UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Atina »

Goral niskopienny pisze: 03 cze 2022 08:02
Muzyczka pisze: 02 cze 2022 20:34 Witaj Górolu, Janusz- wielkie gratulacje, ale mówiłam, tj pisałam że będzie później.... wyszło, że i miesiąc później... tylko proszę poczytaj opinie o Mieszku w Kamieniu Pomorskim... Słyszałam różne, tam są 2 sanatoria: Chrobry i Mieszko.. I troszku mylę obydwa, wiem, że w którymś są nawet łazienki na korytarzu zbiorowe ale nie wiem w którym, i część była remontowana, proszę zorientuj się... Rzut beretem do Dziwnówka i będziesz nad morzem.
Życzę miłego pobytu i wszystkiego dobrego w czasie rehabilitacji..
Opinie czytałem, Łazienki na korytarzu jakoś mnie nie przerażają, ani 700 kilometrów jazy samochodem ;-).Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda :-) Dostałem skierowanie szybko, w dobrym okresie i w dobrym miejscu. Biorę rower i kijki. Nudził się na pewno nie będę. Jest tam basen solankowy - idealny na płuca.
Pozdrawiam
Janusz
To jest postawa którą lubię 👍
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Goral niskopienny »

Byłem osiem razy na "Rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS ( 4 razy Wysowa, 3 razy Ustroń, 1 raz Wieniec ) - bo chciałem :-) .
Zawsze spotykałem ludzi, którzy byli wg ich mniemania wysłani za karę. Ja pracowałem, oni byli na rencie i bali się, że ZUS po ich cudownym ozdrowieniu im tę rentę zbierze..Ostatni raz dostałem skierowanie 5 miesięcy przed osiągnięciem wieku emeryalnego. Orzecznik na wstępie mi powiedziała, że takich starych ludzi jak ja ZUS-owi nie opłaca się rehabilitować, ale skierowanie mi wystawiła ( ma się ten zwierzęcy magnetyzm ;-) ) Po prostu, trzeba korzystać z tego co dają. Teraz w kwietniu pierwszy raz złożyłem w NFZ podanie o przydział do sanatorium Liczyłem się z 3 letnim oczekiwaniem, a dostałem skierowanie po 4 miesiącach. I jak tu się nie cieszyć :-)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4400
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Kleinehexe »

Góralu, ja byłam na rehabilitacji z ZUS-u tylko dwa razy, ale też zauważyłam takie podejście, jakby niektórzy ludzie byli tam za karę. Zamiast cieszyć się, że mogą się rehabilitować, a przy okazji odpocząć od codziennych obowiązków, w pięknym otoczeniu, to chodzą cały dzień i narzekają na wszystko i nie mogą doczekać się powrotu do domu. :shock: A byłam dwa razy w Wielkiej Pieniawie w Polanicy (też na moją prośbę :D ), więc w dobrym ośrodku (niestety już nie ma go w wykazie ośrodków współpracujących z ZUS :cry: ). Nie rozumiem takiego podejścia, ale cóż, każdy żyje jak chce. Staram się takich osób unikać. Już wolę spędzać czas sama, niż słuchać narzekania. Brry!
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Goral niskopienny »

Mój ostatni współtowarzysz z pokoju w Wieńcu Zdroju ( w pięknej Jutrzence) miedzy zabiegami leżał na łóżku i gapił się w sufit...Liczył dni do końca i strasznie się mu czas dłużył. A ja dziennie robiłem 25 tysięcy kroków po pięknym stuletnim sosnowym lesie, przejeżdżałem 10 km na rowerze i wieczorem przepływałem na basenie 1km ( basen ma nietypowe 22 metry więc robiłem 46 kursów, na czytanie miałem czas po 21.30, ale zasypiałem po dwóch kartkach.. Na nudzenie się nie miałem czasu.. -)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4400
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Kleinehexe »

Góralu, jest takie powiedzenie: inteligentni ludzie się nie nudzą. :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: ewiko »

W 100% racja. Obecnie przebywam w sanatorium , pogoda do tej pory nas nie rozpieszczała ... więc cóż robić w taką pogodę ? Książki które zapakowałam do walizy przeczytane , ale w końcu od czego są firmy kurierskie. Książki zamówione , kurier następnego dnia dostarczył .... nie ma nawet chwili na nudę .... pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ