Kiedy koniec pobytu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 253
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: Archibald »

Mnie się spieszy, bo prosto z sanatorium jadę na wcześniej zaplanowany urlop,który zaczyna się w ostatnim dniu pobytu :)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: Kleinehexe »

Archibald pisze: 30 maja 2022 12:25 Dziękuję wszystkim za podjecie tematu, czyli już wiem, że generalnie wszystko zależy od placówki, ale w przypadku ZUS trzeba być do końca, ponieważ mogę być zaplanowane na ten dzień zabiegi :roll:
Achibald, nie koniecznie. Na moich dwóch turnusach z ZUS-u w ostatnim dniu wyjazdu nie było już zabiegów. Większość osób z grupy wyjeżdżała z samego rana, a dokumentację odbierali dzień wcześniej. Także nie martw się na zapas, bo jest duża szansa, że wszystko ułoży się po Twojej myśli, czego Ci życzę. :)
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 253
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: Archibald »

I oby tak było :P
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: Yark »

Dokładnie tak jest, wieczorem poprzedniego dnia można uzyskać wypis. Rehabilitanci żegnają się dzień przed końcem turnusu. Pozdrawiam :) ( Znam tylko ZUS z prewencji)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: dani888 »

Jak byłam w sanatorium z ZUS-u to w dzień wyjazdu nie było żadnych zabiegów .
Wypis był poprzedniego dnia .
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 253
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: Archibald »

Kleinehexe, dani888, Yark bardzo dziękuję za informacje. :serce:
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: emik »

Archibaldzie, kiedy byłam na turnusie ZUS w Inowrocławiu kilka osób wyjeżdżało tuż po północy ostatniego dnia.wypisy były, nikt nie robił problemów.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 253
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: Archibald »

Ja już wiem wszystko, w ostatnim czyli 24 dniu pobytu mam zaplanowane 6 zabiegów, cztery przed obiadem i dwa po obiedzie. Niestety nie uda mi się wyjechać wcześniej. Dodam, że tym ostatnim dniem jest poniedziałek i nie można wyjechać w niedzielę.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: jan19557 »

Zawsze możesz się dogadać wcześniej w sprawie zabiegów z rehabilitantami. Nawet jak nie będzie można wykonać ich wcześniej to niech ci tylko podbiją , żeby ZUS się nie czepiał. Tylko nie kombinuj, najlepiej powiedz o co chodzi to na pewno pójdą ci na rękę i pobrać od pielęgniarki wypis i wcześnie rano ( zaraz po północy ) w drogę. O ile nie będzie sprawdzania po 22,00 to nawet wieczorem w drogę. Powodzenia.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kiedy koniec pobytu

Post autor: dani888 »

Archibald pisze: 02 lip 2022 21:01 Ja już wiem wszystko, w ostatnim czyli 24 dniu pobytu mam zaplanowane 6 zabiegów, cztery przed obiadem i dwa po obiedzie. Niestety nie uda mi się wyjechać wcześniej. Dodam, że tym ostatnim dniem jest poniedziałek i nie można wyjechać w niedzielę.
Archibald :kwiat: , jak dla mnie to co najmniej dziwne , że w dniu wyjazdu aż tyle zabiegów :shock: po prostu . A jeśli ktoś po południu nie ma np. żadnego połączenia aby wrócić do domu ?
Ma zostać do następnego dnia ? Nie każdy jedzie autem przecież....
ODPOWIEDZ