Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: dani888 »

Latem 2020 r. byłam w Jutrzence - w Wieńcu Zdroju (ZUS) i bez problemu zarezerwowałam pokój
jednoosobowy dzwoniąc wcześniej do pani kierownik recepcji . Fakt , miałam zaświadczenie od lekarza ale na miejscu nikt go nie sprawdzał a pokój czekał . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Atina »

Jeśli chodzi o Wieniec-zdrój obiekt Jutrzenka nie ma większego problemu. Moja mama była 2 razy z NFZ bez problemu dostała jedynkę bez żadnego zaświadczenia lekarskiego.
dosia samosia
Posty: 2
Na forum od: 14 mar 2022 11:14

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: dosia samosia »

Aktualnie przebywam w Wieńcu Zdroju i z "jedynkami" jest kłopot.
Lepiej zaopatrzeć się w zaświadczenie od swojego lekarza.
Dla osób bez ww. zaświadczeń są nikłe szanse... no ale też jakieś są. Niektórym się udaje ;) Z ZUSu przydzielane są dwójeczki
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: dani888 »

To mnie zaskoczyłaś Dosiu samosiu :) .
Niecałe dwa lata temu nie było problemu , też byłam z ZUS-u . Możesz napisać jak jest tam teraz ?
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: sztani »

Każdy ośrodek rządzi się swoimi prawami. W jednym to przydziela dyrektor .lekarz ordynator kilka dni przed turnusem (Dziwnówek) w innych Menager ośrodka a w innym pani z recepcji. Pokoi na turnusach ZUS jest zawsze mało .Czasami dostają je osoby które tak naprawdę zabierają osobom potrzebującym .Dlatego zawsze kiedy dostaję skierowanie dzwonię i pytam o pokój jednoosobowy. Nie zdarzyło mi się abym nie dostał takiego. Pozdrawiam Dzwoniłem do Glinika gdzie planuję turnus ( oczywiście po pomyślnej komisji) Pani poinformowała ,że raczej nie będzie kłopotu z przyznaniem . U mnie nie aparycja :) :) ;) a stan zdrowia i dolegliwości decydują .
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Muzyczka »

Witaj ponownie Sztani, acha, zapomniałam napisać -co najważniejsze w temacie, a propos pokoju jednoosobowego, zadzwoniłam do Uniejowa, gdzie mam skierowanie z Zus-u i bardzo uprzejma Pani rozmawiała ze mną , i udało się zarezerwować jedynkę.... Tylko nie wiem, jak tam jest, oby ok... ogólnie mówiąc...., najważniejsza rehabilitacja..serdeczności..
Grazyna_
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 01 sie 2015 16:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Grazyna_ »

sztani pisze: 07 kwie 2022 18:52 Każdy ośrodek rządzi się swoimi prawami. W jednym to przydziela dyrektor .lekarz ordynator kilka dni przed turnusem (Dziwnówek) w innych Menager ośrodka a w innym pani z recepcji. Pokoi na turnusach ZUS jest zawsze mało .Czasami dostają je osoby które tak naprawdę zabierają osobom potrzebującym .Dlatego zawsze kiedy dostaję skierowanie dzwonię i pytam o pokój jednoosobowy. Nie zdarzyło mi się abym nie dostał takiego. Pozdrawiam Dzwoniłem do Glinika gdzie planuję turnus ( oczywiście po pomyślnej komisji) Pani poinformowała ,że raczej nie będzie kłopotu z przyznaniem . U mnie nie aparycja :) :) ;) a stan zdrowia i dolegliwości decydują .
Mnie się raz zdarzyło, że mimo zaświadczenia lekarskiego nie dostałam jedynki. Było to w sanatorium Mielec w Krynicy. Teraz mam przydział do MSWiA (też w Krynicy) i dowiedziałam się, że komisja przydziela jedynki ze wskazań medycznych i że nie wszyscy chętni je dostaną, bo jest ich mało.
Grazyna_
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 01 sie 2015 16:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Grazyna_ »

Tym razem, mimo zaświadczenia lekarskiego, też nie dostałam jedynki. MSWiA Krynica zdrój.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Archibald »

Wszystko pewnie zależy od ilości pokoi jednoosobowych posiadanych przez ośrodek sanatoryjny. Mój turnus w Szczawnie Zdroju w Domu Zdrojowym rozpocznie się od 25 czerwca 2022r., w piątek ( 13.05.2022r.) wysłałem mailowo zaświadczenie od lekarza ze wskazaniem o zakwaterowaniu w jedynce, a dzisiaj( 16.05.2022r.) dostałem odpowiedź, że został zarezerwowany pokój.
Poniżej PrintScreen wiadomości e-mail:
Obrazek
Grazyna_
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 01 sie 2015 16:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Grazyna_ »

W Krynicy Zdrój w sanatorium MSWiA oraz w Mielcu nie dostałam jedynki mimo wskazań lekarskich i odpowiedniego zaświadczenia. Wszystko zależy od ośrodka.
ODPOWIEDZ