się jakoś te trzy tygodnie wytrzymać, ale warto dopilnować osobiście sprzątania. Jedzenie... porażka;( dowozi je tani katering, część posiłków robiona na miejscu, dużo słodyczy, warzywa marnej jakości, bardzo duża powtarzalność i podawanie jedzenia z wczoraj zmieszanego dla niepoznaki z makaronem (swoją drogą zastanawiałam się czy nie zgłosić tego do sanepidu).Po kilku dniach normalne było że cześć jadała na mieście a większość przynosiła własne półprodukty. Tu ciekawa uwaga... nie da się zrezygnować z wyżywienia przy wykupieniu noclegu dla opiekuna, Pani z obsługi zupełnie naturalnie stwierdziła że gdyby była taka możliwość to przecież nikt by tu nie jadł... widać sami wiedzą czym nas karmią! Zabiegi... poza naciąganą gimnastyką są ok, bardzo duży szacunek dla Pań z fizjoterapii, naprawdę się starają! Rekreacja... wycieczki to naciąganie na kasę, ulicę dalej te same biuro podróży oferuje tą samą wycieczkę za połowę ceny więc nie dajcie się naciągnąć na oferty przedstawiane na stołówce! Miał być animator zabaw dla dzieci codziennie ale okazało się nie ma, w rolę animatora raz w tygodniu wciela się za to Pani z kuchni.

Uwaga!!! Jeżeli nie daj boże macie jakieś alergie pokarmowe to omijajcie Adrię! Mój syn nie może spożywać mleka krowiego i oczywiście przez telefon było wszystko ok ale na miejscu dosłownie dawali mu suchy chleb. Panie z kuchni nic nic nie mogą poradzić, dietetyk nieosiągalny bo obsługuje kilkanaście budynków i jest raczej obecny na papierze a syn dalej suchy chleb je... owszem na stole jest ser, masło, nawet naleśnik ale wszystko z mlekiem krowim więc niech tylko ten chleb sobie je... kilka dni temu w przypływie humoru zadzwoniłam z pytaniem czy jako opiekun mogę mieć dietę wegańską i oczywiście Pani z recepcji radośnie odpowiedziała że jak najbardziej, zapraszają i zapewniają taką dietę!!!
ODPOWIEDZ