Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Kachurka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lip 2017 20:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: Kachurka »

Kochani forumowicze! Czy są wydłużone terminy na wyjazd z ZUSU,w związku z pandemią?Zlozylam na początku kwietnia wniosek o wyjazd prewencyjny i otrzymałam po niespełna miesiącu odpowiedź,ze przyznano mi turnus stacjonarny.I tu moje główne pytanie:co dalej?Czego mam się spodziewać?Czy komisjii?czy za jakiś czas ,pocztą przyjdzie konkretna data i miejsce?Ile to wszystko może trwać?Czy może być wydłużenie nawet o rok ,ze względu na pandemię,która nas wszystkich trzyma od ponad roku??problem u mnie taki,ze mogę jechać najszybciej w październiku,jeśli bym dostała skierowanie na szybszą kurację,to czy mogę coś zadziałać aby ruszyć nie szybciej ni w październiku??Liczę na Was!Macie niesamowite informacje i wieszę!Jestem z ZUSU Gdańskiego .
oborniczanka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 04 lip 2019 18:37
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: oborniczanka »

Witaj, ja 30 marca dostałam info, że przysługuje mi rehabilitacja w systemie stacjonarnym, i od tego momentu cisza. Do ZUS się nie mogę dodzwonić, albo odzywa się automat. Jestem z Poznania. Może ktoś wie jak długo czeka się na wyznaczenie terminu wyjazdu? :roll:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: dani888 »

Hej , witam Was .
W ubiegłym roku na w czerwcu otrzymałam skierowanie do sanatorium z ZUS i pojechałam już 18-go sierpnia 2020 . Ale byłam wtedy na świadczeniu rehabilitacyjnym i może dlatego tak szybko . Poza tym wysłano mnie na drogi oddechowe , być może , że była też krótsza kolejka .
Pozdrawiam oczekujących i powodzenia :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14310
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: ANDY12345 »

Na pewno musicie się uzbroić w cierpliwość, jedno co jest pozytywne to to , że macie już przez lekarza zatwierdzoną prewencję, a kiedy dostaniecie skierowanie to już od innych czynników zależy. Na pewno w pierwszej kolejności pojadą ci co są po operacjach, w stanach zaawansowanej choroby (długotrwałe zwolnienia lekarskie) i na świadczeniach rehabilitacyjnych. Tak było w moim wypadku w zeszłym roku gdy w sierpniu otwierali ośrodki pojechałem w pierwszej kolejności, pozdrawiam.
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: ewcia2 »

Witam Po orzeczeniu z marca 2020 r. o potrzebie rehabilitacji do dziś nie dostałam skierowania. Dzwoniłam do mojego ZUS zarówno w marcu jak i w kwietniu tego roku i w obu przypadkach miłe panie kazały uzbroić się w cierpliwość. Zostałam poinformowana, iż skierowania idą na bieżąco ale w pierwszej kolejności dostają ci co mieli przyznany termin od marca do sierpnia 2020 r. ale z uwagi na pandemię nie pojechali. W drugiej kolejności dostaną skierowanie ci co są na świadczeniach bądź na zwolnieniu. Dla takich "zwykłych" jak ja nie potrafiła określić nawet przybliżonej daty. Peselu też nie chciała...Piszę z westchnieniem o tym peselu ponieważ niektórzy na tym forum dzielili się doświadczeniem, że w kontaktach z ZUS po podaniu tego numeru nawet mieli możliwość skorzystać ze zwrotów (cały czas mowa o ZUS). "Moja" pani powiedziała, że nasz oddział nie praktykuje wyszukiwania zwrotów. Tak więc czekam cierpliwie. Pozdrawiam
oborniczanka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 66
Na forum od: 04 lip 2019 18:37
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: oborniczanka »

Z jakiego rejonu Polski jesteś Ewcia? Pozdrawiam
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: ewcia2 »

Powiem ogólnie, że wschodnie Mazowsze. Trochę mi chyba nie wypada wskazywać konkretny ZUS. Przyjdzie na wyjazd i moja kolej ale w życiu nie spodziewałam się tak długiego oczekiwania. Duży plus w tym moim czekaniu taki, że w sierpniu ubiegłego roku - już wiedząc że z ZUS-u "nici" - wydzwoniłam zwrot z NFZ. I tu muszę się pokłonić niniejszemu Forum, ponieważ wiedzę o zwrotach, o których nie miałam pojęcia - nabyłam od Was. Nawet z urlopem się wstrzeliłam, przesunęłam tylko o 3 dni. Forum to prawdziwa kopalnia wiedzy jak również czasami poprawiacz humoru. Pozdrawiam
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: bonia50+ »

Ewciu2 ja jestem z północnego Mazowsza i mam już termin wyjazdu na 27 lipca. W lutym 2020 r składałam wniosek a 2 marca byłam na komisji dodam że nie jestem na świadczeniu. Myślę że w niedługim czasie też powinnaś otrzymać powiadomienie czego Ci z całego serca życzę.
Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14310
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: ANDY12345 »

To przynajmniej już coś wiesz :lol: . Pewnie jak sytuacja po szczepieniach się jakoś unormuje, to prawdopodobnie jeszcze w tym roku zus Cię uszczęśliwi skierowaniem, zwłaszcza że wysyła je z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem :) , powodzenia i cierpliwości :)
Awatar użytkownika
Karolina_123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 15 kwie 2013 18:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kiedy Turnus ZUS po luzowaniu obostrzeń?

Post autor: Karolina_123 »

Dzień dobry. Komisję miałam w grudniu 2019
, pierwszy termin w maju 2020, nie pojechałam z powodu covid.teraz dostałam w sierpniu 2021. Jestem osobą pracującą. Ośrodek inny niż poprzednio, o wiele gorszy ,ale cóż, pojadę
ODPOWIEDZ