Jasna Solec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

To istotnie był błąd. Inf. o skierowaniu dostałem już 18.09, a wyjazd 07.11! Jednocześnie zapowiedziano, że zmiana terminu lub miejsca będzie potraktowana jako rezygnacja! Należało zgłosić się po zwroty przy Nr. około 1000, ale wtedy to był początek Czerwca.
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Chamader »

Oskar pisze: 07 paź 2021 13:49 to taka ZŁOŚLIWOŚĆ ze strony NFZ.
a może było tak, że miałeś w skierowaniu zaznaczone o dużych skokach ciśnienia tętniczego..... I nie pojedziesz w góry.
Ja własnie tak mam....... i cierpię.....
A mogło być tak.... ,że lekarz w skierowaniu zaznaczył... obszar NIZINNY. I taki jest skutek......
Nie przejmuj się za bardzo. Raczej bądż dobrej myśli...... Powodzenia.....
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

Lekarz zaznaczył, że góry. Lekarz orzekający w NFZ zasugerował też góry, niziny były na ostatnim miejscu!
Nie mam skoków ciśnienia. Ale dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: smuga »

Odwiedziłam to uzdrowisko w tym roku w sierpniu będąc na kuracji w Busku . Zmiany na lepsze są ale to nadal mała mieścinka i przy jesiennej pogodzie bardziej będzie senna i szara . Spacerki na pewno uskutecznisz deptając na zabiegi na koniec parku do Łazienek . Zaraz obok w wyremontowanym budynku jest kawiarenka która latem była fajnym miejscem na dobrą kawę z ciachem na tarasie . Czy będzie czynna jesienią :roll: :roll: Dobrą alternatywą na jesienną szarugę to basen w Medical Spa Malinowy Zdrój . Na pewno podkurujesz się w Soleckiej siarce a jak jeszcze trafi się fajne towarzystwo to i tą jesień jakoś tam przetrwasz :D
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

O, ja byłem przejazdem w sierpniu, dzięki temu zarezerwowałem pokój 2-osob. Teren wokół rozkopany był, budowano nową jezdnię. Ciekawe czy skończyli. Ponoć " busik " dowozi do Łazienek. Jak termin zabiegu pozwoli to też będę chodził pieszo. Byle nie padało, a że będzie chłodno może i mróz to wiadomo. Pozdrawiam
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

Witam. To już 2tyg. od przejazdu z Solca Zdroju. Trochę inf. o pobycie. Zamieszkanie w Jasnej, pokój 2osob. nawet możliwy bo po remoncie. Drzwi otwierane kartą magnetyczną, wskazane naładować przed pierwszym używaniem. Musiałem poczekać z wejściem po przyjeździe, bo personel zapomniał naładować kartę, trwało ok. 10 min. W pokoju niby klimatyzacja...nie można nią sterować, bo zablokowana. Ustawiona na temp. 24 stopnie C. Jest pod oknem grzejnik...też zablokowany. Pogoda była jesienna, mało padało temp. między 4-10 stopni. Z 3 razy w nocy był lekki mróz. Na posiłki szło się do sanatorium Świt ( dla wszystkich). Trzy tury posiłków. Rano - 7:00; 8:15: 9:00; Obiad 12:30: 13:15; 14:00; Kolacja 17:00; 18:00; 19:00. Od Jasnej przejście na drugą stronę ulicy. Posiłki typowo sanatoryjne. Średnio smaczne...zupa jak określiła Pani przy stoliku...woda zaprawiana smalcem i trochę warzyw. Najczęściej kasza, ryż, makaron i od czasu do czasu ziemniaki. Bywały kluski Leniwe ( bo zapewne kucharka była leniwa) okraszone Garstką białego sera...pełnopłatni mieli trochę cynamonu. Z mięs to gotowany kawałek kurczaka ( dieta Lekka), kawałek mięsa gotowanego, bądź najczęściej gotowane Pulpety. Zazwyczaj śniadanie było " Głodne ", jajko, serek topiony, 2-3 krążki " jakiejś" wędliny. Ale bywały " bogate" kolacje...po 2-3 plasterki 2-ch różnych wędlin, czasami i jajko, bądź 2-3 plasterki sera...żółtego. No i pomidor...1/8 całego. Dzięki temu schudłem przez 3-tyg. 5,5 kg. Stolik 4 osob. przedzielony podłużnie na pół parawanikiem z " plexi". Było a jakże, też 2 razy ciasto i chyba raz kakało. Brak komunikacji ze Światem z Solca. Trzeba zamawiać taksówkę by dowiozła do Buska...21km. Parking płatny w postaci utwardzonego placyku ok. 25m od Jasnej. Jak się raz wjechało to lepiej nie wyjeżdżać, bo nie wiadomo czy będzie powtórnie miejsce. Niema podziału na numerowane miejsca do parkowania. Opłata 210zł ale chyba tylko za stres czy po wyjeździe znajdzie się ponownie miejsce! Klu Miejscowości Uzdrowiskowej, to dachy okolicznych budynków...pokryte PRLowską płytą Azbestowo-Cementową. Nawet część dachu SANATORIUM Świt przykryte ETERNITEM. Oczywiście Gmina żąda marne 70 zł. opłaty KLIMATYCZNEJ! C.d.n
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Podziękowania Oskar za podzielenie się najświeższymi informacjami na temat turnusu i samego Solca, Pozdrawiam :)
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

cd. Solec Zdrój - Jasna
Oczywiście były także zupki mleczne. Przed wejściem czekały koty, nawet cztery, oczekujące na datki śniadaniowo-kolacyjne.
Zabiegi były w zasadzie dobre, choć jak dotąd jeszcze nie odczuwam ich skuteczności. Bardzo przyjazny był personel robiący zabiegi. Chętny do udzielania inf. Szczególnie to dotyczyło personelu młodego pokolenia, pomocny przy zabiegach starszym i niesprawnym pacjentom. Brawo.
Niestety do życzenia była Logistyka przydziału zabiegów. Np. zabieg Krio był na 1 do 1.5 godz. przed gorącą kąpielą siarkową, w tym samym czasie bywał posiłek, Ja tak miałem kilka razy z obiadem. W ogóle jest pytanie czy można mieć Krio i Gorące Kąpiele borowinowe lub siarkowe. W Wysowej kilka lat temu lekarz tłumaczył, że leczymy albo Zimnym albo Gorącym! Zafundowałem sobie odpłatnie Inhalacje nos-gardło, za marne 16zł za zabieg. Myślałem, że za tą cenę będzie jakaś " nowoczesna wymyślna aparatura". Aparatura to technika epoki " późny Gierek". Zabiegi mokre były w Łazienkach odległych o 940m od Jasnej. Mierzyłem zegarkiem sportowym. To od 9-12 min. spacerem. Na tej trasie kursował " busik" a w nim stłoczeni kuracjusze, przynajmniej w niektórych godzinach. Startował spod Jasnej, zatrzymywał się też przy budynku w którym odbywały się pozostałe zabiegi...gimnastyki i fizykoterapia po ok.200m. W recepcji był rozkład jazdy " busika". Po zabiegach mokrych można było poleżeć na twardych łóżkach, poćwiczyć na rowerkach...raczej wskazane po Krio. Krio to taka komora-kabina z opuszczaną podłogą. Głowa wystaje nad siankami kabiny. Temp. max. dochodzi do -142 stopni. Większość wytrzymywała do 3min. Ja także. Najmniej 1 min. Miła pielęgniarka inf. w ostatniej fazie ile zostało czasu do końca zabiegu. Zabiegi są w Soboty i NIEDZILE!
Spacery można robić po Parku ( o tej porze nudne) max. 2-2.5km. Za Łazienkami jest Lasek po którym chodzi się w Pętli. Trasa Jasna - Pętla w Lasku- Jasna to ok. 6.5 do 7.5 km. Po drodze jest kilka miejsc do odpoczynku kilka z zadaszenie. Ścieżka raczej " szutrowa", kijki z bucikami.
Przy Łazienkach mostki, i stawy z Łabędziami i Kaczkami. Przyzwyczajone do karmienia, więc czasami wręcz napastują spacerujących. Generalnie rejon wokół Solca, tzw. Ponidzie jest atrakcyjny wzrokowo...ale wiosną i latem i wczesną jesienią. W samej miejscowości 2 duże markety... dojście kilkuminutowe. Nieźle zaopatrzone! W pobliżu fenomenalnie zaopatrzony sklep gospodarstwa domowego. Panie spędzały nawet w nim z godzinę. Ja też kupiłem żonie parę rzeczy których nie mogła dostać w wielkim mieście! Przy łazienkach...kawiarnia niestety droga...ale tylko w niej było piwo z regionalnego browaru Ponidzie...2 razy droższe niż w sklepie w Busku. Przy jadalni też kawiarnia. W pobliżu restauracja a w niej świetne flaki, i kawa plus Metaxa 5* za jedyne 12zł ( 5+7). Tak twierdził mój współlokator. Jak coś to proszę o pytania. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

To znaczy że nic się nie zmieniło bo nie mogło-takie uwarunkowania i usytuowanie obiektów-raz jeszcze Podziękowania Oskar za opinię, Pozdrawiam :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Super Oskar,
dodatkowo cieszę się , że są słowni ludzie :kwiat:
ODPOWIEDZ