Turnus w górach

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Turnus w górach

Post autor: Marcepan »

Witam, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaką miejscowość wybrać na turnus rehabilitacyjny w górach. Chciałabym jechać z synem (lat 9- alergia i astma). Rozważam Rabkę, Karpacz, Szklarską Porębę i Szczawnicę. Czy jest jakieś dobre sanatorium w tych miastach dla dzieci. Wiem że Rabka to miasto typowe dla dzieci, ale nie wiem czy nie dla mniejszych. Najlepiej jakby był jakiś aquapark, place zabaw, jakieś fajne atrakcje. Szczawnica jest bardzo piękna ale czy są tam jakieś atrakcje dla dzieci typu basen, park linowy itp. Nie będziemy zmotoryzowani, więc dobrze byłoby żeby był możliwy dojazd żeby można było coś zobaczyć, zwiedzić, jakieś muzeum itp. Byliśmy my kiedyś w Kotlinie kłodzkiej i synowi się podobało, Jaskinia Niedźwiedzia, Kopalnia Złota, Ogród bajek, ale ze znajomymi, którzy mieli auto, więc można było wszędzie dojechać. Teraz poszukuje miejscowości, żeby do okolicznych atrakcji można było dotrzeć. Jeżeli ktoś mi może coś polecić z tych miejscowości, które wymieniłam, to bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie chcę jechać w ciemno. :)
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnus w górach

Post autor: mamaMarty »

Jeśli chodzi o Szczawnicę: park linowy jest, jest co zwiedzać, są szlaki turystyczne, można dojechać busikami. Biuro turystyczne za niewielką kasę organizuje wycieczki do pobliskich miejscowości. Ale przede wszystki cudowny klimat, urocze miejsce i mnóstwo miejsc do spacerowania.
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: Turnus w górach

Post autor: Marcepan »

Witam, dziękuję za odpowiedź i cenne rady. Jednak bardziej skłaniam się w kierunku Karpacza, tylko szukam odpowiedniego ośrodka. Jeżeli ktoś zna to proszę o radę.
Piotr2012
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 29 kwie 2012 18:28

Re: Turnus w górach

Post autor: Piotr2012 »

Witam. Czy szukasz sanatorium z NFZ, czy ośrodek do którego pojedziesz prywatnie?
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: Turnus w górach

Post autor: Marcepan »

Witam, przepraszam że tak późno odpowiadam, interesuje mnie ośrodek który prowadzi turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON..niestety nie jedziemy prywatnie.
Piotr2012
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 29 kwie 2012 18:28

Re: Turnus w górach

Post autor: Piotr2012 »

Sanatoria specjalizujące się w leczeniu danych chorób są wykazane na stronie NFZ np. tak jest w zachodniopomorskim NFZ i wówczas mając wykaz takich placówek możesz sprawdzić na ich stronach internetowych lub dzwoniąc czy prowadzą takie turnusy dofinansowane z PFRON
ODPOWIEDZ