Uwaga! Zmiana odnośnie turnusów pocowidowych .

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Uwaga! Zmiana odnośnie turnusów pocowidowych .

Post autor: dani888 »

Witam wszystkich zainteresowanych wyjazdami na rehabilitację pocovidową .
Dziś dowiedziałam się , że ważne są tylko skierowania wystawione przez lekarza do wczoraj czyli
do 04.04.2022r. i te są jeszcze realizowane . Od dzisiaj żaden lekarz nie może wystawiać takiego skierowania , ponoć MZ wydało takie rozporządzenie choć brak jest szczegółów .
Dzwoniłam do kilku uzdrowisk i tam udzielono mi takiej informacji , czekają na dalsze wytyczne .

Widocznie za duże były koszty skoro nastąpiła taka decyzja a swoją drogą nadal mamy dużo ozdrowieńców po tej chorobie i co z nimi w takim razie ?
Pozdrawiam zainteresowanych :) .
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Uwaga! Zmiana odnośnie turnusów pocowidowych .

Post autor: emik »

Dani, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Skoro nie ma już covida według MZ, to i turnusy dla rekonwalescentów nie są już potrzebne. Teraz pacjent ma prawo ustawić się w kolejce na ogólnych zasadach ( po badaniach i skierowaniu oczywiście) do sanatorium pulmonologicznego lub na rehabilitację. To taka dobra zmiana :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Uwaga! Zmiana odnośnie turnusów pocowidowych .

Post autor: ewiko »

Mnie udało się w ostatniej chwili. Dwa dni po mojej kwalifikacji na rehabilitację , NFZ zlikwidował leczenie pocovidowe. Wyjeżdżam 13 maja.
ODPOWIEDZ