samo dziecko w szpitalu uzdrowiskowym

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
agars
Posty: 1
Na forum od: 18 sty 2010 16:59

samo dziecko w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: agars »

NFZ Dolnośląski z powodu ukończenia przez dziecko 6 lat zmienił mi skierowanie z sanatorium dla dzieci z opiekunem na szpital uzdrowiskowy (gdzie dziecko jedzie samo)-mała nie ma jeszcze 7 lat. Wniosek dotyczył nadmorskich miejscowości. Czy istnieje możliwość wyjazdu z dziekiem do szpitala (oczywiście ponosząc koszty odpłatności) Czy są w ogóle takie szpitale,gdzie można mieszkać z dzieckiem? Czy dzieci kiedy kończą 6 lat zawsze jadą same bez rodziców? Jak zrobić żeby jechać i mieszkać razem z małą? Czy NFZ może na móją prośbe przydzielić taki ośrodek gdzie dzieci mieszkaja z rodzicami? Kiedy mogę najpóźniej zrezygnować nie ponosząc konsekwencji-teraz jestem w kolejce oczekującej.
Bajka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 18 sty 2010 10:27

Re: samo dziecko w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Bajka »

To znalazłam w Internecie:

- Do którego roku życia z leczenia sanatoryjnego mogą korzystać dzieci wraz opiekunem?

- Z leczenia w sanatorium dla dziecka pod nadzorem opiekuna mogą korzystać dzieci do 6. roku życia. Zaczerpnięte z tematu:"Ekspert odpowiada na pytania dotyczące sanatorium" ze stronki:

Kod: Zaznacz cały

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090204/PRWPRC/957482101
dagaada
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 30 sty 2011 17:04

Re: samo dziecko w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: dagaada »

Witam. 03.01.2011 składałam do śląskiego NFZ wniosek o sanatorium dla córek 4,5 roku i 6 (13 maja 7 lat). Pani poinformowała mnie jeżeli chce jechać ze starszą to mam napisać pismo z prośbą o wyjazd do 13 maja. Udało się w piątek dostałam skierowanie od 16.04-07.05. Nadmieniam jeszcze że 18.03 mija rok od naszego powrotu z sanatorium Solar w Szczawnicy.
ODPOWIEDZ