Covid w Równicy -Ustroń

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: ZAGUBIONY »

bogjan pisze: 18 cze 2022 10:01 Przyszłym kuracjuszom radzę aby do lekarza sanatoryjnego iść w ostateczności,bo kazdy katar,kaszel,mała ,duża gorączka kwalifikuje się do testu na Covid.Sanatoria na tym nie tracą finansowo,bo zwalnia się im pokój i mogą przyjąć odpłatnie.A za Covid płaci NFZ bo to nie wina sanatorium,tylko pacjent sanatorium bo się "gdzieś" zaraził a był na leczeniu w danym budynku sanatorium.
Ja o tym już wielokrotnie pisałem że w sanatorium do lekarza , pielęgniarki tylko jak sami wezwą w pozostałych przypadkach na 99 % nas wywalą :o dała się podpuścić Cowidowym koleżankom i one zostały a Mila wyleciała z hukiem , jeśli one już tyle razy przechodziły to na 99 % ona ją zaraziły . No i jak w przysłowiu kowal zawinił cygana powiesili .
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

:( :shock: macie rację ;)
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

bogjan
Mila ja poradzę Ci idż do lekarza rodzinnego i niech Ci wypisze nowy wniosek na kontynuację dalszej części sanatorium i do wniosku podepnij kartę informacyjną z ostatniego sanatorium z wypisem Covid 19......Ja tak zrobiłem i czekam na odpowiedż
,

mam pytanie czy otrzymałeś odpowiedź jak długo będziesz czekać na przydział nowego skierowania?

Wczoraj dzwoniłam do NFZ pytając ile będę czekała na nowy przydział ,(ponieważ tylko 6 dni przebywałam w sanatorium)
usłyszałam że nie ma żadnych innych szybszych czy przyspieszonych przydziałów
jest jedna kolejka ,a Covid jest traktowany teraz jak zwykła grypa i z tego powodu nie ma innych przydziałów . :o :shock:
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: ZAGUBIONY »

moim zdaniem napisz odwołanie żeby mieć na piśmie że nie ma tego srowida a wtedy 2 odwołanie że zostałaś bezprawnie usunięta z kuracji a jeśli nie ma srowidu to jakim prawem testują na coś czego nie ma ?? . Równie dobrze mogli by testować świąt jelita grubego .
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

ZAGUBIONY :lol: :lol: masz całkowicie rację ,dlaczego wyrzucają w trybie natychmiastowym skoro to takie ....nic
odwołanie też już napisałam ,i poproszę lekarz rodzinnego nowe skierowanie .Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: ewasz »

Ale się porobiło, istny burdel... Jak czegoś nie ma, to nie ma... Heh :oops:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Felice »

Tutaj w Lądku też była taka sytuacja…. Zachorowanie i natychmiastowy wypis mimo ponad 40 stopniowej temperatury.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

:shock: czyli chyba są takie przepisy że nawet z wielka gorączką wyrzucają ,a nie izolacja.

Felice,czy się orientujesz ,czy ponowny przydział trzeba czekać w kolejce tj. minimum 2 lata?

czy przy skróconym pobycie ze względu chorobę covid podczas kuracji w sanatorium
otrzymuje się szybciej przydzielone skierowanie ? :kwiat:
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 500
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mark52 »

Miła2011 Śledzę Twój wątek od początku bo we wrześniu wybieram na wyjazd do sanatorium, dzwoniąc do ośrodka zapytałem pani co będzie jeśli okaże się że mam covida w trakcie turnusu, odpowiedziała że trzeba będzie opuścić sanatorium w miarę możliwości jak najwcześniej. Powiem szczerze ze ciut mnie to martwi bo człowiek czeka ( w mim przypadku 40 miesięcy)na wyjazd, a tu można być wyrzuconym z turnusu po kilku dniach. Ciekaw jestem co Ci odpiszą na Twoje zażalenie i czy faktycznie będziesz musiała czekać tak jak inni w kolejce. Pozdrawiam i życzę dobrych wiadomości.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: GIENIA »

Przecież covid , to teraz zwykła grypa .
No to jak to jest :?: zwykła , czy nadal niezwykła :?: a może zależy to od sytuacji :?: ;)

Mark , zabierz profilaktycznie antybiotyk , coś na gorączkę i jedź .... i omijaj pokój pielęgniarek z daleka ;)
ODPOWIEDZ