sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Magdalena_Pierwsza
Posty: 1
Na forum od: 25 cze 2022 14:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: Magdalena_Pierwsza »

Dzień dobry,

Uwaga na Pana Kąpielowego w Sanatorium Niwa w Kołobrzegu. Czasami bardzo się śpieszy i bez uprzedzenia wkracza do kabiny podczas kąpieli leczniczej w wannie. Byłam w trakcie osuszania się ręcznikiem po zabiegu, kiedy nagle wszedł z okrzykiem " za bardzo się pani guzdrze" i zaczął sprzątać wannę. Na moją uwagę, że jestem nieubrana i proszę, aby wyszedł, oznajmił, że się nie patrzy. Moim zdaniem ewidentne naruszenie intymności pacjenta. Uff, gdzie jesteśmy? W dżungli? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: GIENIA »

Ten pan , jak Go określasz - kąpielowy ... ma 10 minut przerwy między kąpielami . Jeden kuracjusz kończy zabieg , osusza się , ubiera , wychodzi ... sympatyczny pan ( wiem , o którym piszesz ) , wchodzi , wypuszcza wodę z wanny , chwilę to trwa , myje wannę , napuszcza świeżej wody , kolejna osoba wchodzi , rozbiera się , wchodzi do wanny i od tej chwili Pan Kąpielowy wchodzi i ustawia namierzanie czasu zabiegu ;)

Ma na to wszystko 10 minut , jeśli czas będzie przekroczony , no to może trafić się upierdliwy kuracjusz , z pretensjami , że sa opóźnienia ..... jesli faktycznie ktoś się guzdrze , pan wchodzi i myje wannę , będąc nad nią nachylony , i jest tyłem do osoby ubierającej się ..



Rehabilitanci , zamieniają się stanowiskami po tygodniu , być może od poniedziałku ktoś inny będzie " na wannach " i nie będzie wchodził , zanim Ty wyjdziesz .
Wszystkiego dobrego :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: dani888 »

Moim zdaniem jest jeszcze druga strona medalu - nie każdy kuracjusz jest aż tak sprawny aby zdążyć przed wejściem tego pana wyjść z tej wanny , osuszyć się i ubrać . Przecież mamy różne schorzenia i to należy rozumieć . Pozdrawiam :kwiat: .
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: gosiaczek63 »

A za chwilę idą wszyscy na plażę i bez wstydu leżą pół nadzy i jakoś im to nie przeszkadza. Trochę wyrozumiałości dla pracowników, nie jesteśmy już pierwszej młodości, żeby aż tak robić wielkie hallo. Dla nich to chleb powszedni i w nosie mają czy ktoś zobaczy u kogoś kawałek rozebranego ciała czy nie.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4181
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: Kleinehexe »

Taka jest nasza kultura, tak nas wychowano, że nagość jest czymś wstydliwym. Pamiętam jak jeszcze jako nastolatka jeździłam na kolonie do byłego NRD czy Czechosłowacji i tam we wspólnej łaźni Polki miały problem nawet w obecności dziewczynek rozebrać się do naga i wziąć kąpiel. Niemki nie zwracały uwagi nawet na to, że drzwi do łaźni są otwarte, i że chłopcy-Polacy podglądają (oj, to była dla nich sensacja :shock: :lol: ). Chłopcy Niemcy traktowali to zupełnie normalnie. Za to w krajach arabskich, (nawet w Turcji, poza szlakiem turystycznym), odsłonięte nogi, ramiona kobiety powodują, że mężczyźni wlepiają gały. Jaki z tego morał? To co zakrywane, niedostępne, wzbudza ogrom emocji, a to co znane - powszednieje. Dla tego pana to chleb powszedni, więc podchodzi do nagości kuracjuszki jak do czegoś zwyczajnego. Ale troszkę zrozumienia to jednak mu brak. Mógłby przecież wcześniej grzecznie uprzedzić, że ściga się z czasem, i że będzie musiał, gdy określony czas minie, wejść nawet jeśli pacjentka nie opuści kabiny, a nie jej zaraz wytykać, że się guzdrze. :evil:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: Atina »

Ech bez przesady ludzie...sanatorium to NFZ odbieram to jak pobyt w szpitalu prawie :roll:
Nie szukajmy dziury w całym...
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: ZAGUBIONY »

Magdalena_Pierwsza pisze: 25 cze 2022 14:40 Dzień dobry,

Uwaga na Pana Kąpielowego w Sanatorium Niwa w Kołobrzegu. Czasami bardzo się śpieszy i bez uprzedzenia wkracza do kabiny podczas kąpieli leczniczej w wannie. Byłam w trakcie osuszania się ręcznikiem po zabiegu, kiedy nagle wszedł z okrzykiem " za bardzo się pani guzdrze" i zaczął sprzątać wannę. Na moją uwagę, że jestem nieubrana i proszę, aby wyszedł, oznajmił, że się nie patrzy. Moim zdaniem ewidentne naruszenie intymności pacjenta. Uff, gdzie jesteśmy? W dżungli? Pozdrawiam
Powiem tak oni są trochu jak lekarze , tyle się panie i panowie robiący zabiegi napatrzyli że dla nich to jak zobaczyć igłę w lesie sosnowym :lol: :lol: Na borowinie w balii był poślizg 20 minut gdybym ja tak się zachował to dalej było w plecy , ja sam zaproponowałem pani by weszła nim się czas skończy by od razu jak wyjdę mogła umyć i przygotować kolejny borowinę , dzięki temu była w plecy tylko 4 minuty . Ten poślizg był spowodowany bo były 4 osoby starsze jedna po drugiej a wiadomo po kąpieli borowinowej mysie się wydłuża , tak że nie szukajmy problemów gdzie ich nie ma .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: sanatorium Niwa w Kołobrzegu

Post autor: GIENIA »

ZAGUBIONY pisze: 28 cze 2022 20:20 tak że nie szukajmy problemów gdzie ich nie ma .
Otóż to :D
ODPOWIEDZ