pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Atina »

Gorkaa za miliony monet to tylko prywatnie :lol: masz co chcesz...
Przyjemnego pobytu w Krynicy 8-)
Ciekawe jak jest w tym Mielcu naprawdę obecnie :roll: bo różnie ludzie ,,mówią,,
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Genever »

Nie mam zbyt wielu monet niestety. Mogę być w trójce ale jak się trafi ktoś wszystkowiedzący, ustawiający dzień i noc (np.gaszenie światła przed ciszą), chwalący się ilością zaliczonych wyjazdów, ciekawski , lubujący się w płotach wymienianych na głos przez telefon z "przyjaciółkami" i na dodatek siedzący godzinę rano w toalecie to dla mnie zrobił się problem . Latem to jeszcze sobie dasz radę ale zimą mogiła. :lol: Już miałam w myślach zakneblowanie samopas bo trzecia z koleżanek swojego zdania nie miała.
Taka sanatoryjna loteria bo z reguły ludzie są sympatyczni.
Muszę zacząć te monety zbierać bo niedługo przydział...
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: dani888 »

Genever , to było dobre :lol: :lol: :lol: .
Dlatego nie wyobrażam sobie być w pokoju z kimś kto ustawia współspacza czy współspaczy - gaś światło , zamknij okno albo otwórz itd... itp...
Dlatego między innymi wolę mieszkać w pokoju jednoosobowym i nikomu ja nie wadzę ani ktoś mi .
A ludzi poznaje się wszędzie , na zabiegach , przy posiłkach , na zewnątrz , na spacerach , tańcach itd...
Poza tym nie każdy chce trafić w nieustający gwar , czasem ktoś chce pobyć sam ze sobą i ja to
rozumiem . Sama taka jestem , lubię ludzi ale nie non stop, muszę mieć chwile prywatności .
Ktoś powie , że za dużo wymagam ale to nieprawda , aby było w granicach rozsądku .
Pozdrawiam :) .
pacjentka5
Posty: 1
Na forum od: 15 cze 2023 14:55

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: pacjentka5 »

Witam.
Właśnie wydzwaniam do NFZ-u ws. skierowania ze zwrotów i też jestem zainteresowana 1-ką.
Czy w związku z tym mogłabym też prosić o konkretne info gdzie (w jakich sanatoriach) łatwo o taki jednoosobowy pokój ?
Bardzo dziękuję o każdą taką wiadomość.
pozdrawiam serdecznie
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Abstynent666 »

Co WY tak z tymi jedynkami :) ,5razy miale 2 i nigdy nie bylo problemu,no 3-4 to raczej nie ale 2 jak najbardziej,teraz duzo sie doplaca do jedynki ,mojm zdaniem nie warto ,te pieniadze wole zostawic na tancach :lol:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: dani888 »

pacjentka5 pisze: 15 cze 2023 15:04 Witam.
Właśnie wydzwaniam do NFZ-u ws. skierowania ze zwrotów i też jestem zainteresowana 1-ką.
Czy w związku z tym mogłabym też prosić o konkretne info gdzie (w jakich sanatoriach) łatwo o taki jednoosobowy pokój ?
Bardzo dziękuję o każdą taką wiadomość.
pozdrawiam serdecznie
Hej .
Jeśli dzwonisz o zwroty obecnie to z pokojem jednoosobowym pewnie będzie ciężko bo sezon wysoki i sporo osób komercyjnych w tym czasie wykupiło jedynki . Ale szukaj , życzę Ci aby się udało .
Jadę prywatnie do Wieńca Zdroju i będę mieszkać w pokoju dwuosobowym sama , widocznie jedynki są już zarezerwowane . Pozdrawiam i powodzenia :kwiat: .
Awatar użytkownika
Ciekawska
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 01 paź 2021 14:16

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Ciekawska »

Fakt ja już też kilka razy byłam w sanatorium i z NFZ i ZUZ nigdy nie miałam jedynki a nawet ostatnio trafiła mi się trójeczka i było naprawdę rewelacyjnie było z kim się pośmiać i porozmawiać tym bardziej ,że byłyśmy w podobnym wieku .Nie potępiam osób którym zależy na jedynkach ale w grupie raźniej .Za parę miesięcy jadę do Lądka i mam nadzieje, że spotkam tam przemiłych ludzi .
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4195
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Kleinehexe »

Abstynent666 pisze: 15 cze 2023 20:33 Co WY tak z tymi jedynkami :) ,5razy miale 2 i nigdy nie bylo problemu,no 3-4 to raczej nie ale 2 jak najbardziej,teraz duzo sie doplaca do jedynki ,mojm zdaniem nie warto ,te pieniadze wole zostawic na tancach :lol:
Po pierwsze: niektórych stać na komfort posiadania przestrzeni tylko dla siebie, więc czemu by nie? 8-) Po drugie: niektórzy nie chodzą na tańce, więc tu zaoszczędzą i dołożą do opłaty za jedynkę. :D Po trzecie: jak się jedzie z ZUS to dopłaty nie ma, więc problem finansowy odpada. :D Po czwarte to ci nie muszę tłumaczyć po co jeszcze, sam wiesz. :oops: :lol:
A po piąte to każdy sobie wybiera taką możliwość zakwaterowania jaką lubi, bo wszystko "ma plusy dodatnie i plusy ujemne", jak mawiał klasyk :lol: , więc nie ma co tu się czepiać wyborów innych. Jedynek powinno być zdecydowanie więcej, by ludzie którzy tego potrzebują, mogli komfortowo się rehabilitować. To moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać. :twisted: :serce:
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Abstynent666 »

Nie zgadzam sie i juz :lol: ,po czwarte to niewiem co to ,o co tu chodzi :)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4195
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Kleinehexe »

Czemuż mnie to w ogóle nie dziwi? :lol:
ODPOWIEDZ