ZUS narząd głosu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Warmiak_57
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 21 gru 2016 21:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

ZUS narząd głosu

Post autor: Warmiak_57 »

Dzień Dobry, Mam pozytywną decyzję na temat rehabilitacji narządu głosu. Słyszałem, że do Uniejowa już ZUS nie kieruje. Czy to prawda?? Czy w związku z tym czeka się dłużej na skierowanie??? Z góry dziękuję za info...
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZUS narząd głosu

Post autor: andrzej1955 »

Witam, zupełnie nie orientuję się jak wygląda czas oczekiwania na taki turnus- z tego co przeczytałem na forum to parę osób było na takim, a co do Uniejowa to żadna atrakcja i może przydzielą Ci coś nad morzem ,Pozdrawiam i dobrej lokalizacji życzę :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: ZUS narząd głosu

Post autor: Dzia_dek »

Obawiam się, że na morzem nie przydzielą. Tam nie było ośrodków z rehabilitacją narządu głosu.
Dużo wcześniej były to cztery miejsca: Ciechocinek, Cieplice, Świeradów i Polanica, w 2020 roku
"doszedł" Uniejów, co miało skrócić spory czas oczekiwania. Jak jest teraz? Kontakt z ZUS -em
rozwiałby sporo wątpliwości.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4187
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: ZUS narząd głosu

Post autor: Kleinehexe »

Niestety Andrzeju na wyjazd nad morze z tym schorzeniem nie ma szans. Wg mapki na stronie ZUS na narząd głosu można otrzymać rehabilitację już tylko w Ciechocinku, Cieplicach i Świeradowie. Nadal widoczny jest też Uniejów, ale z tego co pisała w innym temacie Muzyczka, jej wyjazd do Uniejowa odwołano, a zamieniono na Ciechocinek. Może jak zajrzy na forum, to napisze coś na ten temat. Niestety kolejne ośrodki znikają z tej mapki. Kiedyś na narząd głosu, można było pojechać do Wielkiej Pieniawy w Polanicy. Obecnie, co wynika z informacji na stronie ZUS, już nie. Uważam, że to ogromna strata dla kuracjuszy.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZUS narząd głosu

Post autor: andrzej1955 »

Mam nadzieję że przydały się wisy i troszkę rozjaśniły sytuację-Podziękowania za reakcję,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ZUS narząd głosu

Post autor: ZbigniewMax »

Cieplice,Ciechocinek i Świeradów,jak dla mnie na prywatne wyjazdy w zupełności wystarczy,no może jeszcze Busko i Kołobrzeg/w zimie/. Myślę ,że najlepsza terapia strun to forum NS,szkoda że nie można tutaj używać mikrofonu i słuchawek,głośników.Na poważnie :nie narzekajcie,3 bardzo fajne miejsca! :)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4187
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: ZUS narząd głosu

Post autor: Kleinehexe »

Zbyszku, tu nie chodzi o miejscówki, bo te są w porządku, choć dla mnie  Ciechocinek jest  mało atrakcyjny. Pisząc "tylko"  miałam na myśli to, że kolejne ośrodki znikają z wykazu ZUS, a co za tym idzie, wydłuży się czas oczekiwania na rehabilitację.
JolantaK
Posty: 2
Na forum od: 20 lut 2024 11:03

Re: ZUS narząd głosu

Post autor: JolantaK »

Dzień dobry
Mam pytanie. Czy ktoś z Państwa orientuje się może jaki jest poziom rehabilitacji narządu głosu w Ostródzie?
ODPOWIEDZ