Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: John2306 »

Witam
Byłem w tym roku na przełomie lipca i sierpnia w Wielkiej Pieniawie i mogę stwierdzić , że jest to jedno z lepszych uzdrowisk. Warunki zakwaterowania bardzo dobre. Pokój duży z łazienką dwu osobowy. W pokoju 2 łóżka , dwie nocne szafki z lampkami, stolik, dwa krzesła, biurko z lustrem telefonem i lodówką, czajnik trzeba wykupić chyba 10 zł za turnus, telewizor też można wykupić ale nie pamiętam za ile, wieszak z lustrem i szafa. W łazience Umywalka, kabina prysznicowa, WC, grzejnik elektryczny. Nasz pokój 503 miał okna od strony parku z widokiem na pomnik kuracjuszy biesiadujących na trawie. Kadra lekarsko pielęgniarska super. Zabiegi bardzo dobre ( ja miałem gimnastykę w basenie, okłady borowinowe, kąpiele mineralne, prądy Tensa, masaż klasyczny i woda do picia 3 x dziennie. Jedzenie i obsługa na stołówce bardzo dobra. Po całodziennych zabiegach jest możliwość pospacerowania po kurorcie, wybranie się na dłuższą wędrówkę lub wycieczkę (poprzez Biura Podróży lub własnym autem jeżeli ktoś przyjedzie). Osoby które przyjadą własnym autem polecam parkingi przy Urzędzie Miasta gdyż są o połowę tańsze jak ten przy samym sanatorium. Osoby lubiące tańczyć mają do dyspozycji Restaurację Zdrojową obok Pijalni (codziennie od godz. 19 do 22 wstęp 10 zł. naliczany przy regulowaniu rachunku) i Nowy Zdrój położony z drugiej strony parku ( grają w środy, piątki i niedziele wstęp też 10 zł ) dla osób z zewnątrz. Myślę, że z grubsza podałem to co trzeba, Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania to chętnie odpowiem. Ja byłem skierowany jako poszpitalny i mogę powiedzieć , że warunki nie były gorsze jak w pokojach z ZUS. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego pobytu. :D
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: berbla65 »

Fajny opis pobytu👍 dzięki i pozdrawiam :kwiat:
kama
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 wrz 2012 22:34
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: kama »

Insignia2010
W jakim terminie się wybierasz do Polanicy?😊
kama
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 wrz 2012 22:34
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: kama »

John2306
Dziękuję bardzo za aktualne informacje. W Wielkiej Pieniawie byłam w 2011 roku. Twój opis pasuje również do mojej oceny. Bardzo fajne jest to, że ośrodek utrzymuje swój standard. ☀️👍
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: Insignia 2010 »

Obstawiam tz prosiłem,, króla ,,, aby mnie tam skierował ale nie wcześniej jak styczeń luty 2022 zobaczymy już niedługo 🙉🙉 gdzie mnie skierują.
A tymczasem zbieram info od osób aktualnie tam przebywających odnośnie warunków bytowania, wiec proszę I ciebie o przybliżenie po powrocie jak tam i co tam . Napisz coś jak wrócisz , a ja to odnajdę i poczytam . Pozdro
kama
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 wrz 2012 22:34
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: kama »

Czy o tej porze roku i przy covid są organizowane wycieczki? 🚍🚍🚍🚶‍♀️🚶‍♀️🚶‍♀️☀️🍁🍂
forumowicz

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: forumowicz »

Ja jadę 26.10.2021r. ale do Szarotki tj. ok.150m od Wielkiej Pieniawy. Z tego co wiem zabiegi są w Wielkiej Pieniawie tylko posiłki na miejscu. Jak będę to na pewno opiszę ośrodek a nie tylko OK jak to robi bez obrazy ale większość, biorców.....
kama
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 wrz 2012 22:34
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: kama »

Jestem już w Wielkiej Pieniawie, przyjęcie, pielegniarka, lekarz - poszło bardzo sprawnie.
Pozostałe sprawy na dzień dzisiejszy zgodne z opisem John2306.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: John2306 »

Witaj Kama. Będziesz zadowolona z tego pobytu. Początki zawsze są trochę trudne , zwłaszcza jeżeli chodzi o dotarcie na zabiegi. Po kilku dniach to minie. Ja tak miałem z wejściem pierwszy raz na basen. Jeżeli będziesz miała jeszcze pytania to pisz , a chętnie podzielę się wiadomościami. Pamiętaj , że zabiegi można przyspieszyć aby po obiedzie wyskoczyć na spacer lub wycieczkę. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu. :kwiat: :D :kwiat:
kama
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 wrz 2012 22:34
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Polanica Zdrój "Wielka Pieniawa " od 27.10.2021

Post autor: kama »

Witaj John2306 - Mój pobyt dobiega końca, z którego jestem bardzo zadowolona. W zasadzie nic dodać nic ująć, jedyną rzeczą która mi przeszkadza to ciągle przeciągi. Brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przy wejściu bocznym (przy planowaniu) praktycznie te dzwi ciagle sa otwarte, rotacja ludzi na zabiegi z Szarotkai, Korabu czy Zdrowia, a mamy późną jesień.
Jeśli ma ktoś jakieś pytanie to chętnie na nie odpowiem.
:D :D :D
ODPOWIEDZ