Sanatorium dla dziecka

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
mall30
Posty: 1
Na forum od: 27 lut 2009 17:36

Sanatorium dla dziecka

Post autor: mall30 »

Witam,

mam małego 15 miesięcznego synka który od stycznia ciagle choruje. Miał zapalenie płuc, obturacyjne zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha. Przy okazji w domu ciagle choruje też starsza córka. Chciałabym załatwić jej sanatorium bym mogła wyjechać z dziećmi.
Na codzień leczymy sie w przychodni LIM (pakiet z firmy męża).... więc od czego powinnam zacząć załatwianie sprawy sanatorium? Przecież lekarz pierwszego kontaktu na dzień dzisiejszy nawet nie wie o chorobach synka?
Czy powinnam wziąć wypis z historii leczenia i pójść z nim do lekarza z NFZ, a moze jeszcze jakieś dodatkowe zaświadczenie?

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę
Karolina
forumowicz

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: forumowicz »

Karola, nie rozumiem tego co piszesz:
mall30 pisze:mam małego 15 miesięcznego synka który od stycznia ciagle choruje. Miał zapalenie płuc, obturacyjne zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha.
i dalej...
mall30 pisze:lekarz pierwszego kontaktu na dzień dzisiejszy nawet nie wie o chorobach synka
to jak i gdzie leczyłaś synka skoro nie wie o tym nic lekarz pierwszego kontaktu????
W każdym razie z tego co mi wiadomo, to nie musisz nic załatwiać w NFZ tylko właśnie z lekarzem rodzinnym, jemu opowiedz o problemach z synem i on wypisze wniosek do sanatorium, mojej córce zlecił zdaje się jeszcze jakieś badania krwi chyba, ale nie pamiętam dokładnie. Ten wniosek podpisany przez lekarza wysłałam do swojego NFZ i po miesiącu była odpowiedź z przydziałem sanatorium. Na pewno zacznij więc od rozmowy z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: administrator »

Pani Karolino,
Nie przewiduje się leczenia sanatoryjnego dzieci przed ukończeniem 3 lat życia. Leczenie sanatoryjne polega na oddziaływaniu bodźców na organizm człowieka. Wg przeprowadzanych badań, dzieci poniżej 3 roku życia mają słabo utrwalone oddziaływanie na bodźce w związku z czym leczenie nie przyniosłoby spodziewanego efektu.
Może się Pani starać wysłać do sanatorium starsze dziecko (jeśli ukończyło 3 lata życia). Procedura jest taka jak odpisała Agniecha - najpierw powinien lekarza POZ wypisać Pani skierowanie, a następnie Pani to skierowanie wysyła do NFZ. Lekarze specjaliści pracujący w NFZ ocenią, czy skierowanie jest zasadne i jakie leczenie jest wskazane. Polecam artykuł http://www.nasze-sanatorium.pl/dziecko- ... orium.html.
Co do wyjazdu Pani i młodszego dziecka, to może to Pani zrobić na własną rękę. Niestety NFZ nie zwróci kosztów pobytu dodatkowych osób.
Pozdrawiam
olimpia
Posty: 1
Na forum od: 04 lut 2010 10:36

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: olimpia »

Mam takie pytanie.
Chciałabym pojechać do sanatorium z dwójką dzieci: 3 i 7 lat. Wiem, że z młodszym mogę jechać jako opieka. Zastanawiam się, czy jeśli dostanę skierowanie na dwoje dzieci, to czy NFZ skieruje dzieci do tego samego sanatorium w tym samym terminie? i czy będę mogła przebywać w sanatorium z obydwojgiem dzieci, czy tylko z młodszym?
VIOLINA
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 15 paź 2009 01:18

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: VIOLINA »

witam. mam 4 letnią córeczkę u której wykryto astmę oskrzelową w wieku 6 miesięcy przez alergologa w szpitalu klinicznym.u mojego dziecka najczęstszymi chorobami były wirusówki i choroby bakteryjne przeplatane z atakami duszności. przez kilka sekund dziecko nie mogło złapać oddechu. lekarze pediatrzy wmawiali wiele glupot i nie chcieli dać skierowaania do alergologa, a więc na pierwszą wizytę u alergologa, który pracował w owej klinice poszłam prywatnie. położyli moje dziecko w szpitalu i okazało się, ze ma astmę. od dwóch lat jeżdżę do sanatoriów, a pierwszym razem pojechałam z dziecko nad morze prywatnie we wrześniu- kiedy jest najwięcej jodu- to było polecenie alergologa. dziecko wzmocniło się. matka za pobyt w sanatorium płaci około 1500-2500 zł (za dziecko jest darmowo).w tej samej kwocie można znaleźć kwatrę prywatną i z wózkiem jeździć. pozdrawiam, :P
DOROTA28
Posty: 3
Na forum od: 13 lis 2010 20:57

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: DOROTA28 »

WITAM W LISTOPADZIE JADE ZDZIECMI DO RABKI ZDRÓJ DO SANATORIUM RZYMIANKA PROSZE KOGOS KTO BYŁ W ROKU 2010 O INFORMACJE NA TEMAT ZABIEGÓW I WARUNKÓW PILNE
tereska58
Posty: 2
Na forum od: 04 mar 2011 09:52

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: tereska58 »

Polecam Sanatorium Panorama Morska w Jarosławcu. Ośrodek ten jest bardzo dobrym miejscem dla dziecka. Mam na mysli mozliwość dodatkowego wyposażenia pokoju w rzeczy niezbędne dla naszego maluszka np wanienka łóżeczko. nocniki, podgrzewacze do butelek. Rówinież zabiegi rehabilitacyjne są dostosowane do wieku i potrzeb naszych milusińskich. także czas pomiędzy zabiegami jest zorganizowany z myśla o komforcie najmłodszych kuracjuszy. I samo położenie ośrodka jest już dużym plusem oddalony on jest jedynie o 350 m od plaży więc wrześniowe spacery nie sprawiają kłopotu. Polecam to miejsce z czystym sumieniem wiem co mówie bo byłam tam nie raz. pozdrawiam tereska
Agnezjas
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 02 mar 2011 14:43

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: Agnezjas »

Dzię otrzymałam zgodę z nr w kolejce 415 na wyjazd z dzieckiem od 3 do 6 lat Warszawa NFZ.Napisali,że na 14 dni przed wyjazdem przyslą skierowanie i ośrodek wyznaczony...JAK długo myslicie będziemy czekać ?z tym nr kolejki .Chodzi mi o zalatwieniu formalnosci w pracy.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: anezobk »

Myślę ,że w kwietniu możne dostaniesz.
aneczka3132
Posty: 2
Na forum od: 09 cze 2011 22:20

Re: Sanatorium dla dziecka

Post autor: aneczka3132 »

Witam Chcialam podzielic sie z Wami informacjami o sanatorium w Rabce Zdroj.Mianowicie co sie tyczy zabiegow to sa tylko te najtansze co refunduje NFZ:gimnastyka, inhalacje solankowe, picie wody zdrowotnej(dzieciaki jej nie lubia bardzo niesmaczna), naswietlania lampa bioptron lub solux oraz kapiele solankowe lub Ozonowe i na tym koniec jak dziecko zachoruje to przepisuja oklady z borowiny.Jezeli dziecko zachoruje to dostaje recepte i trzeba samemu sobie ja wykupic zabiegi sa odwolane i przepadaja.Jezeli dziecko skonczylo 7 lat jedzie same bez opieki i moze dostac w innym terminie niz drugie mlodsze co jedzie pod opieka opiekuna.ceny sa z kosmosu za pokoje z wyzywieniem gdzie wyzywienie jest naprawde daremne male porcje i wciaz to samo, w zupie trzeba doszukiwac sie ziemniakow zreszta ciagle sa zupy z ryzem...na pobyt 21 dni zupa z ziemniakami byla 3 razy....Mowie o Sanatorium Jagielonka skad wczoraj wrocilam z corka .Na dodatek 3/4 dzieci pochorowalo sie jakis wirus tan panowal i dzieciaki siebie nawzajem zarazaly. takze pojechala zdrowa wrocila kaszlaca i z goraczka....za telewizor trzeba sobie osobno zaplacic za pranie tez trzeba placic jak stluczesz szklanke lub cos zepsujesz np. czajnik musisz zaplacic...a co najlepsze te czajniki wszystkie z kamieniem i cieknace....takze od razu zglaszajcie w recepcji problemy.Fajna rzecza bylo to ze jest tam przedszkole i mozna zostawic dziecko pod opieka przedszkolanek i wyjsc na zakupy czy tym podobne .
ODPOWIEDZ