Powtórna zmiana uzdrowiska

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ulmadz1958
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 19 lip 2020 14:38
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: ulmadz1958 »

Dzia_dek pisze: 21 maja 2022 21:30 Myślę, że to nie jest dział, ani temat na wrzucanie pospolitych cytatów. Nikt nie ocenia Ciebie jako osoby,
ale Twój sposób postępowania. Składając wniosek do sanatorium należy liczyć się z tym, że można zostać
wysłanym do jednego z 45 uzdrowisk. Niestety nie ma możliwości wyboru poza wyjazdem z tzw. zwrotów
/zagadnienie dość szeroko opisane na forum w temacie "wyjazd ze zwrotów"/, to nie jest koncert życzeń.
Po otrzymaniu skierowania z konkretnym przydziałem można liczyć tylko na przychylność pracownika NFZ,
że zmieni nam miejsce wyjazdu, ale nie można tego robić bez istotnych powodów. Istotnych dla nich, a nie
dla Ciebie. W niektórych OW NFZ przy próbie zmiany miejsca wyjazdu, bez dyskusji, ląduje się na końcu kolejki
z adnotacją na koncie, że pacjent zrezygnował z rehabilitacji uzdrowiskowej. Myślę, że w końcu zrozumiesz
co wiele z osób, piszących w tym temacie, próbuje Ci przekazać.
p.s. większość tutaj piszących nie należy do okazów zdrowia, ale chyba nie chodzi tu o licytację kto bardziej i na co chory?
A ja myślę, że Ty pozjadałeś wszystkie rozumy...
ulmadz1958
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 19 lip 2020 14:38
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: ulmadz1958 »

GIENIA pisze: 22 maja 2022 07:27 Teraz rozumiem , czemu ludzie zabiegają o tzw jedynki ;)

Dobrej decyzji i zdrowia ulmadz1958 Ci życzę :)
[/qu
Też życzę dużo, dużo zdrowia ... Pozdrawiam serdecznie 😉
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Felice »

„A ja myślę, że Ty pozjadałeś wszystkie rozumy...”
A ja myślę, że posiada ogromną wiedzę, którą dzieli się na forum. Również jasne spojrzenie na rzeczywistość i nazywanie po imieniu tego co dostrzega.
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Pietka 50+ »

A ja myślę, że wystarczyłoby kilka zwykłych prostych rad udzielonych koleżance zadającej pytanie, tak jak to zrobiło kilka osób, bez dodatkowych "wycieczek" i byłoby po temacie i nie byłoby kompletnie niepotrzebnych kwasów ....... do przemyślenia .
Ulmadz1958, ja bym posłuchała Gieni :) jedź
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Kleinehexe »

Umladz1958, skorzystajz dobrych rad, weź z tej sytuacji to co dobre dla Ciebie, ale nie trać energii na to, co burzy spokój. Nie warto wciąż wracać do tego, co wywołuje negatywne emocje, bo to nie służy zdrowiu. To moje przemyślenie, a Ty zrobisz jak uważasz.
ulmadz1958
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 19 lip 2020 14:38
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: ulmadz1958 »

Witam!
A jednak w funduszu pracują ludzie, którzy potrafią zrozumieć problemy chorych ludzi, nie tak, jak co niektórzy kuracjusze. Zamiana załatwiona pozytywnie. Pozdrawiam
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Pietka 50+ »

Ulmadz1958 no widzisz, i od tego trzeba było zacząć, od telefonu do najbardziej kompetentnej placówki, czyli NFZ- tu :) byłoby po problemie. Gratuluję pozytywnego załatwienia sprawy :kwiat:
Ezobz
Posty: 3
Na forum od: 01 kwie 2023 12:45
Oddział NFZ: Opolski

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Ezobz »

Kleinehexe mam pytanie, jak szybko dostałaś odpowiedz o zmianie miejsca uzdrowiska? Dostałam skierowana na rehabilitacje w ramach prewencji rentowej ZUS ku mojemu zdziwieniu bo nie wnioskowałam o to, bardzo chętnie pojadę natomiast wyjazd już za 10 dni a ośrodek oddalony o ponad 600km co jest dla mnie bardzo problematyczne, co napisać by przyznali zmianę miejsca? Czy faktycznie wpisac uzdrowisko które mamy na mysli czy lepiej tego nie robić? Dziękuje za odpowiedz. A przy okazji dodam ze msm 36 lat i to
Moje pierwsze skierowanie do sanatorium jestem trochę przerażona, myśle o Jutrzence w Wieńcu zdrój, jest najbliżej mnie z tego co widzę na wykazie sanatoriów w schorzeniach psychosomatycznych. Czy to miejsce jest Ok?
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Kleinehexe »

Ezobz, ja dostałam odpowiedź szybko. Już teraz nie pamiętam dokładnie jaki to był czas, ale na pewno nie czekałam dłużej niż miesiąc. Tyle, że były to inne czasy, tuż przed pandemią. Z tego co teraz czytam, to już na skierowanie po komisji czeka się długo. Wtedy to był czas nieco ponad 2 tygodnie, czyli zaraz po uprawomocnieniu się orzeczenia. Przynajmniej tak było w moim przypadku.
Myślę, że problem z dotarciem do wskazanego ośrodka jest już jakimś argumentem do zmiany miejsca. Wskazanie tego, który Cię zadowala też nie zaszkodzi. Akurat w moim przypadku to był mój drugi wyjazd, więc jako argument podałam, że rehabilitacja w ośrodku, w którym byłam poprzednio bardzo mi pomogła i pozwoliła wrócić do pracy. Wskazałam nawet konkretny zabieg, na którym bardzo mi zależy. Poza tym podałam jeszcze drugi argument tzn. napisałam, że jestem wegetarianką ze względów zdrowotnych i światopoglądowych, a wskazany przeze mnie ośrodek jest w stanie za dodatkową opłatą zapewnić mi taką dietę. Musisz coś wymyślić, dobrze opisać i myślę, że jest duża szansa na pozytywny dla Ciebie efekt, czego Ci z całego serca życzę. Mój pierwszy wyjazd wspominam wspaniale, wierzę, że i Ty będziesz zadowolona. Bądź dobrej myśli. :serce:
O Jutrzence słyszałam dużo dobrego, zwłaszcza jeśli lubisz las i spokój a nie atrakcje dużej aglomeracji, ale na ten temat to już niech się wypowiedzą Ci, którzy mają wiedzę z pierwszej ręki. :D
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 649
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Powtórna zmiana uzdrowiska

Post autor: Abstynent666 »

Ezobz pisze: 01 kwie 2023 13:19 Kleinehexe mam pytanie, jak szybko dostałaś odpowiedz o zmianie miejsca uzdrowiska? Dostałam skierowana na rehabilitacje w ramach prewencji rentowej ZUS ku mojemu zdziwieniu bo nie wnioskowałam o to, bardzo chętnie pojadę natomiast wyjazd już za 10 dni a ośrodek oddalony o ponad 600km co jest dla mnie bardzo problematyczne, co napisać by przyznali zmianę miejsca? Czy faktycznie wpisac uzdrowisko które mamy na mysli czy lepiej tego nie robić? Dziękuje za odpowiedz. A przy okazji dodam ze msm 36 lat i to
Moje pierwsze skierowanie do sanatorium jestem trochę przerażona, myśle o Jutrzence w Wieńcu zdrój, jest najbliżej mnie z tego co widzę na wykazie sanatoriów w schorzeniach psychosomatycznych. Czy to miejsce jest Ok?
Hm,dostalas sanatorium pomimo ze nie zabiegalas o to :o ,pierwsze slysze o takim przypadku ,a co do Wienca to bylem i bardzo polecam ,wszystko na wysokim poziomie ,fakt ze mala miejscowosc ale sa inne plusy .Pozdrawiam
ODPOWIEDZ