Nietypowe pytanie

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Atina »

Darek fantasta :lol: 8-) lub znawca tematu ;) i dobrze ...
Kiedyś pielęgniarka zapukała i weszła,zapytała czy 3 pani jest w łazience :lol: akurat jej nie było... ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: jan19557 »

Jeszcze nigdy nie trafiło mi się żeby do pokoju weszła pielęgniarka bez pukania obojętnie na jakim turnusie byłem: ZUS, NFZ czy komercja. Można złożyć skargę na pielęgniarkę bo przecież można być nago (czy spać ) zwłaszcza w jedynce. Co innego jeśli nikt nie odpowiada na pukanie, wtedy ma prawo w trosce o zdrowie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Felice »

O co oskarżyć pielęgniarkę? O to, że w trosce o kogoś weszła do pokoju?
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: jan19557 »

Kultura wymaga aby przed wejściem do pokoju zapukać a więc o niewłaściwe zachowanie czy coś w tym stylu. Sama nie byłabyś zadowolona gdyby ktoś z obsługi, a taką osoba jest każdy pracownik sanatorium, wparował ci do pokoju a ty byłabyś w trakcie chociażby przebierania.
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Leon43 »

Maryann pisze: 13 sty 2022 15:18 Tak. To jest norma we wszystkich sanatoriach z NFZ. Komercyjnie niby też, z tą różnicą że pielęgniarka wchodzi do pokoju ubrana tylko w czepek.
Mogłaby wejść nawet bez czepka...a najlepiej z kawą. Panowie bez przesady. Jestem przekonany ze pielegniarki pukają tylko nie zawsze głośno 8-)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: jan19557 »

Rozmawiamy o faktach a nie o marzeniach ;)
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: Leon43 »

Myślę Janie że niejedna pielegniarka ma na względzie troskę o zdrowie pacjenta znaczy kuracjusza i dlatego sprawdza osobiście. Jedna zapuka raz a druga trzy. Zależy od temperamentu
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: darek »

Czatna owca pisze: 13 sty 2022 15:02 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam takie nietypowe pytanie . Czy w innych sanatoriach oprucz tego w którym obecnie przebywam jest normą , że je o godzinie 8 nad ranem do pokoju kuracjusza wchodzi pielęgniarka otwierając drzwi swoim kluczem, po czym robi pranie mózgu że nie było go na porannym zabiegu. Przy okazji zgląda wszystkie kąty .
Proszę przeczytać .

Wchodzi -OTWIERA DRZWI Kluczem służbowym o godzinie 8,00

Prosze Państwa

Są TELEFONY te stacjonarne , Mają Nasze Komórki.

O godzinie 8 to do pokoju wchodzi raczej Pani Sprzątająca

Pytanie PO CO Weszła otwierając Kluczem zapasowym do POKOJU ?

....a może myślała ,że kuracjusz jest na posiłku czy zabiegach i chciała Mu-Kuracjuszowi Coś ?????

Pytanie Kolejne Dlaczego Otwierała Kluczem o godzinie 8 skoro obchód był w godzinach 20-22

Z posiadanego doświadczenia z pobytów w Sanatoriach jeżeli brak Kontaktu do 23 -Wtedy Fakt do Pokoju jeżeli jest to Jedynka lub Brak Obu Osób w dwójce do Pokoju na wniosek Pielegniarki wchodzi w Asyscie Recepcjonistki i Doktora dyżurnego.

W innym wypadku jest to Paragraf

Po za tym nie bardzo wierzę w taki PRZYPADEK Ludzie zbyt dużo Ryzykują takim postępowaniem
Chciałbym wiedzieć gdzie i kiedy miało to miejsce.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: jan19557 »

Darek też nie doczytałeś. Weszła bo gościa nie było na porannym zabiegu, więc się zaniepokoiła ale najpierw powinna zadzwonić , następnie zapukać raz, drugi i jeśli nie ma odzewu to wtedy może wejść otwierając własnym kluczem z troski o pacjenta . Powodem opuszczenia zabiegu nie powinniśmy się interesować. . Mógł najzwyczajniej zaspać , mnie też się zdarzyło ale poszedłem w późniejszym terminie i nie było problemu, ale nie w każdym przypadku mogą być takie możliwości. Nikt nigdy nie opitolił mnie za to, że nie byłem na zabiegu. Co ośrodek to inne zwyczaje
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nietypowe pytanie

Post autor: darek »

ok
Ale Byłeś Janie w nie jednym obiekcie i chyba NIGDZIE nie spotkałeś się z takim zdarzeniem jak zostało to opisane.
Mnie raczej wygląda to pod jakiegoś fejka
ODPOWIEDZ