Plon Polańczyk 23.03.2022

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Juras075 »

Witam .Mimo lekkiego zamieszania jakie zaczyna ogarniać niektóre turnusy w tym także mój , na chwile obecną miłe widziany lub widziana towarzysz/ka podróży Polańczyka. W dniu 23.03 2022 Osoby zainteresowane proszę o kontakt.Wyjazd okolice Katowic .
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Juras075 »

Rozumiem ze nikt się nie wybiera w tym terminie do Polańczyka …
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Juras075 »

Przetestowany można się pakować …
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Juras075 »

No i wyjaśniło się w temacie odwołanych wyjazdów do Plonu .Powodem nie jest wojna czy relokacja uchodźców tylko rezygnacja z 50%procent kuracjuszy z ZUS na rzecz NFZ .Ośrodkom poprostu się nie opłaca przyjmować turnusy gdzie np ekwiwalent na wyżywienie wynosi 10pln na osobę ….
Nika_1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 22 mar 2019 17:31
Oddział NFZ: Śląski

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Nika_1 »

Juras opowiedz jakie są Twoje pierwsze wrażenia. Polańczyk piękny? Warunki, parking, zabiegi .... Interesuje mnie wszystko, gdyż jadę do Plonu 19.04.2022 i troszkę się boję.
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Juras075 »

Hej .Bać się niema czego Polańczyk to piękne miejsce jeżeli chodzi o lokalizację nad samym jeziorem Solina .Minusem niewątpliwie jest to ze miejsce to jest hmm całkowicie wymarłe poza sezonem tak jak np teraz i chyba aż do maja .Nic praktycznie się nie dzieje 90%lokali zamkniętych pozostają długie piesze wycieczki,lub udział w skromnych ale ciekawych objazdowych organizowanych co jakiś czas przez miła panią z biura podróży .Od tego turnusu Plon przechodzi na komercje tzn zdecydowana większość kuracjuszy będzie z NFZ ZUS to zaledwie ok 35-40 osób .Jedzenie w miarę nie przytyjesz ale głodna tez nie będziesz .Ratunkiem dla niedojadkow jest Oberża Zakapior z rewelacyjna kuchnią Bojkowsko Łemkowską która mogę w ciemno polecić od góry do dołu .Żabiegi w miarę czasami pozostaje niedosyt Np pod względem masaży świetni fachowcy ale krótkie seanse .pokoje czyste w pokoju czajnik tv pełen węzeł sanitarny .Dostępna odpłatna pralnia prasowalnia itp .Wszystkie pokoje poza parterowymi posiadają balkon .Absolutny zakaz palenia jest wyznaczona palarnia parking płatny 165zl niestrzeżony niedaleko jest prywatna miejscówka darmowa ale ja jakoś to przebolałem .Połączenie autobusowe chyba raz dziennie w godzinach rannych . W tym temacie raczej się nie wypowiem bo zawsze jeżdżę samochodem .Jeżeli potrzebujesz konkretnych informacji w jakimś konkretnym temacie napewno pomogę .
Nika_1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 22 mar 2019 17:31
Oddział NFZ: Śląski

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Nika_1 »

Bardzo dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Ja też jadę samochodem, już dziś analizowałam trasę i zastanawiam się czy lepiej jechać autostradą aż do Rzeszowa i na dół, czy zjechać wcześniej jak podpowiada mapa google? Podpowiesz? Potem parking : czy miejsca są numerowane, czy kto pierwszy ten ... parkuje. Czy osoby w pokoju są dobierane wg np wieku? (bo płci to oczywiste ) W jakich godz są posiłki ? Na koniec - ciekawe czy pstrąg w smażalni Córka Terka jest taki pyszny jak piszą :)
Pozdrawiam Cię serdecznie. Życzę wspaniałego wypoczynku, a w chwili wolnej napisz proszę.
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Juras075 »

Hej .Co do trasy to na chwile obecna wybrałem drogę aż do Rzeszowa .Wcześniej jeździłem przez Dębice Rymanow itd moim zdaniem trasa przez Rzeszów jest lepsza.Parking płatny nie strzeżony nie numerowany ale jeszcze nie było problemu z brakiem miejsc .
Juras075
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 22 wrz 2021 23:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Juras075 »

Hej .Co do trasy to na chwile obecna wybrałem drogę aż do Rzeszowa .Wcześniej jeździłem przez Dębice Rymanow itd moim zdaniem trasa przez Rzeszów jest lepsza.Parking płatny nie strzeżony nie numerowany ale jeszcze nie było problemu z brakiem miejsc .Tak osoby są dobierane raczej mniej więcej wctym samym wieku .Śniadanie 7:30 obiad 13:30 kolacja 17:30 jeżeli jest większe obłożenie to posiłki są podzielone na dwie tury w odstępie mniej wiecej 15 minut.Pstrąg jeszcze pyszniejszy niż piszą ja miałem okazje jeść go kiedy smażalnia była jeszcze hmmm budą z desek i już wiedziałem ze będzie dobrze i miałem racje . Zazdroszczę Ci ze będziesz tutaj kiedy wszystko będzie się budziło do życia bo teraz to dramat .Naszczescie Zakapiorska kuchnia ratuje sytuacje bez tego to byłby koniec 😜 pozdrawiam serdecznie i służę pomocą.
Gosiak292
Posty: 2
Na forum od: 10 mar 2022 20:44
Oddział NFZ: Śląski

Re: Plon Polańczyk 23.03.2022

Post autor: Gosiak292 »

Juras075 Potwierdzam to co napisałeś :P a co do trasy to ile czasu Ci zajęła podróż?
ODPOWIEDZ