Mewa Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Elabial
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 kwie 2021 18:56
Oddział NFZ: Podlaski

Mewa Kołobrzeg

Post autor: Elabial »

Jeśli chodzi o Mewe, niewątpliwie jej największym atutem jest lokalizacja w centralnej części promenady. Zarówno do molo jak i Arki jest całkiem blisko, a są to dwa punkty docelowe podczas spacerów. Ponadto tuż obok w Ikarze jest wypożyczalnia rowerów, a na ul. Konopnickiej można znaleźć bezpłatne miejsce parkingowe.

Gdybym miała doradzić która cześć jest najlepsza, nie umiałabym. Myślę, że wyposażenie wszędzie jest podobne. Proste mebelki w kolorze dębu sonoma, widać, że nowe. Łazienki również po remontach. Ja mieszkam w części C i jestem bardzo zadowolona. Koleżanka mieszka w D i tez nie narzeka. Tylko Mewa V nie jest połączona łącznikiem i osoby tam mieszkające muszą przychodzić do nas na posiłki w kurtka ch. Myślę, że nie jest to komfortowe. Osobiście wolę iść do drugiego budynku na basen co drugi dzień, niż 3 razy dziennie na posiłki. Zatem, mimo że Mewa V jest uważana za ładniejsza, osobiście bym jej nie wybrała.

Jeśli chodzi o jedzenie... jak by to ująć, żeby dać obiektywny obraz sytuacji ? Hmm... Jedzenie jest świeże i smaczne. Generalnie jestem zachwycona, że nie muszę gotować i wdzięczna, gdy dostane posiłek podany pod nos. Ale trudno powiedzieć, że jedzenie jest urozmaicone i bogate w warzywa. Niestety, te muszę sobie kupować i przynosić do śniadania lub kolacji. Porcje obiadowe są bardzo małe, ale pyszne zupy dostajemy w wazach, więc z głodu nikt nie umrze ☺. Reasumując, jest dobrze. Nie żałuję, że przyjechałam i ze mieszkam wlasnie w Mewie. Choc niewątpliwie można było trafić jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Mewa Kołobrzeg od 23 kwietnia do 14 mają

Post autor: andrzej590 »

w jakim pokoju przebywalas.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: dani888 »

Elu , dzięki za relację z pobytu i mam nadzieję na ciąg dalszy . Jesteś tam z NFZ ?
Pozdrawiam ciepło :kwiat: .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Dani888 tak Ela jest z NFZ. :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: dani888 »

Zbyszku , nie mów mi , że poznałeś osobiście moją ziomalkę :) . A jeśli tak to pozdrów ją ode mnie koniecznie :D ;) .
Awatar użytkownika
ada53
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 650
Na forum od: 30 wrz 2018 16:03
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: ada53 »

Ja mieszkałam w Mewie5 byłam bardzo zadowolona nie musiałam po basenie wychodzić na zewnątrz a wyjście na posiłki traktowałam jako spacer.
Zabiegi miałam na miejscu.
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

Witam, termin 25.09 do 15.10,Mewa V,może ktoś coś więcej o tym kompleksie? Zabiegi,wyżywienie w jakich budynkach ? Czytałem na ich stronie że zabiegi mogą być w każdym z pięciu a wyżywienie w jakim? Czy faktycznie TV to koszt 90 zł ? Czy są jakieś wody mineralne gratisowe ? Jak pokoje ? Czy faktycznie w każdym jest lodówka i czajnik ?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: darek »

Krzysztofie

Dużo informacji o Mewach jest w portalu w zakładce oceń sanatorium .
W kwadraciku wpisz Mewa Kołobrzeg i pojawi się duzo opisów.

Mewa V to zrewitalizowany obiekt bo dawnej bazie zabiegowej .
Wszystkie pokoje po generalnym remoncie ,podczas obecnego ostatniego zamknięcia odnawiane.
Tak w TV kosztuje ile podałeś , w pokojach są lodówki , czajniki a nawet w niektórych suszarki do włosów !!!!
Obecnie kończę pobyt w Perle Bałtyku.
Woda no niby Jest miejscowy JANTAR -ale widziałem go tylko w sklepie oraz u fizjoterapeutów .Wyżywienie w Stołówka dla 5 Mewa w budynku Mewa 1 ale jest też wejście od deptaka
Generalnie wszedzie dotrzesz w przysłowiowe 5 minut
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

Dzięki Darek,oczywiście że wpisywałem w ten kwadracik mewa itp. :) ,ale wiele opisów jest z 2020 i wcześniej a bardzo mało aktualnych,ale dzięki za wszelkie info od Ciebie.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: darek »

Krzysztofie

Prawda jest taka ,że na portalu pojawiają sie ludkowie tydzień przed wyjazdem ,aby poznać aktualne informacje n/t obiektu.
Niestety po powrocie nie opiszą PLUSÓW jak i mankamentów w danej miejscówce no bo i po co.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna.
Zapewne jak zauważyłeś Ludzie nie przestrzegają Narzuconych obostrzeń
Stąd też obawa za TV ,że może być gorzej.

Budynki Mew stoją są mocno wyremontowane .
Zauważ ile było turnusów w tym roku.
Właściwie ten wrześniowy jest Pierwszym takim na 90%
Ograniczone są zabiegi ,że względu na Covid
Ograniczone Spotkania
Nawet W sławnym Bałtyku Nie ma Dancingów

Ważne ,aby dobrać zabiegi do schorzenia oraz aby nie padało bo mimo wszystko spaceru w deszczu nie uskutecznisz.
A Kołobrzeg ma ten PLUS ,że można połazikować brzegiem morza
Nawet dziś przy 8 st C po bosaku
Aż żałuję ,że kończę pobyt a tak uwielbiam ten piling stóp
Stopy -Nogi gładki jak...u niemowlaka

Powodzenia będzie dobrze
ODPOWIEDZ