Dolnośląski Oddział NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: wiktor64 »

A do jakiego santorium jedzesz??? :kwiat: :kwiat:
CHanel
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 22 maja 2013 08:31

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: CHanel »

Cześć Wiktor Jadę do Budowlanego prywatnie mam nadzieje ze dobrze wybralam🙄w marcu przeszłam dosyć ciężko covid to już 2 raz 😷😢a NFZ juz nie wysyła na rehabilitację to sama sobie zafundowalam tam gdzie chcialam😋miejscowośc z tego co słyszałam przepiękna 😊nóżki w porządku wiec mogę śmigać po gorkach☺
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: wiktor64 »

Miałem okazje tam byc uuuu kolegi w czasie mojego pobytu jest ok ,parking jest ,
basen też jest,1 godz 30zł tam jest chyba stół szwedzki,warunki sypialne sa ok,Budowlani ,sa
troche niżej ,wypoczywaj i powracaj do zdrowia :serce: :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
CHanel
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 22 maja 2013 08:31

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: CHanel »

Cześć Wiktor dzięki za wszystkie informacje😊 :kwiat: ale jeszcze się dopytam o zwroty 🤔jak złoże podanie we wrześniu i jeszcze dorzucę wypis ze szpitala, czy mam szansę wyjechać w październiku 🤔🙄po ilu dniach miałeś 1 telefon z propozycją , i czy dają czas na podjęcie decyzji🤔sorry ze tak dopytuje :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: wiktor64 »

Czesc Chanel
Do mnie dzwonili po tygodniu od złożenia podania ,to zalerzy ile mają zwrotów,
nie wiem czy ci coś da ten wypis ze szpitala ale prubój ,liczysz chyba na poszpitalne,nie wiem zobaczysz ,
dzis żona złorzyla podanie o zwroty to ci powiem ile czekała ,u mnie czas gonił z urlopem ,i brałem
co było ale nie żałuje ,ale prywatnie bym tam nie pojechał, pytaj jeszcze jak masz pytania ,od tego jest te forum ,to na tyle .acha z wrocka do szczawnicy jest ok 350 km A4 do krakowa a tam dalej ju trafisz ok 4h to na tyle ,parking
jest w Budowlanych ale ile kosztuje to nie wiem narka :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
CHanel
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 22 maja 2013 08:31

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: CHanel »

Dzięki :kwiat: może mi się uda z tym poszpitalnym juz raz miałam farta😋jeszcze raz dzięki :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Anna2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 172
Na forum od: 01 lut 2019 21:11
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Anna2 »

Chanel
ja składając wniosek dałam zamiast badań to wypis ze szpitala, dostałam poszpitalne w terminie 5 mcy od złożenia wniosku. Wtedy jeszcze były sanatoria covidowe, więc pewnie też to wydłużyło okres oczekiwania. ale wg przepisów maja 6 m-cy na realizację skierowania
CHanel
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 22 maja 2013 08:31

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: CHanel »

Anna 2 :kwiat: :kwiat: :kwiat: to ja wiem ze jak od razu daje się wypis ze szpitala to wyjazd jest szybszy :P ale ja składałam na sanatoryjne i nie wiadomo czy mi to się uda zmienić😐aby na październik dali to się uciesze :) szpitalne jest bez dopłat to duży plus :)
Anna2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 172
Na forum od: 01 lut 2019 21:11
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Anna2 »

Chanel
kiedys miałam podobną sytuację, złożyłam o sanatorium z nfz, i potem leżałam w szpitalu, dowiozłam wypis i za chwilę miałam poszpitalne. Nie wiedziałam o tym, dostałam po 18 mcach weryfikację, i nie poszłam do lekarza POZ, bo myślałam, że on sam wyśle. Dopiero przypadkowo w szpitalu dowiedziałam się od pacjentki, że mam 30 dni na weryfikację bo inaczej przepada. Zadzwoniłam do NFZ i Pani z NFZ kazała mi dowieźć wypis ze szpitala i za kilka dni już wyjeżdżałam
Awatar użytkownika
lenasto
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 348
Na forum od: 23 sty 2016 20:01
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: lenasto »

WITAM :) dwa lata minęły od powrotu , złożyłam wniosek w maju ....i własnie dostałam odpowiedz że mam nr 51481 :D . czas oczekiwania 19 miesięcy :shock: .Przeczytałam wpisy dotyczące tz. zwrotów. Duże zmiany :o , czy po zwroty tylko na piśmie trzeba ? nie można osobiście ? Może ktoś ? coś?więcej na ten temat wie. Dziękuje za wszystkie "nowinki" jakie wprowadził NFZ .Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ