Oddział rehabilitacyjny

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Oddział rehabilitacyjny

Post autor: MaryKate »

Dostałam skierowanie z poradni reumatologicznej na oddział rehabilitacyjny , czy można skorzystać z takiej rehabilitacji np w Krynicy interesuje mnie szczególnie 20 WSZUR . Jak wygląda taki pobyt czy bardziej sanatoryjnie czy szpitalnie . Jaka jest opłatność za taki pobyt . :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: Felice »

MaryKate oczywiście, że możesz. Istotne jest to jaki jest rodzaj skierowania ponieważ kolejki są bardzo długie.
W tej chwili w Wojskowym w Krynicy wszystko zmieniło się, również mogły leć zmianie zasady przyjęcia. Zadzwoń pod numer na stronie i wszystkiego dowiesz się u źródła . Jeżeli nie jesteś świeżo po urazie lub zabiegu to możesz liczyć się z kilkuletnim oczekiwaniem.
Pobyt nie różni się w sumie niczym od sanatoryjnego. Ponieważ jest szpitalny nie ponosisz opłat.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: ANDY12345 »

Możesz tam gdzie są takie oddziały, w Krynicy na pewno, to Ty wybierasz ośrodek. Skontaktuj się z oddziałem w 20 WSZUR w ciągu dnia i dostaniesz pełną informację - 2 lata temu rozmawiałem z miłą panią pielęgniarką oddziałową i wtedy były krótkie terminy, zwłaszcza po zabiegu. Pobyt jest bezpłatny, płacisz za przejazd i standardowe opłaty jak tv , parking itp. Pobyt jak w sanatorium, z tym że jest więcej zabiegów i mogą być indywidualne z rehabilitantem.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: MaryKate »

Dzięki Felice , to raczej muszę się przygotować na dłuższe czekanie , nie byłam w szpitalu ale mialam uraz i jeszcze inne kody chorób mam wpisane na skierowaniu . Wyślę dokumentację zobaczymy co zadecydują .
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: MaryKate »

Andy też czekasz w kolejce tam ? długo już , patrzyłam na stronie NFZ to wszędzie kolejki dość długie chyba że w oddziałach w szpitalu choć w tym co są najkrótsze to nie chce się znależć .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: ANDY12345 »

Nie, ja już dawno po zabiegu i po rehabilitacji. Wszystko zależy od kodów ICD jakie masz wpisane, ale warto skontaktować się z oddziałem i się dowiesz jaki termin może być brany pod uwagę. Na nfz nie zwracaj uwagi , bo to ośrodek Cię przyjmuje .
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: MaryKate »

Dzwoniłam , lekarz oceni i zakwalifikuje na leczenie na podstawie dokumentacji o terminie powiadomią pocztą . Jeszcze mam pytanie ile jest zabiegów na takiej rehabilitacji.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: Felice »

Zabiegów jest 5 dziennie, czyli około 90 w turnusie.
W tej chwili kwalifikuje ten sam lekarz, co w Continentalu.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: MaryKate »

Czekam i czekam już ponad 2 miesiące i odpowiedzi brak , dzwonić tam czy cierpliwie czekać . Ile czekaliście na odpowiedż , chodzi o 20WSZUR w Krynicy , oddział rehabilitacyjny.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacyjny

Post autor: MaryKate »

No i doczekałam się odpowiedzi , mam przyznaną rehabilitację.
ODPOWIEDZ