Turnusy pocovidowe

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: olka44 »

Danii..zajrzyj na prv...napisałam o rehabilitacji pocovidowej..
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: dani888 »

OleNko , bardzo Ci dziękuję :kwiat: , już Ci odpisałam :) . Pozdrawiam Ziomalko .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: ewiko »

Witam , kilka dni temu wysłałam do Połczyna skierowanie na takową rehabilitacje. Po kilku dniach oddzwoniła Pani , zajmująca się takimi skierowaniami. Zostałam zakwalifikowana , przybliżony termin wyjazdu .... maj. Bardzo się cieszę i po powrocie opiszę jakie zabiegi w tym kierunku otrzymałam. Wierzę , że w Gryfie , jak zwykle będzie profesjonalnie i wrócę do domu w lepszej formie. Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: dani888 »

Witam .
Ewiko :kwiat: , gratuluję Ci wyjazdu i życzę aby był naprawdę udany .
Możesz powiedzieć mi ile tam trwa taki turnus ?
Wchodziłam na stronę Gryfu , mają potrzebne ankiety , wszystko przejrzyście i zrozumiale .
A ja mam z tym problem , tam gdzie chcę pojechać nie ma na stronie uzdrowiska żadnych ankiet do wydrukowania :( . Muszę sama jakoś to ogarnąć . Pozdrawiam ciepło :kwiat: .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Świetny okres i króciutki okres oczekiwania. Mąż mojej koleżanki przebywa obecnie na takim turnusie w Supraślu. Takie miejsce sobie wybrał, że blisko domu. Zabiegi ma rozpisane do 5 maja a więc pobyt całe 6 tygodni.
Czekamy na opis ewiko :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: dani888 »

Zosiu :kwiat: , ten Pan jest w Holmedzie , prawda ? Tam nie chcę jechać bo znam Supraśl itd... :)
A Ty orientowałaś się już w tym temacie ? Pozdrawiam miło :) .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Witaj. Tak w Holmedzie - też bym tam nie chciała :) Zdziwiłam się, że aż 6 tygodni . Może mają małe obłożenie więc serwują takie długie turnusy zawsze to kasa, choć mężczyzna trochę chorób i to poważnych ma na swoim koncie. Ja na razie muszę poczekać. Teraz mam turnus reh. w Kołobrzegu potem koleżanki po kolei mają urlopy i ja też więc gdyby to aż jesienią (po urlopach wszystkich osób) albo w ogóle w styczniu. Inaczej raczej się nie da chcąc żyć w zgodzie z innymi .
Daj znać na co się zdecydujesz .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: dani888 »

Zosiu , masz pewnie rację co do Holmedu , tam przyjeżdżają chyba tylko ci , którzy nie znają tego ośrodka i mają zero wiedzy na ten temat i o Supraślu .
Widzę , że decydujesz się pojechać na taką rehabilitację nawet jesienią , ja wolę jednak latem , o ile mi uda się . Gdyby nie moja lekarz POZ to pewnie już znałabym termin a tak - muszę sama gimnastykować się :evil: . Ale ok , jeśli coś będę wiedziała to dam Ci znać na bank .
Widzę , że masz bardzo napięty grafik ale może to i dobrze , człowiek nie myśli o głupotach i mniej ma zmartwień . Jak coś to w kontakcie , ok ? Dobrej nocki :kwiat: .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Ok. Dobrej :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: ewiko »

Dani888 , Zosiu , turnusy pocowidove trwają od 2 do 6 tygodni. Z tego co wiem , o długości rehabilitacji decyduje lekarz w sanatorium. Natomiast jeśli chodzi o skierowanie , to podobno wystarczy zwykłe skierowanie do sanatorium z dopiskiem COVID. Tak gdzieś wyczytałam , ale warto zadzwonić do danego sanatorium i zaczerpnąć informacje u źródła. Sądzę że po weekendzie będę już miała konkretny termin wyjazdu. Pozdrawiam. :kwiat:
ODPOWIEDZ