Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58948
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy

Re: Czytacie książki?

Post autor: malgorzatas »

Witam :kwiat:
Jestem W połowie książki. ..Siła kobiet....I mogę serdecznie polecić. ..
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 568
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Czytacie książki?

Post autor: mariolaa »

Witam.
Czytałam kiedyś książkę " Cynkowi Chłopcy" Swietłany Aleksijewicz. Teraz mi się przypomniała. Jest to wstrząsający reportaż, opisuje dramat, wspomnienia żołnierzy uczestniczących w wojnie w Afganistanie i ich rodzin. Miało już tego nie być...... brak słów.
Pozdrawiam wszystkich.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1058
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 2 razy

Re: Czytacie książki?

Post autor: berbla65 »

Jestem w połowie,, Kochanej córeczki" - dzięki za jej polecenie :D pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8672
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Berbla cieszę się, że podoba Ci się polecona przeze mnie "Kochana córeczka". Miłego czytania.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58948
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy

Re: Czytacie książki?

Post autor: malgorzatas »

Dzień Dobry :kwiat:

Siła kobiet przeczytana....polecam :)

Teraz zabieram się za polecane przez Lewka :kwiat: i Dziadka.... Nele Neuhaus :kwiat: czytam to bo to mam pożyczone a tego trochę jest...

Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry :kwiat:
Jeśli miałbym polecić w obecnej chwili jakąś książkę , to było by to dzieło Aleksandra Sołżenicyna " Archipelag Gułag "

Cytat :
Książka jest świadectwem zbrodniczej działalności systemu komunistycznego w ZSRR. Autor, wykorzystując swoje doświadczenia, pokazał rozwój i rozprzestrzenianie się systemu więziennictwa radzieckiego, którego celem pierwotnym miała być „eliminacja wrogich klas społecznych”. W konsekwencji powstał cały „archipelag” obozów koncentracyjnych i obozów pracy, nazwany od instytucji zarządzającej (Gławnoje Uprawlenije Łagierej) Archipelagiem GUŁag. Dzieło jest świadectwem stopniowego odzierania człowieka z jego godności i zmuszania do niewolniczej pracy pod wzniosłymi hasłami.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58948
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy

Re: Czytacie książki?

Post autor: malgorzatas »

Witaj :kwiat:
Zapisałam i wypożyczę dla męża. ....
Pozdrawiam :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6075
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26
Podziękował: 51 razy
Podziękowano: 75 razy

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Archipelag Gułag kupiłam w latach 80 , wówczas książki , to był towar deficytowy .
Ogromne wrażenie na mnie wywarł , tak warte przeczytania .

Ten pan , który zdecydował o wojnie , działał w organizacji , która niszczyła ludzi i bardzo tęskni za swoją prawdą :|
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1058
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 2 razy

Re: Czytacie książki?

Post autor: berbla65 »

Lewek pisze: 26 lut 2022 22:16 Berbla cieszę się, że podoba Ci się polecona przeze mnie "Kochana córeczka". Miłego czytania.
,,Kochana córeczka " przeczytana- było mi ciężko czytac ( hmm, troche jakby mnie dotyczyła- wróciły wspomnienia 😥 Ale warto było👍👍 polecam przeczytać. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58948
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 2 razy

Re: Czytacie książki?

Post autor: malgorzatas »

Kurczę mój ulubiony temat spadł na 2 stronę :roll:
Przeczytałam

Smak szczęścia
Paryska nieznajoma......Santa Montefiore :kwiat:
Polecam... :)
ODPOWIEDZ